2020-06-16T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Faktoring dla firm sposobem na finansowanie przedsiębiorstwa

REKLAMA
Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license
REKLAMA

Faktoring odwrotny stanowi interesujący sposób na finansowanie przedsiębiorstwa. Usługa kierowana jest dla podmiotu, który dokonuje zakupu. Świetnie sprawdza się więc w przypadku firm współpracujących ze swoimi stałymi dostawcami. Najczęściej wymagają oni bowiem płatności gotówkowych za oferowane produkty lub usługi. W jaki sposób to wygląda i jakie korzyści można osiągnąć dzięki faktoringowi? Gdzie można znaleźć najkorzystniejsze oferty?

1. Faktoring dla firm - jak to wszystko wygląda?

2. Ranking faktoringu

Faktoring dla firm - jak to wszystko wygląda?

Faktoring odwrotny charakteryzuje pewne podobieństwo do pożyczki, która została zaciągnięta na spłatę zobowiązań. Sam mechanizm tego rodzaju usługi jest bardzo prosty. Faktor, czyli instytucja finansowa, dokonuje płatności za dowolne towary lub usługi dostawcom swojego klienta. Następnie w ustalonym umową terminie, klient spłaca faktorowi powstałe zobowiązanie finansowe, które zostanie powiększone o określoną prowizję. Faktoring dla firm niesie ze sobą szereg określonych korzyści. Przedsiębiorca korzystający z faktoringu zyskuje gwarancję tego, iż wszystkie ciążące na nim zobowiązania będą zawsze w sposób terminowy uregulowany. Dodatkowo wolne środki finansowe mogą być przez niego wykorzystane na dowolny cel. Faktoring odwrotny daje możliwość budowania wizerunku rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego. To także dobry argument negocjacyjny podczas nawiązywania zupełnie nowych kontaktów biznesowych lub renegocjacji istniejących już umów.

Ranking faktoringu

Faktoring odwrotny wiąże się z koniecznością poniesienia określonych wydatków. Zazwyczaj jest to określona prowizja, która ustalona została w sposób procentowy w stosunku do wartości wierzytelności. W zależności od konkretnej oferty pojawić może się również jednorazowa opłata w postaci prowizji przygotowawczej. Pomocnym narzędziem przy wyborze najlepszej oferty może okazać się ranking faktoringu. Pozwala on w szybki i dokładny sposób przeanalizować poszczególne propozycje instytucji finansowych. Dzięki rankingowi zyskujemy możliwość wprowadzania indywidualnych wartości, takich jak na przykład kwota faktury lub termin płatności na fakturze. Ponadto możemy zapoznać się ze szczegółami każdej oferty, co pozwala na przeprowadzenie dokładnej analizy, która z nich będzie dla nas najkorzystniejsza. Warto skorzystać z takiej możliwości i zapewnić płynność finansową przedsiębiorstwa. Niektóre z umów można nawiązać nawet bez konieczności wychodzenia z domu, wykorzystując do tego internet.

 

Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311