zdjecie 2026
zdjecie 2026
2021-08-11T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Ile kosztuje Euro - jak sprawdzić kurs Euro?

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Ile kosztuje Euro — jak sprawdzić kurs Euro?

Euro to oficjalna waluta krajów Unii Europejskiej. Obecnie obowiązuje ona w większości z nich. Kursy euro, tak jak i każdej innej waluty zmieniają się w zależności od różnego rodzaju czynników. Warto więc sprawdzać na bieżąco, jaki jest aktualny kurs, szczególnie jeśli planujemy wybrać się za granicę lub robić zakupy w strefie euro.

Waluta euro weszła do fizycznego użytku w 2002 roku. Już od samego początku jej istnienia obowiązywała w aż 12 krajach Unii Europejskiej, będących pierwszymi, które należały tym samym do strefy euro, korzystając ze wspólnej waluty. Z czasem coraz więcej państw członkowskich zaczęło korzystać z waluty euro. Z tego też powodu obecnie w strefie euro jest już większość państw należących do Unii. Mówi się, że w ciągu kilku najbliższych lat, pozostałe kraje członkowskie również zmienią walutę. Jak dotąd jednak, w Polsce wciąż płacimy złotówkami, a banknoty i monety euro pozostają dla nas obcą walutą. Dlatego też przy wszelkich transakcjach gotówkowych i bezgotówkowych, musimy wciąż zwracać uwagę na aktualny kurs. Od czego zależy kurs euro i gdzie go sprawdzać?

Aktualny kurs euro — od czego zależy?

Euro to waluta, która w porównaniu do innych cieszy się naprawdę dużą stabilnością. Średni kurs euro w ostatnich latach był bowiem bardzo podobny. Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku forex zawsze coś się dzieje. A to oznacza mniejsze lub większe zmiany. Warto mieć na uwadze bowiem, że w sferze finansów, czasem nawet i najdrobniejsze wahania mogą wywołać ogromne straty, dlatego nie możemy ich bagatelizować.

Od czego zależy kurs euro? Jest naprawdę wiele czynników, które mogą wpłynąć na notowania euro. Ze względu na to, że należy ono do grona najważniejszych walut świata, do głównych przyczyn zaliczymy przede wszystkim sytuację polityczną i ekonomiczną. Duże znaczenie mogą mieć także różnego rodzaju klęski żywiołowe.  

Gdzie sprawdzić aktualne kursy walut?

Do czasu aż wejdziemy w strefę euro, pozostaje nam jedynie na bieżąco kontrolować aktualny kurs tej waluty. Pamiętajmy jednak, aby w tym celu korzystać jedynie ze sprawdzonych źródeł. Rzetelny przelicznik euro ustalany jest przez europejski bank centralny i wszystkie oficjalne informacje na temat wszelkich zmian znajdziemy na przykład na https://comparic.pl/kurs-euro-notowania-online-comparic/. Na stronie dostępne są czytelne tabele z kursem euro, a także innych ważnych walut. Co więcej, możemy sprawdzić tam także statystyki dotyczące wszelkich ostatnich spadków i wzrostów wartości.

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
zdjecie 2026
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×