2021-12-17T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak pakować delikatne przedmioty, aby nie uległy zniszczeniu?

REKLAMA
REKLAMA

Często wysyłasz paczki? A może właśnie przygotowujesz się do przeprowadzki? W takim razie warto dowiedzieć się jak pakować delikatne przedmioty. Takie rzeczy są szczególnie narażone na zniszczenia, więc w trakcie pakowania trzeba poświęcić im więcej uwagi. Sprawdź jak sobie z nimi poradzić i jakie akcesoria trzeba zakupić, by skutecznie zabezpieczyć rzeczy. 

Koperty bąbelkowe

Koperty bąbelkowe to gwarancja skutecznej ochrony i szybkiego pakowania. Ich wewnętrzna część wyłożona jest folią z pęcherzykami powietrza, która skutecznie amortyzuje drgania i wstrząsy, a ponadto zabezpiecza rzeczy przed wilgocią oraz brudem. Pakowanie odbywa się prosto i szybko. Wystarczy włożyć rzeczy do środka, odkleić pasek zabezpieczający i zamknąć kopertę. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku wysyłki perfum, elektroniki np. słuchawek bezprzewodowych czy też kosmetyków. Kopert bąbelkowe dostępne są w różnych rozmiarach, więc możemy włożyć w nie zarówno mniejsze, jak i nieco większe przedmioty. 

Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa jest niezbędna podczas pakowania rzeczy szklanych i urządzeń elektronicznych. Trzeba owinąć w nią rzeczy i zakleić pakunek taśmą, żeby folia nie odstawała. Folia z pęcherzykami powietrza ma właściwości amortyzacyjne, a ponadto dostosowuje się do kształtu przedmiotu, dokładnie go zabezpieczając. Co więcej, wykonana jest z materiałów odpornych na przedarcia i wilgoć. Można wykorzystać ją również jako wypełniacz do paczek. Folię bąbelkową najkorzystniej jest kupować w większych ilościach. Tutaj znajdziesz rolki folii bąbelkowej w różnych rozmiarach: https://kartony24.eu/pl/c/Folia-babelkowa/42.

Papier nacinany

Papier nacinany to coraz bardziej popularny materiał służący do pakowania. Sprzedawany jest w rolkach, a po rozwinięciu podwaja swoją powierzchnię i ukazują się w nim charakterystyczne otwory przypominające plaster miodu. Papier nacinany może zastąpić folię bąbelkową przy zabezpieczaniu lżejszych, delikatnych przedmiotów takich jak: kubki, szklanki, szklane opakowania z kosmetykami czy ramki. Niewątpliwą zaletą papieru nacinanego jest to, że został wykonany z materiałów biodegradowalnych. 

Wypełniacze

Po włożeniu przedmiotów do pudełka, zapewne okaże się, że w środku pozostało nieco wolnej przestrzeni. Jeżeli niczym jej nie wypełnimy, rzeczy będą przemieszczać się w kartonie i obijać o tekturowe ścianki oraz o siebie nawzajem, co może skutkować powstawaniem obtłuczeń, rys i innego rodzaju uszkodzeń. W kartonie należy zatem umieścić wypełniacze. Możemy wykorzystać papier, piankę, skropak, folię bąbelkową lub papier nacinany. Wszystkie osoby, które chcą dbać o środowisko z pewnością zainteresują się zwłaszcza bioskropakiem wykonanym z surowców roślinnych. Zabezpiecza przedmioty tak samo skutecznie jak tradycyjny skropak, ale jest bardziej przyjazny dla środowiska. 

Przekładki tekturowe

Rzeczy włożone do pudełka nie powinny stykać się z jego ściankami ani z innymi przedmiotami znajdującymi się w opakowaniu. Trzeba więc zastosować tekturowe przekładki. Wystarczy przyciąć je na odpowiednią długość i zrobić z nich przegródki oddzielające od siebie pojedyncze rzeczy. Wolną przestrzeń, tak jak zwykle,  należy wypełnić skropakiem. 

Etykiety ostrzegawcze

Prawidłowe zabezpieczenie przesyłki to jedno, ale żeby rzeczy mogły dotrzeć do odbiorcy w nienaruszonym stanie, paczka powinna być przenoszona i przewożona z jak największą ostrożnością. Warto zatem odpowiednio oznaczyć pudełko, by kurier miał świadomość, że wewnątrz znajdują się delikatne przedmioty. W tym celu stosuje się etykiety ostrzegawcze z napisami „Uwaga. Szkło” lub „Ostrożnie”. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie na pudełku naklejek, za pomocą których oznacza się górę i dół opakowania. 

Pudełko pięciowarstwowe

Do pakowania cięższych urządzeń elektronicznych należy wybierać szczególnie wytrzymałe pudełka wykonane z pięciu warstw tektury. Takie kartony są odporne na nacisk i rozdarcia. Jeśli urządzenia są bardzo masywne, można dodatkowo owinąć karton kilkoma warstwami folii stretch. 

Pakowanie delikatnych przedmiotów powinno odbywać się ze szczególna ostrożnością i z wykorzystaniem odpowiednich akcesoriów. Pamiętaj, że sposób pakowania rzeczy wpływa na uznanie ewentualnej reklamacji. Kiedy następnym razem będziesz wysyłać kruche, szklane przedmioty lub urządzenia elektroniczne, przygotuj je do wysyłki z należytą starannością. 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×