2019-03-14T19:00:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

Jak wybrać dobre krzesło do biura?

REKLAMA
REKLAMA

Wielu z nas spędza dużo czasu przed biurkiem. Wymuszona pozycja może powodować problemy i bóle. Aby im zapobiec, warto zaopatrzyć się w odpowiednie krzesło biurowe. Jednak wybór dobrego mebla może być dość trudny. Mamy kilka podpowiedzi, jak wybrać krzesło, które zapewni naszemu ciału odpowiednie oparcie, pozwoli zachować odpowiednią postawę, ale będzie też dobrze wyglądać i służyć przez wiele lat.

Ergonomiczne krzesło do biura

Źródło: Meblobranie.pl

Ergonomia jest jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze krzesła biurowego. Często spędzamy na nim wiele godzin w wymuszonej pozycji. Źle dobrany mebel może prowadzić w do bólu, a nawet uszkodzeń i zwyrodnień.

Bardzo ważne jest odpowiednie oparcie w krześle biurowym. Nasz kręgosłup powinien być stabilnie podparty w najważniejszych miejscach. Zapewnia to odpowiednio wygięte oparcie o kształcie litery S. Jeśli spędzamy dużo czasu za biurkiem, warto, żeby krzesło sięgało za głowę lub posiadało specjalny zagłówek. Dzięki temu możemy dać całemu naszemu kręgosłupowi i mięśniom odpocząć.

Aby zachować odpowiednią pozycję, biurko powinno być regulowane. Dzięki temu możemy dostosować je do naturalnej pozycji naszego ciała. Pozwoli to na uniknięcie bólu spowodowanego przebywaniem w pozycji, której nie możemy zmienić. Jeśli dużo piszesz, z pewnością przydadzą się podłokietniki, które pozwolą rękom odpocząć.

(Zobacz krzesła biurowe https://www.meblobranie.pl/krzesla-biurowe)

Materiał

W biurze zazwyczaj przebywamy wiele godzin, dlatego warto wybierać do niego meble z trwałych i praktycznych materiałów. W przypadku krzeseł biurowych niezwykle ważny jest jego stelaż i obicie. To właśnie one warunkują wytrzymałość mebla i komfort korzystania. Dlatego powinniśmy dobrze się zastanowić przed wyborem spośród szerokiego asortymentu.

Dobre i wytrzymałe stelaże w droższych modelach zazwyczaj są wykonane ze stali lub aluminium. W tańszych krzesłach zazwyczaj producenci wykorzystują plastik, który ma mniejszą wagę i odporność na obciążenia.

Równie ważne jest, z jakiego materiału zostało wykonane obicie. Dużą popularnością cieszą się sztuczne tkaniny. Najpopularniejsze są te o luźniejszym splocie, stosowane w tańszych modelach, a także syntetyczne tkaniny typu Micro. W sklepach możemy także znaleźć krzesła z obiciem z bawełny, wełny, skaju oraz naturalnej skóry. Jeśli szukasz czegoś mniej tradycyjnego, możesz zdecydować się na krzesło bez obicia, jednak jest ono dedykowane do okazjonalnego użycia.

Design

Źródło: Meblobranie.pl

Wygląd biura jest bardzo ważny, zwłaszcza jeśli często gościmy w nim osoby z zewnątrz. Jednak również pracownicy, obecni i potencjalni, z pewnością docenią stylowe wnętrze.

Najpopularniejsze są bardziej standardowe modele, które zapewniają optymalne wsparcie dla kręgosłupa i wyróżniają się optymalną ergonomią podczas siedzenia. Jednak nawet tutaj mamy pewien wybór. Wśród szerokiego asortymentu znajdziemy modele klasyczne, jak i zazwyczaj nawiązujące do bardziej futurystycznych trendów. Jeśli jednak spędzamy mniej czasu za biurkiem, możemy sobie pozwolić na bardziej ekstrawaganckie meble. Często posiadają one mniejsze możliwości podparcia niż standardowe fotele, jednak zachwycają ciekawą linią lub odważnym wzornictwem.

Regulacja i funkcjonalność

Tańsze modele krzeseł biurowych zazwyczaj nie mają zbyt wielu możliwości pod względem regulacji i dostosowana do naszych potrzeb. Jednak do biura warto wybrać model, który daje choć trochę swobody w tej dziedzinie. Wpłynie to pozytywnie na nasze zdrowie i komfort.

Do pracy przed komputerem wymagane jest krzesło na kółkach. Zgodnie z wytycznymi BHP, powinno mieć ono regulowaną wysokość. Warto jednak pomyśleć także o możliwości ustawienia odchylenia oparcia oraz siedzenia. Ułatwi to dostosowanie krzesła do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Lepsze modele umożliwiają także regulację głębokości siedziska oraz pochylenia i wysokości zagłówka. Zapewnia to komfort użytkowania, lecz zazwyczaj nie jest niezbędne.

Może wydawać się, że krzesło biurowe to zwykły mebel. Na rynku są jednak modele, które odpowiadają na konkretne potrzeby użytkowników. Możemy wybierać spośród produktów z podkolannikiem, stolikiem albo wbudowanym podnóżkiem. Wśród szerokiego asortymentu można też znaleźć krzesła biurowe dedykowane konkretnym potrzebom, takie jak fotele dla graczy.

Źródło: Meblobranie.pl

(Sprawdź ofertę Nowy Styl https://www.meblobranie.pl/porady/jak-zmienic-obicie-krzesla-tapicerowanego/ )

Idealne krzesło do biura

Wybór najlepszego krzesła do biura może być dość trudny. Na rynku jest obecnie wiele modeli, w różnym przedziale cenowym i odpowiadające na przeróżne potrzeby. Jeśli mamy problem, na które krzesła się zdecydować, możemy zasięgnąć opinii wśród pracowników. Często wielu z nich ma konkretne potrzeby, które mogą znacznie ułatwić nasz wybór.

Jeśli kupujemy meble do już urządzonego biura, dużą wskazówką jest obecny wystrój. Z pewnością nakieruje nas na konkretne modele pod kątem wizualnym.

Krzeseł do biura warto szukać także w internecie. Spokojne poszukiwanie konkretnego modelu, łatwość w porównaniu i bardzo atrakcyjne ceny, zwłaszcza przy większym zamówieniu, przemawiają za tego typu rozwiązaniem. Często wybór w internecie jest też po prostu większy, dlatego prościej znaleźć rozwiązanie idealne dla nas pod każdym względem.

 

Materiał zewnętrzny.

 

REKLAMA
REKLAMA
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1