2022-05-30T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak działa szczoteczka soniczna? Sprawdzamy jej zalety

REKLAMA
zdjecie 9145
REKLAMA
zdjecie 9145

Szczoteczka soniczna to obecnie najskuteczniejsze urządzenie do pielęgnacji jamy ustnej. Jej kompleksowe działanie pozwala na bardzo skuteczne dbanie o higienę zębów. Jesteś ciekaw, jak działa szczoteczka soniczna? Zastanawiasz się nad kupnem, ale nie wiesz, jakie są zalety używania szczoteczki sonicznej? Przeczytaj ten artykuł i rozwiej wszelkie swoje wątpliwości.

Szczoteczka soniczna – budowa

Od strony zewnętrznej szczoteczka soniczna składa się z dwóch elementów: rączki i końcówki. Rękojeść szczoteczki sonicznej posiada panel sterowania szczoteczką oraz głowicę. Końcówka to jedynie główka oraz włosie. W okolicach panelu sterowania może znajdować się wyświetlacz czy diody, które powiadamiają użytkownika np. o konieczności naładowania baterii. Rączka szczoteczki sonicznej jest wodoodporna, by zapewnić bezproblemowe użytkowanie.

Końcówka jest jedynie tym, co widzimy na zewnątrz. Jednak w rączce szczoteczki sonicznej ukryty jest cały mechanizm działania. Znajdziemy tu przycisk włączający, płytę sterowniczą, cewkę indukcyjną ładowarki (taką samą, jaką znajdziemy w mechanizmie oferowanym przez szczoteczki elektryczne), akumulator oraz elektryczny silnik. Te wszystkie elementy odpowiadają za wysokiej jakości pracę szczoteczki sonicznej.

Szczoteczka soniczna – sposób działania

Mechanizm umieszczony w rękojeści szczoteczki sonicznej – elektryczny silnik – wytwarza drgania oraz fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Głowica, która znajduje się na rączce, przenosi te drgania na końcówkę, czyli główkę z włosiem. Częstotliwość drgań w szczoteczce sonicznej znajduje się w zakresie od 20 do 260 Hz.

Przykładając końcówkę szczoteczki do zęba, dzięki tak wysokiej częstotliwości drgań, wszelkie naloty na zębach są rozbijane, a odkładanie kamienia nazębnego jest zredukowane do minimum. Takie działanie znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby przyzębia.

Jakie są zalety używania szczoteczki sonicznej?

Zastosowanie technologii sonicznej, a w konsekwencji tak wysokiej częstotliwości drgań, sprawia, że szczoteczki soniczne są skutecznie radzącym sobie w warunkach domowych urządzeniem do czyszczenia i pielęgnacji jamy ustnej. Dodatkowo stosowanie szczoteczki sonicznej ma działanie wybielające dla zębów, czyli dbamy zarówno o aspekt zdrowotny, jak i wyglądowy naszego uzębienia.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Mycie zębów szczoteczką soniczną powinno być przede wszystkim spokojne i delikatne. Przez bardzo dużą ilość drgań, jakie wykonuje główka szczoteczki, nie ma potrzeby silnego przytrzymywania końcówki do zęba. Przy używaniu szczoteczki sonicznej do mycia zębów, nie jest konieczne korzystanie ze specjalnej pasty. Wystarczy taka, którą lubimy.

Korzystanie z najnowszych technologii może przynieść efekty wizualne, ale przede wszystkim zdrowotne. Sprawdź ofertę naszego sklepu Domowy Stomatolog na stronie https://www.domowystomatolog.pl, wybierz szczoteczkę soniczną, która Ci najbardziej odpowiada i ciesz się zdrowymi i białymi zębami.

 

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×