2021-12-03T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Czy można czymś zastąpić top do hybryd? Sprawdziliśmy!

REKLAMA
REKLAMA

Czy do wykonania hybrydy niezbędne są wszystkie zalecane produkty? A może bez bazy lub topu powstanie równie trwała stylizacja? Spróbujemy rozwiać twoje obawy. Tym razem wzięliśmy pod lupę top. To ostatnia warstwa trwałego manicure’u, który należy utrwalić w promieniach lampy.

Co jest potrzebne do zrobienia hybrydy? W pierwszej kolejności powinnaś zaopatrzyć się w bazę i dobry top do hybryd. Oczywiście kolorowy lakier jest równie istotny, szczególnie jeśli przepadasz za mani w nasyconych barwach. Dlaczego to właśnie top i baza do hybrydy są tak ważne? Ponieważ to solidna podstawa i dobre wykończenie sprawiają, że stylizacja jest tak trwała. Żeby jednak potwierdzić tę tezę, sprawdziliśmy czym i czy w ogóle można zastąpić top do hybryd.

Top do hybryd - ostatni etap manicure

 

Do czego służy top do hybryd?

Zanim będziesz chciała zrezygnować z kupienia topu, poznaj jego najważniejsze funkcje. To produkt, który nadaje całej stylizacji ostatecznego szlifu. Nabłyszcza, chroni przed zarysowaniami i tak bardzo nielubianym przez nas odpryskiwaniem lakieru. Sprawia też, że kolor nie blaknie pod wpływem słońca lub kontaktu z wodą i detergentami. Ochronna warstwa nawierzchniowa jest bardziej odporna na zabrudzenia.

Możesz wybrać też top do hybryd ze sklepu Cosmetics Zone, który nadaje efekt matu lub zdobi brokatową warstwą. Większość współczesnych produktów tego typu kupisz w wersji znanej pod nazwą no wipe lub dry. Jest ona lubiana przez użytkowniczki hybryd. Co to znaczy top no wipe? Kiedy utwardzisz w lampie ostatnią warstwę, nie będziesz musiała przemywać jej cleanerem, żeby pozbyć się lepkiej dyspersji.

Co zamiast topu?

Top coat jest potrzebną częścią manicure’u hybrydowego. Nie mamy co do tego wątpliwości. Czy da się go w ogóle zastąpić? Od razu zaznaczymy, że wszelkie eksperymenty nie są najlepszym pomysłem i najlepiej po prostu stosować się do zaleceń profesjonalistów.

Nie używaj zamiennie produktów typu quick finish, stosowanych do paznokci żelowych. W przypadku hybryd ta metoda się nie sprawdzi, a preparat najpewniej pokruszy się i odpadnie. Na forach internetowych znajdziesz liczne relacje użytkowniczek, które zamiast topu zastosowały np. bazę proteinową. Warto jednak pamiętać, że pod wpływem podkładu pod hybrydę nałożonego na wierzch, kolor może zmatowieć, a sama stylizacja nie będzie połyskiwać. Jej trwałość pozostawi wiele do życzenia.

Jeśli faktycznie skończył się twój top coat i nie masz możliwości szybkiego uzupełnienia zapasów, jako ostatnią warstwę nałóż bezbarwny lakier hybrydowy. Doda on lekkiego połysku i delikatnie utrwali stylizację. Nie oczekuj jednak spektakularnych efektów. Na wszelki wypadek trzymaj w swojej kosmetyczce produkt typu 2 w 1, czyli bazę i top w jednym. Został on stworzony z myślą do stosowania go zarówno jako podkład, jak i lakier nawierzchniowy. Zapewni dobrą podporę dla hybrydy, ale przy okazji nabłyszczy i ochroni manicure. 

Top do hybryd - to dzięki niemu możemy cieszyć się mocnym manicure’em

 

Dobry top do hybryd jest niezastąpiony

Zrezygnowanie z topu nie jest najlepszą decyzją. Szybko też przekonasz się, że nie jest to rozwiązanie ekonomiczne. Jego brak może znacznie skrócić trwałość manicure’u. Jednocześnie może on wpłynąć też na aspekt wizualny. Hybryda nie będzie tak błyszcząca. Wręcz przeciwnie, pod wpływem bazy kolor może zmatowieć.

Jeśli czeka cię ważne wydarzenie, a nie możesz pozwolić sobie na szybkie dokupienie topu, spróbuj wykończyć hybrydę bezbarwnym lakierem. Również produkty typu 2 w 1 lub 3 w 1 mogą stać się twoim planem awaryjnym. Warto mieć je w swojej kosmetyczce lub po prostu… zawsze posiadać jeden zapasowy top do hybryd.

 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×