2018-11-16T17:18:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Polska,

Do kieszonki, do torebki - gdzie nosić smartfon?

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

Zapewne każdy z Was słyszał kiedyś choć jedno ostrzeżenie dotyczące nieprawidłowego przechowywania smartfona. „Nie noś telefonu w spodniach, bo będziesz bezpłodny”, „Telefon przy łóżku powoduje zaburzenia snu” – zewsząd informują nas różnego rodzaju poradniki. Ile w nich prawdy, a ile mitów? Odpowiadamy.

Antyporadnik, czyli gdzie nie nosić telefonu

Przewrotnym poradnikiem dotyczącym tego, gdzie najlepiej trzymać smartfon, jest wskazanie miejsc, gdzie przechowywanie go będzie nienajlepszym pomysłem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że miejsca, w których zazwyczaj noszą telefon, mogą mieć szkodliwy wpływ nie tylko na ich zdrowie, ale także stan samego telefonu oraz … ubrań. Które miejsca do trzymania telefonu są szczególnie kiepskim pomysłem?

Kieszenie spodni

Kiedy pytamy kogoś, gdzie trzyma telefon, bardzo często pada odpowiedź „w spodniach”. Dotyczy to szczególnie mężczyzn, którzy, w przeciwieństwie do kobiet, nie noszą zazwyczaj ze sobą torebki. Trzymanie telefonu w spodniach jest jednak najgorszą z możliwych alternatyw. Dlaczego?

Przechowywanie go w tylnej kieszeni wiąże się ze zwiększonym ryzykiem uszkodzenia lub kradzieży telefonu. Wyciągnięcie go przez sprytnego złodzieja (zwłaszcza, gdy rozmyślamy nad czymś w zatłoczonym autobusie) nie stanowi dla niego żadnego problemu. Trzymając telefon w tylnej części spodni, równie łatwo o jego uszkodzenie. Chwila nieuwagi, jeden gwałtowny siad i… co najmniej zbitą szybkę mamy gwarantowaną.

Choć przechowywanie telefonu w przedniej kieszeni jest dla niego nieco bezpieczniejsze, konsekwencje trzymania go w tego rodzaju miejscu mogą mieć znacznie poważniejsze skutki dla naszego zdrowia.

Promieniowanie elektromagnetyczne, jakie emituje telefon, ma bardzo negatywny wpływ na stan narządów rodnych. Szczególnie ostrożni powinni być panowie, u których stale noszony w tym miejscu telefon może doprowadzić do obniżenia jakości nasienia, a w konsekwencji – trudności z poczęciem dziecka. W przestrogach naszych mam i babć dotyczących trzymania telefonu w spodniach jest więc sporo racji.

Szafka nocna

Używanie telefonu tuż przed snem zaburza wydzielanie melaniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za sen. Wyskakujące powiadomienia, powodujące nagłe podświetlenia smartfonu, który leży tuż przy naszym łóżku, znacząco wpływają na jakość naszego snu. Najlepiej, jeśli godzinę przed snem odłożymy wszystkie urządzenia elektroniczne i wyłączymy telewizor. Obudzimy się zdecydowanie bardziej wyspani i rześcy, niż kiedy surfowalibyśmy po Internecie do późnych godzin nocnych.

Nagrzane miejsca

Wysoka temperatura ma negatywny wpływ na żywotność baterii w telefonie. Nadmierne nagrzanie obudowy telefonu może doprowadzić do uszkodzenia jego poszczególnych komponentów.

Trzaskające mrozy

Także druga skrajność, czyli używanie telefonu w bardzo niskiej temperaturze, może negatywnie odbyć się na stanie smartfona, czego pierwszym objawem będzie nagłe rozładowywanie się telefonu przy naładowanej baterii. Jeśli koniecznie musimy używać telefonu na mrozie, zaopatrzmy się w etui ochronne (wiele modeli znajdziesz na https://www.neonet.pl/akcesoria-gsm-i-gps/etui-do-telefonow.html). Pomoże Ci on utrzymać optymalną temperaturę urządzenia.

Biustonosz

Zdaniem wielu naukowców, trzymanie telefonu w biustonoszu może przyczyniać się do rozwoju raka piersi. Taki sposób przechowywania smartfona może również deformować i tak bardzo delikatną bieliznę.

Biodra

Trzymanie telefonu w okolicy bioder negatywnie wpływa na stan znajdujących się w tej okolicy kości.

Gdzie trzymać telefon? Podsumowanie.

Świetnym miejscem do trzymania telefonu jest plecak i torebka – znajduje się on wtedy stosunkowo daleko od naszego ciała, a specjalne kieszonki na telefon sprawiają, że ryzyko uszkodzenia naszego telefonu jest bliskie zeru.

Jeśli wybieramy na zewnątrz i nie potrzebujemy brać ze sobą torby, dobrym rozwiązaniem może być kupno specjalnych opasek na ramię lub tzw. „nerki” – saszetki takie przystosowane są do noszenia w nich drobnych przedmiotów.

Dobrym sposobem na zminimalizowanie negatywnego wpływu smartfona na nasze zdrowie i samopoczucie jest również… jak najrzadsze korzystanie z telefonu. Skorzysta na tym nie tylko nasze samopoczucie, ale i bliscy, którym będziemy mogli poświęcić więcej czasu.

Jeśli szukasz akcesoriów do telefonu lub nowego smartfona, zajrzyj na https://www.neonet.pl/ - na pewno znajdziesz coś dla siebie.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4