2020-11-18T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Czym są SKOK-i?

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA

Polscy pożyczkobiorcy przyzwyczaili się już do rozgraniczenia na banki i parabanki, czyli firmy pozabankowe, udzielające szybkich pożyczek. Zapominają jednak o instytucjach znajdujących się pośrodku. Czym są SKOK-i i jak działają?

  1. Czym są SKOK-i?

  2. Opinie o SKOK Stefczyka

Według prawa SKOK-i nie są bankami, ale też nie do końca są parabankami. Czerpią cechy obu tych instytucji, zapewniając swoim klientom bezpieczne pożyczki na preferencyjnych warunkach.

Czym są SKOK-i?

SKOK-i to Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, których głównym zadaniem jest udzielanie pożyczek osobom będącym nieatrakcyjna klientelą dla banków. Od grudnia 2013 roku SKOK-i podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, a udzielane przez nie pożyczki posiadają gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W założeniu SKOK-i powinny działać non-profit, jednak na przestrzeni ostatnich lat ich sytuacja zmieniła się na tyle, że obecnie osiągają przychody na podobnych zasadach jak banki.

SKOK-i działają podobnie jak spółdzielnie, zatem aby stać się beneficjentem produktów oferowanych przez te instytucje, trzeba zostać członkiem SKOK-u. Może nim być każdy, kto wypełni deklarację członkowską, opłaci wpisowe, wykupi co najmniej jeden udział członkowski i wniesie wkład członkowski. Dwie ostatnie opłaty są zwracane w przypadku rezygnacji z udziału w SKOK-u.

Członkowie SKOK-u mogą korzystać ze wszystkich form finansowania, jakie oferuje dany SKOK. Portfel produktowy tej instytucji jest bogaty. Oprócz kredytów i pożyczek obejmuje również depozyty, rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, ubezpieczenia, IKE, UFK, karty kredytowe czy też fundusze inwestycyjne. Osoby, które biorą pożyczki w SKOK, mogą liczyć na nieco niższe niż w banku oprocentowanie, a jednocześnie mniej restrykcyjne warunki otrzymania pożyczki, dzięki czemu zyskują finansowanie w sytuacji, w której uzyskały decyzję odmowną w banku.

Opinie o SKOK Stefczyka

Jednym z najbardziej znanych w Polsce SKOK-ów jest SKOK Stefczyka - instytucja z długoletnią tradycją, która działa nieprzerwanie od 1993 roku. Kasa Stefczyka początkowo funkcjonowała jedynie na terenie Trójmiasta, jednak z biegiem lat rozszerzyła swoją działalność, aby obecnie móc oferować atrakcyjne produkty klientom z całej Polski. Poszukując w internecie opinii o SKOK Stefczyka można znaleźć wiele pozytywnych wpisów, świadczących o tym, że instytucja ta jest wierna założonej filozofii i niezmiennie spełnia swoją rolę. Więcej informacji o ofercie tej instytucji można znaleźć na https://www.czerwona-skarbonka.pl/kasa-stefczyka-opinie-i-recenzja/.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×