2022-01-04T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Co warto wiedzieć o SEO?

REKLAMA
REKLAMA

Przeczytałeś już wiele artykułów, jednak wciąż nie wiesz, czym dokładnie jest SEO? W niniejszym tekście znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące optymalizacji stron internetowych, dzięki którym w prosty i przyjemny sposób poznasz najważniejsze zagadnienia związane z SEO.

Szukając w sieci informacji na temat SEO można znaleźć wiele artykułów, które jednak bywają napisane fachowym językiem. Nie znając niektórych pojęć często zdarza się więc, że tekst jest po prostu mało zrozumiały, a czytający wciąż do końca nie wie, czym to SEO tak naprawdę jest i czemu dokładnie służy. W poniższym artykule wyjaśnimy ci w przystępny sposób najważniejsze zagadnienia dotyczące optymalizacji stron internetowych, dzięki którym poznasz mechanizm działania tego procesu.

SEO – co to takiego dokładnie jest?

SEO, czyli Search Engine Optimization, oznacza optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych. W Polsce najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google, dlatego to właśnie pod nią wykonywana jest optymalizacja, która polega na dostosowaniu do wyszukiwarki konkretnej strony, uwzględniając jej zawartość oraz strukturę.

Strona zoptymalizowana pod SEO jest znacznie lepiej widoczna w wyszukiwarce Google, dzięki wysokiej pozycji, jaką zajmuje w rankingu. Podstawą tego, aby strona była dobrze pozycjonowana, są treści zawierające frazy najczęściej wpisywane przez użytkowników, a także pozytywna ocena robotów Google.

Rolą wyszukiwarki, po wpisaniu szukanej frazy, jest wyświetlanie jak najlepiej dopasowanych wyników. Odpowiedzialne są za to algorytmy Google, dlatego też prawidłowo zoptymalizowana strona znajdzie się na wysokiej pozycji w wynikach, kiedy tylko zostanie wpisana fraza zawierająca słowa kluczowe związane z działalnością witryny zbudowanej zgodnie z zasadami SEO.

Struktura strony – czy ma duże znaczenie?

Struktura strony internetowej w dużej mierze odpowiada za jej sukces. Musi być skonstruowana w taki sposób, aby użytkownicy odwiedzający witrynę mogli swobodnie się po niej poruszać. Krótko mówiąc: im bardziej przejrzysta i czytelna strona, tym lepiej. Struktura jest również niezwykle istotna dla robotów wyszukiwarki, które dokładnie ją skanują. W tym celu należy szczególnie pamiętać o odpowiedniej hierarchii – w przeciwnym razie może okazać się, że skanowanie nie będzie możliwe lub będzie przebiegać bardzo wolno. Jeżeli skanowanie będzie niemożliwe, będzie to oznaczało, że strona będzie niewidoczna w wynikach wyszukiwarki.

Treści zawarte na stronie – co powinny zawierać?

W SEO odpowiednie treści są niezwykle ważne. Im mniej treści jest na stronie, tym mniejsza jest jej widoczność w wyszukiwarce. Roboty Google zwracają dużą uwagę na budowę i merytorykę tekstów, które są zawarte w danej witrynie. Przykładowo, firmowa strona internetowa sprzedająca produkty bądź usługi, powinna zawierać podstrony ze szczegółowymi opisami tego, co dana firma oferuje. Drugą istotną kwestią są słowa kluczowe, które muszą pojawić się w naturalny sposób w tekstach, dzięki czemu użytkownicy wpisujący w wyszukiwarkę frazę związaną z branżą, która dotyczy zoptymalizowanej strony, zobaczą ją jako jeden z pierwszych wyników.

Słowa kluczowe – dlaczego są tak istotne?

 

Właściwe frazy, określające potrzeby użytkowników, to właśnie słowa kluczowe. W celu ich dokładnego określenia niezbędna jest jednak kompleksowa analiza, wskazująca najczęściej zadawane pytania w wyszukiwarce Google. Kiedy znane są już najczęściej szukane frazy przez użytkowników, można stworzyć podstrony, które będą zawierały merytoryczne treści, odpowiadające na potrzeby potencjalnych klientów. Proces tworzenia podstron może być długotrwały i nieco wyczerpujący, jednak zdecydowanie wart ciężkiej pracy – w zależności od wielkości serwisu, podstron może być nawet kilkaset. Jednak efekt finalny jest opłacalny, gdyż widoczność strony jest doskonała, co przekłada się na dużą liczbę osób ją odwiedzających.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×