2018-12-12T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

Jak prawidłowo używać parownicy do ubrań?

REKLAMA
REKLAMA

Nowoczesne parownice do ubrań pozwalają pozbyć się niechcianych zagnieceń w szybki sposób i jednocześnie umożliwiają łatwe odświeżenie ubrań przed ich założeniem. Chociaż taki zakup stanowi idealne uzupełnienie dla żelazka, to jednocześnie trzeba pamiętać o tym, żeby z parownicy korzystać w prawidłowy sposób.

  1. Jak korzystać z parownicy?
  2. Zalety stosowania parownicy do ubrań

Stosując się do kilku prostych wskazówek efekt wynikający z zastosowania będzie o wiele lepszy, a dodatkowo w krótszym czasie uda się wygładzić zagięcia nawet z większej ilości ubrań.

Jak korzystać z parownicy?

Podstawową zasadą jest to, aby płyta parownicy miała bezpośrednią styczność z materiałem. W celu przyśpieszenia procesu warto drugą ręką delikatnie rozciągać ubranie podczas stosowania parownicy. W przypadku kołnierzyków oraz mankietów o wiele lepsze efekty daje prasowanie w poziomie. Przy długotrwałym stosowaniu parownicy warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej postawy i starać się prasować w pozycji wyprostowanej. Wielu dodatkowych porad na temat wyboru odpowiedniego modelu parownicy do ubrań oraz jej stosowania można znaleźć na polskiej stronie producenta Philips.pl.

Zalety stosowania parownicy do ubrań

Korzyści wynikających ze stosowania parownicy jest wiele. Od braku konieczności rozkładania deski do prasowania, przez możliwość szybkiego poprawienia wyglądu ubrań, a na usunięciu nieprzyjemnych zapachów kończąc. Ze względu na niewielkie rozmiary urządzenia, można je bez problemu zabrać w podróż. Dla osób, które często latają lub jeżdżą w sprawach służbowych jest to idealne rozwiązanie, bo nawet po wielogodzinnej podróży mogą odświeżyć swoje ubrania.

Gorąca para stosowana w parownicach zabija również do 99% bakterii. Można ją również wykorzystać do koronek oraz falbanek, które w przypadku prasowania tradycyjnym żelazkiem wymagają szczególnej uwagi. Zastosowania parownicy są jednak o bardziej wszechstronne niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Trudno bowiem o lepsze rozwiązanie do odświeżenia mebli tapicerowanych, poduszek lub nawet całych kanap. Nowoczesne parownice do ubrań mogą być wykorzystywane zarówno w pionie jak i poziomie, odpowiednio przemyślana konstrukcja eliminuje ryzyko powstawania mokrych plam na oczyszczanych powierzchniach. Warto również wspomnieć o możliwości odczepienia zbiornika na wodę, aby łatwiej było go uzupełnić na przykład pod kranem. Zaledwie 70 mililitrów wody wystarczy do wyprasowania nawet dwóch sztuk ubrań, co pozwoli szybko przygotować się do wyjścia.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3