2022-08-19T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak nosić choker na szyję?

REKLAMA
zdjecie 8010
zdjecie 8010
REKLAMA

Jak nosić choker na szyję?

Od lat krótkie naszyjniki z aksamitnej tasiemki, łańcuszka, czy też kolorowych kamieni naturalnych są jednym z ciekawych sposobów na urozmaicenie stylizacji. Choker swój nieszablonowy wygląd zawdzięcza rockowym inspiracji, ale obecnie widać, że świetnie prezentuje się przy rozmaitych stylizacjach. Po ten rodzaj naszyjnika sięgają panie w różnym wieku, a niewątpliwie tasiemki zapinane na samej szyi dodają kreacji zmysłowego i odważnego charakteru. Dodatkowo pojawiają się tu też rozmaite wisiorki, które rewelacyjnie wpisują się w popkulturę, są lansowane przez celebrytki – stąd notabene nazwa delikatnego łańcuszka z zawieszką, oraz stają się sposobem na wyrażenie siebie.

Popularne krótkie naszyjniki

Najczęściej choker na szyję składa się satynowej tasiemki oraz ozdoby w formie zawieszki. Oczywiście pojawia się też skóra, łańcuszki oraz rozmaite kombinacje materiałów, a także elementów metalowych. Także kolekcje są rozbudowane. Pojawiają się chokery minimalistyczne, ozdobne, z zawieszkami czy kamieniami oraz popularnymi motywami. Ta różnorodność sprawia oczywiście, że bez problemu można dopasować opcję idealną dla siebie lub też na prezent dla bliskiej kobiety.

Rodzaj naszyjnika z aksamitnej tasiemki i wisiorka

Warto pamiętać o tym, że choker w dobrze dobranym rozmiarze wcale nie będzie zaburzać proporcji, co czasem przeciwnicy tego rozwiązania podkreślają. Ważna jest natomiast długość łańcuszka, która musi być dopasowana do konkretnej kobiety – jej typu sylwetki, okazji czy całej stylizacji. Najczęściej najbezpieczniejsze są naszyjniki o długości od 40 do 45 centymetrów, chociaż choker może być oczywiście krótszy. Dzięki czemu stanie się bardziej przylegający do szyi. 

Jeden ciekawych sposobów na stylizację

Największym powodzeniem cieszą się chokery wykonane z kamieni naturalnych i pereł. To taka opcja rodem z wyższych sfer. Mniej grzeczne naszyjniki to oczywiście skóra i metalowe elementy, które mają wybitnie rockowy charakter. I z pewnością to właśnie takie stylizacje najmocniej będą zwracać uwagę. Poza tym w modzie są wrapy – czyli chokery wiązane. Są one wykonane z cienkiego rzemyka lub sznurka, a całość opata się w finezyjny sposób wokół szyi. Tego typu detal też będzie przyciągać spojrzenia. Co istotne, chokery mogą się pojawić nie tylko wokół szyi, ale również wokół kostki czy ręki. Ostatnim rodzajem są wspomniane już celebrytki – czyli chokery wykonane z cienkich, subtelnych łańcuszków. Mogą być dodatkowo ozdobione kamieniami szlachetnymi oraz zawieszkami. To obecnie najczęściej wybierany detal na każdą okazję – nawet tę oficjalną czy też do pracy.

Materiał zewnętrzny. 

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×