eOstroleka.pl
Region,

Betonowe meble hitem w ogrodach!

REKLAMA
REKLAMA

Beton architektoniczny jest stosowany nie tylko w budownictwie, ale również w projektowaniu i produkcji mebli. Charakteryzuje się on gładką powierzchnią, doskonałą do wykończenia i daje możliwościami kształtowania. Oprócz mebli do domu takich jak loftowe szafki, blaty kuchenne, stoły czy regały, dużym uznaniem cieszą się meble ogrodowe. Trzeba jednak pamiętać, że meble z betonu architektonicznego należą do ciężkich i montowanych na wiele lat, dlatego wymagają odpowiedniego rozmieszczenia i trwałej podstawy. 

Betonowy stolik ogrodowy 

Meble ogrodowe z betonu architektonicznego są coraz bardziej popularne w strefach wypoczynkowych ogrodów. Betonowy stolik ogrodowy może stanowić centralny punkt w przydomowym ogrodzie każdej wielkości. Mebel ten ma nowoczesny i surowy wygląd, a jednocześnie jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wilgoć czy zmienne temperatury. Dlatego stolik betonowy ustawiony w ogrodzie nie traci swojego wyglądu pod wpływem ekspozycji na różne czynniki zewnętrzne.

 Leżaki i ławki z betonu architektonicznego 

Betonowe leżaki lub ławki są solidne i trwałe, idealne do relaksu na świeżym powietrzu. Można je dodatkowo wyposażyć w poduszki lub materace, które zapewnią wygodę użytkowania. Betonowe meble mogą mieć kształty i wymiary, dopasowane do charakteru nasadzeń i wielkości ogrodu, najlepiej jednak wpisują się w nowoczesne i minimalistyczne aranżacje przestrzeni na zewnątrz. Mogą być one wykorzystywane nie tylko w ogrodzie, ale także na tarasie, na patio czy przy basenie, gdzie posłużą jako miejsce do relaksu, opalania się czy spotkań z przyjaciółmi i rodziną. 

Betonowe donice i pojemniki na rośliny 

Donice i pojemniki na rośliny są bardzo wskazane przy aranżacji ogrodu. Jak wspomnieliśmy, beton architektoniczny jest materiałem, który cechuje się wysoką trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Donice i pojemniki z betonu są zatem mało podatne na deszcz, słońce i zmienne temperatury, co pozwala na długotrwałe użytkowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Betonowe donice i pojemniki zapewniają dobrą izolację termiczną i ochronę przed nagłymi zmianami temperatury. Dzięki temu korzenie roślin są zabezpieczone przed przegrzaniem w lecie i przemarzaniem w zimie. Beton jest solidnym materiałem, co minimalizuje ryzyko przewrócenia się donicy. Z bogatej oferty donic betonowych można wybrać zarówno mniejsze doniczki na pojedyncze rośliny, jak i większe pojemniki na kompozycje roślinne. 

Kominki ogrodowe i stojaki na rowery z betonu

 Betonowe kominki ogrodowe to nie tylko element dekoracyjny, ale również funkcjonalny. Kominki te, oprócz oczywistego zadania ogrzewania tarasu czy altany, wykorzystywane są jako grille do przyrządzania posiłków na zewnątrz, lub jako wędzarnie. Kominki stanowią idealne miejsce do grillowania, pieczenia bądź relaksowania się wokół płomieni. Betonowe kominki są odporne na wysoką temperaturę, a dzięki temu niezwykle trwałe. Podobnymi walorami mogą pochwalić się betonowe stojaki na rowery, które są praktycznym i estetycznym rozwiązaniem dla miłośników dwóch kółek. Zapewniają one stabilne miejsce do parkowania rowerów, jednocześnie mogą stanowić ciekawy element małej architektury.

Artykuł sponsorowany. 

REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×