eOstroleka.pl
Region,

Jak kupić polisę narciarską żeby nie przepłacić? Doradzamy

Wyjazd na narty w kwietniu to świetny pomysł, nie tylko ze względu na charakter tejże formy odpoczynku, ale również z powodu znaczne mniejszego tłoku niż zimą. Zanim jednak wyruszymy na stok, powinniśmy się kompleksowo zabezpieczyć. Sposobem na to jest odpowiednio dopasowana polisa narciarska.

Wyjazd na narty za granicę - o czym pamiętać?

Chęć spędzenia urlopu na stoku narciarskim w kwietniu nie jest łatwa do spełniania, jeżeli mieszkamy w Polsce. Z tego względu, aby spełnić ten zamiar, zazwyczaj wybieramy kierunki zachodnie. Niezwykle szeroką ofertą przyciągają ośrodki położone w Alpach. Najwięcej atrakcji pojawia się w Szwajcarii oraz Francji. W pierwszym z krajów znaczną popularnością cieszy się resort Saas-Fee, gdzie idealne warunki do jazdy panują praktycznie przez cały rok. W drugim z nich warto skorzystać z oferty ośrodka Les 2 Alpes, który położony jest na terenie lodowca Mont de Lans.

Jednak decydując się na tak odległy wyjazd, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. W tym przypadku mowa nie tylko o kompleksowym wyposażeniu, ale także ochronie finansowej. Dobrym rozwiązaniem jest zakup odpowiednio dopasowanej polisy narciarskiej, która również nie będzie przepłaconą inwestycją. Jednakże z pomocą porównywarek internetowych znajdziemy najlepsze ubezpieczenia na narty i snowboard w 1 miejscu, co zajmie nam kilka chwil. W ten sposób uzyskamy pewność najlepszego pakietu oraz korzystnej ceny.

EKUZ - bezpłatna pomoc

EKUZ to forma bezpłatnej opieki zdrowotnej w nagłych przypadkach. Przed wyjazdem na narty za granicę do któregoś z krajów europejskich, warto ją wyrobić w ośrodku NFZ. Tym samym należy pamiętać, że skorzystają z niej jedynie osoby podlegające Narodowemu Funduszowi Zdrowia. Karta EKUZ nie jest jednak wystarczającym źródłem ochrony, gdyż pokrywa koszty jedynie w sytuacjach zagrażających życia, a i nie wszystkie świadczenia z tym związane. Ogólnie rzecz ujmując, jeżeli ulegniemy wypadkowi o stopniu wysokiego ryzyka, otrzymamy wymaganą pomoc ze strony publicznej ochrony zdrowia na tych samych zasadach, co obywatele danego kraju.

Zazwyczaj wyjazd z a granicę na narty wiąże się z dylematem, czy rozszerzać zakres ochrony o polisę, czy też nie. Z tego względu warto wziąć pod uwagę aspekty, których karta EKUZ nie pokrywa. W naszym przypadku dane usługi mogą okazać się niepotrzebne, jeżeli decydujemy się na spokojny i mniej ekstremalny wyjazd. Jednak wybierając się na intensywny wypad w góry, należy pamiętać, że EKUZ nie pokrywa:

kosztów leczenia stomatologicznego;

kosztów transportu medycznego do kraju;

kosztów transportu karetką do szpitala;

kosztów poszukiwawczych czy ratowniczych.

Im więcej atrakcji i dni spędzonych na stoku, tym większe ryzyko wystąpienia kontuzji. Przed podjęciem decyzji, należy również zapoznać się z charakterem danego miejsca. Szukając idealnych kierunków podróży, można skorzystać z poradnika: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/narty-we-wloszech-gdzie-wybrac-sie-na-narty-do-wloch.

Polisa narciarska - jak nie przepłacić?

Polisa narciarska to swoista tarcza ochronna ratująca naszą kieszeń przed niebotycznymi kosztami opieki medycznej za granicą. Każde ubezpieczenie, na jakie się zdecydujemy, powinniśmy dopasować do naszych wymagań. W ten sposób oszczędzimy bez wydawania na składki na świadczenia, z których z pewnością nie skorzystamy. Warto zwrócić uwagę na dwa podstawowe elementy, czyli suma gwarantowana oraz zakres. Ten pierwszy element oznacza maksymalną kwotę, jaką przeznaczy towarzystwo ubezpieczeniowe na pokrycie kosztów zaistniałej sytuacji. Drugi natomiast odwołuje się do rodzaju świadczeń, jakie mogą być pokryte przez tę sumę gwarantowaną. Wśród bazowych usług znajdziemy:

pokrycie kosztów leczenia;

assistance;

NNW;

OC w życiu prywatnym.

Dodatkowo mamy możliwość rozszerzenia polisy, co oczywiście wiąże się z wyższą składką na czas trwania wyjazdu. Bonusowymi świadczeniami będzie ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie sprzętu sportowego, jeżeli takowy mamy w swojej kolekcji.

Materiał partnera. 

 

Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×