zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2021-06-04T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Energa rozwija wolontariat pracowniczy

REKLAMA
REKLAMA
0
0
1

Warsztaty edukacyjne, sprzątanie lasu, wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej, pomoc w schronisku dla zwierząt – to tylko niektóre z przykładów inicjatyw, jakie mogą zgłaszać pracownicy Energi z Grupy ORLEN, w ramach wolontariatu pracowniczego. Na każdą akcję mogą otrzymać nawet 3 tys. zł dofinansowania. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest Fundacja ORLEN.

Od czerwca, w ramach nowej odsłony programu wolontariatu pracowniczego, pracownicy Energi mogą zgłaszać propozycje własnych inicjatyw i tym samym wesprzeć lokalną społeczność. Każda osoba zatrudniona w spółce, na zaplanowaną przez siebie akcję, może uzyskać grant w wysokości nawet 3 tys. zł. Warunkiem zgłoszenia projektu jest stworzenie co najmniej dwuosobowego zespołu. Do akcji mogą również przystąpić członkowie rodzin pracowników oraz ich przyjaciele. Koordynatorem projektu jest Fundacja ORLEN.

– Nasi pracownicy od lat chętnie angażują się w działania dobroczynne i starają się reagować na aktualne potrzeby otoczenia. Przy realizacji projektów podejmują współpracę z jednostkami państwowymi, organizacjami pozarządowymi, miejscowymi urzędami, ośrodkami oraz świetlicami. Cieszymy się, że do naszego grona wolontariuszy dołączyli także pracownicy Energi. Dzięki takim działaniom możemy się lepiej poznać, zintegrować i zacieśnić więzi z lokalną społecznością, a na tym nam szczególnie zależy – mówi  Kinga Szewczyk, członek Zarządu Fundacji ORLEN.

Wolontariat pracowniczy w Grupie ORLEN prowadzony jest od 2004 roku. W ramach programu pracownicy inicjują oraz wspierają swoją wiedzą, doświadczeniem czy też pracą fizyczną wszelkie inicjatywy społeczne.

– Chcemy, aby nasi  pracownicy mogli realizować projekty bliskie ich sercu. Każdy może mieć własny pomysł na pomaganie. Nieważne czy ktoś będzie chciał sprzątać świat, pomagać zwierzętom w schronisku, prowadzić warsztaty edukacyjne dla dzieci. Ważne, aby podjął wyzwanie i zaangażował się w pomoc innym – wyjaśnia dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi. – Dodatkowo na realizację akcji pracownik otrzymuje dzień wolnego od pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Dla wszystkich osób, które dołączą do programu, Fundacja ORLEN planuje także doroczny konkurs na Wolontariat Roku. Ma to być okazja nie tylko do docenienia zaangażowania wolontariuszy, ale również wymiany pomysłów na działania i dobrych praktyk. Główną nagrodą w konkursie będzie darowizna na cel społeczny wskazany przez zwycięski zespół i zaakceptowany przez Zarząd Fundacji.

Energa kontynuuje również prowadzenie własnych projektów wolontariatu pracowniczego np. w ramach akcji „Aktywni Charytatywni”, która po raz ósmy wspiera dzieci z domów dziecka i seniorów. Pracownicy oraz ich najbliżsi – członkowie rodzin oraz przyjaciele – m.in. chodząc, biegając, jeżdżąc na rowerze zbierają kilometry, które następnie przeliczane są na złotówki. Do tej pory dzięki zaangażowaniu uczestników przekazano na ich rzecz ponad 1,5 mln zł. W tym roku pracownicy Energi walczą o przekazanie kolejnych 300 tys. zł dla potrzebujących.

REKLAMA
Więcej o: energa, wolontariat

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×