zdjecie 8196
zdjecie 8196
zdjecie 8196
2020-12-12T16:05:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ile osób pracuje w elektrowni Ostrołęka C?

REKLAMA
REKLAMA
4
4
22

Podczas obrad sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych dowiedzieliśmy się, ile obecnie osób pracuje w spółce zarządzającej budową elektrowni Ostrołęka C. Poseł Paweł Poncyljusz mówił o 150 osobach, ale jak się okazało - znacznie przestrzelił.

Budowa węglowej elektrowni Ostrołęka C została wstrzymana w lutym tego roku. Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował o gotowości do inwestowania spółki w elektrownię, pod warunkiem, że będzie to elektrownia gazowa. PKN Orlen oficjalnie wyraził wolę uczestniczenia w inwestycji i weźmie udział jej finansowaniu.

Mimo tego, podczas piątkowej komisji wciąż mówiono o nieudanej inwestycji węglowej. Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej nie zostawiał suchej nitki na zarządzie spółki budującej elektrownię - w tym na byłym prezydencie Ostrołęki Januszu Kotowskim, który zasiadał w zarządzie.

- Pomimo całkowitej klęski Ostrołęki C, zarząd spółki składający się m.in. z byłego pisowskiego prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego otrzymał za 15 miesięcy pracy, jak mówią eksperci, pomiędzy 675 tysięcy a 1,1 mln zł wynagrodzenia. Czy prawdą jest to, że pomimo złożenia rezygnacji przez ten zarząd, każdy z członków zarządu otrzymał jeszcze 100 tysięcy odprawy? Za co? Czy zdaniem pana ministra, te apanaże są adekwatne do wkładu pracy i efektów osiągniętych przez spółkę? - mówił poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz. - Prezes zarządu od września jest już aresztowany i od tego momentu jest przedstawiany jako Edward S., a w elektrowni Ostrołęka pracuje ponad 150 osób. Jeżeli już dostają te tłuste pensje, a nie mają co robić, to może skierujmy ich do walki z koronawirusem? Sanepid potrzebuje każdej pary rąk. Mam nadzieję, że fachowcy otrzymujący pensje dużo wyższe niż średnia w Ostrołęce, nadają się do przekwalifikowania - mówił Poncyljusz.

Była też mowa o kwalifikacjach pracowników budowanej w przeszłości węglowej elektrowni Ostrołęka C.

Jeśli prawdą jest, że w grupie Energa zatrudnieni są ludzie, którzy nigdy z energetyką nie mieli nic wspólnego, byli katecheci, pocztowcy, pracownicy Urzędów Pracy, ludzie sportu i kultury, kolejarze, to znaczy, że kolejne przekwalifikowanie ich i skierowanie na nowy front pracy, nie będzie problemem dla tak wszechstronnych pracowników

- stwierdził z przekąsem Poncyljusz.

Do stwierdzeń dotyczących liczby pracowników w elektrowni Ostrołęka C odniósł się Dominik Wadecki, wiceprezes ds. organizacyjnych Energa SA.

Zatrudnienie w elektrowni Ostrołęka C nie sięga 150 osób. Jest to 38 osób zatrudnionych na umowę o pracę, 4 na zlecenie, czyli łącznie 42 osoby. Te osoby są bardzo zaangażowane w realizacje prac związaną z kontynuowaniem projektu

- wyjaśnił.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×