2020-03-31T19:44:15+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Jak nauczyć się jazdy konnej?

REKLAMA
REKLAMA
2
0
1

Nie dla wszystkich oczywiste jest, że konno można się nauczyć jeździć, jedynie posiadając dobrego instruktora.

Nie da się tej umiejętności nabyć przez Internet lub w miejscu kompletnie do tego nieprzeznaczonym. Oczywiście są wyjątki i osoby, które mają to we krwi, jednakże nie jest to rzecz oczywista i nie warto ryzykować swoim zdrowiem.

 

Jak rozpocząć naukę jazdy konnej?

Tak jak w każdym sporcie, istotny jest wiek rozpoczęcia nauki. Jeśli pierwsze kroki podejmiemy jak dzieci, to znacznie łatwiej nam będzie zaangażować ciało w naukę, czerpiąc przy tym maksimum przyjemności. Pierwszym etapem jest znalezienie dobrej szkółki, która będzie w stanie zaproponować stałego instruktora, mającego wpływ na naszą motywację i rodzaj pracy wykonywanej z koniem. Warto wiedzieć, że aby nauczyć się jeździć konno, nie wolno dosiadać dopiero co wyszkolonego konia, który niewiele jeszcze wie o codziennej współpracy z człowiekiem – szczególnie takim, który pierwszy raz dosiada wierzchowca.

Podstawą jest nauka prawidłowego dosiadu. Każdy jeździec powinien siedzieć w siodle wyprostowany, ale z rozluźnionymi łopatkami, które powinien ściągać lekko do siebie i ku dołowi. Istotne jest również trzymanie wodzy i ułożenie ramion, które powinny swobodnie zwisać wzdłuż tułowia. Nie bez znaczenia jest ustawienie rąk na odpowiedniej wysokości końskiej głowy i to, że łokcie nie powinny wystawać na zewnątrz. Nadgarstki powinny być rozluźnione, aby móc nimi płynnie poruszać w trakcie jazdy, bez narażania się na niepotrzebne napięcia mogące doprowadzić do różnego rodzaju kontuzji. W skrócie należy tu mówić o ogólnym, kontrolowanym jednak rozluźnieniu ciała, które pozwala na zespolenie się z koniem podczas jazdy. Wyczucie końskiego grzbietu i tego, jak porusza się zwierzę pod naszymi dłońmi i nogami, jest niesamowicie istotne, a przychodzi z czasem.

 

Czy jazda konna jest dla wszystkich?

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że jazda konna jest sportem niezwykle zdrowym i polecanym, jednak nie dla każdego. Nie każdy też chce jeździć konno, mimo że jest zafascynowany jeździectwem. Fascynację to można przekuć na przyjemność oglądania wyścigów konnych, które swoją elitarnością i popularnością od zawsze wzbudzają zachwyt. Na rynku możemy znaleźć również gry mobilne lub komputerowe, które symulują jazdę konną i mogą one w fanach wzbudzić jedynie pozytywne emocje. Warto dowiedzieć się jak grać mobilnie w to, aby sprawić sobie odrobinę radości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcielić się w prawdziwego zawodnika zawodów jeździeckich i przeżyć chwilę emocji, których nie będziemy w stanie odczuć w realnym świecie.

Jeśli jednak chcemy, aby nasze dzieci czuły się w siodle dobrze, to warto zarazić je swoją pasją i dać możliwość spróbowania własnych sił w tej dziedzinie. Jeśli to zrobimy, może się okazać, że damy im szansę na prawdziwą życiową przygodę, a być może i zaszczepimy w nich chęć pracy w tej pasji, dzięki czemu będą po prostu szczęśliwe.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~samotny jeździec, 14:26 01-04-2020,   100%
Więc gdzie w naszym mieście się udać na jazdę konno ? Z treści artykułu nie wynika ...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń