2022-09-30T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Czy żaluzje drewniane można montować w łazience? Podpowiadamy

REKLAMA
REKLAMA

Przestronna łazienka z oknem znajduje się w praktycznie każdym nowoczesnym domu lub apartamencie. Swobodna obserwacja otoczenia i wpadające promienie słoneczne nie zawsze są jednak w tym pomieszczeniu pożądane. W trosce o prywatność trzeba zatem okno łazienkowe w odpowiedni sposób przysłonić. Czy można wykorzystać w tym celu żaluzje drewniane? Podpowiadamy.

Kryteria wyboru żaluzji do łazienki

zdjecie 300

Przysłonięcie okna w łazience ma znaczenie użytkowe i dekoracyjne. Wybierając optymalną przesłonę okienną, należy brać pod uwagę wszystkie funkcje, które będzie pełnić w danym wnętrzu. Po pierwsze, ma ona zapewniać poczucie intymności i komfortu podczas kąpieli i wykonywania innych czynności. Po drugie, wystrój okna odgrywa bardzo ważną rolę estetyczną. Wpływa na stylistykę pomieszczenia i panującą w nim atmosferę. Dlatego kupowane żaluzje powinny być spójne z obecną lub planowaną aranżacją. Nie bez znaczenia pozostają parametry techniczne produktu. Żaluzje drewniane, aluminiowe czy dowolne inne muszą być odporne na wilgoć. Inaczej szybko ulegną odkształceniom i odbarwieniom w wilgotnym i ciepłym wnętrzu.

Żaluzje drewniane w łazience – dlaczego warto?

Ekskluzywne żaluzje drewniane do salonu możemy użyć do udekorowania okna łazienkowego. Są one ponadczasowe, wytrzymałe, eleganckie, uniwersalne stylowo i dostępne w wielu różnych wariantach. Do ich zakupu zachęca także atrakcyjna cena. Nowoczesne żaluzje drewniane dodają łazienkowemu wnętrzu naturalnego uroku, przytulności, unikatowości i szlachetności. Sprzyjają zaaranżowaniu we własnym domu lub mieszkaniu małego, prywatnego salonu SPA z niesamowitym klimatem.

Na rynku znaleźć można rozwiązania gotowe i wykonywane na wymiar. Dzięki temu nie powinniśmy mieć większego problemu z doborem przysłony nawet w przypadku niewymiarowego okna (co często zdarza się w łazienkach). Co istotne dla wielu inwestorów, istnieje możliwość nieinwazyjnego montażu żaluzji drewnianych na ramie okiennej. 

Odporne na wilgoć żaluzje drewniane FLIP polskiej marki CLICKY

Nowoczesne żaluzje drewniane – jakie wybrać do swojej łazienki?

Żaluzje drewniane montowane w łazience na pewno muszą być jakości premium. Należy upewnić się, że zostały odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią pochodzącą z pary wodnej, np. przez wykończenie specjalnym lakierem lub olejem. Informację taką znajdziemy w opisie produktu. Jeśli takiej informacji nie ma, warto dopytać o tę kwestię sprzedawcę. Oczywiście powinniśmy zadbać o efektywny system wentylacji w pomieszczeniu. Gdy żaluzje ulegną zniszczeniu wskutek kiepskiej wentylacji lub narażenia drewna na bezpośredni kontakt z wodą, będzie nam bardzo trudno obarczyć za to winą producenta.

Nie bez znaczenia dla wytrzymałości przesłony pozostaje gatunek zastosowanego w procesie produkcji drewna. Idealnie, jeśli producent użył drewna egzotycznego, naturalnie przystosowanego do pracy przy długotrwałej wilgoci. W łazienkach świetnie sprawdzają się żaluzje bambusowe i wykonane z drewna abachi – kupisz je np. tutaj: https://clicky.pl/zaluzje-drewniane-c-11.html. Są one trwałe, odporne na wilgoć i praktyczne.

Jeśli chodzi o design, możemy zdecydować się na naturalne wykończenie albo na jedno z wielu dostępnych wybarwień drewna. Warto zamówić wzornik kolorów. Zyskamy 100-procentową pewność, że żaluzje w danym odcieniu są dokładnie tym, czego szukamy.

Żaluzje drewniane (drewno Abachi) 50 mm FLIP w kolorze żubrówka

Żaluzje drewniane – czy sprawdzą się w każdej łazience?

Tak, jak wspomnieliśmy, żaluzje drewniane sprawdzą się tylko w łazience z dobrą wentylacją. Dodatkowo muszą zostać zamontowane w bezpiecznej odległości od źródła wody. (woda nie może regularnie chlapać na drewniane lamele). Wystrój nie ma większego znaczenia, ponieważ przesłona z naturalnego drewna stanowi optymalny wybór do wszystkich modnych obecnie aranżacji. Pięknie zaprezentuje się m.in. w przestrzeni eko, minimal, modern, loft i scandi.

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×