2021-12-30T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak wybrać idealny materac?

REKLAMA
REKLAMA

Jak wybrać idealny materac? 

Dobrze dopasowany materac to recepta na zdrowy, długi i nieprzerwany sen. Jeśli więc chcemy czuć się rano zawsze wypoczęci, wybierzmy dla siebie odpowiedni materac. Wtedy niepotrzebna nam będzie kawa i żadne inne stymulanty. Czym należy kierować się, kupując materac? 

Wysoki komfort snu to jeden z najważniejszych czynników wpływających na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego też jedną z najlepszych inwestycji, jakie każdy z nas może zrobić, jest kupno porządnego materaca, który będzie idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Jednak, aby taki wybrać, musimy zwrócić uwagę na naprawdę wiele kwestii. Dobrać materac idealny to wcale nie takie łatwe zadanie. Szeroki wybór materacy dostępnych na rynku wcale nam tego nie ułatwia. Sprawdźmy więc, które parametry są najważniejsze i dowiedzmy się, jaki materac zagwarantuje nam najwyższy komfort spania. 

Materac piankowy czy kieszeniowy — jaki wybrać?

Wybór materacy na rynku jest wręcz ogromny. Możemy dosłownie w nieskończoność przebierać wśród modeli. Warto jednak ułatwić sobie to zadanie i z góry ustalić, jaki rodzaj materaca będzie dla nas najlepszy. Wtedy będziemy mogli zawęzić nasz krąg poszukiwań tylko do takich właśnie modeli. Chociaż rodzajów jest wiele, to jednak największą popularnością cieszą się obecnie materace piankowe oraz kieszeniowe. 

Materace wykonane z dobrej jakości pianki wysokoelastycznej to doskonały wybór. Idealnie dopasowują się do kształtu sylwetki, dzięki czemu zapewnia komfortowy sen. Warto sięgać przede wszystkim po materace termoelastyczne, takie jak Materac Hilding Salsa. Wyróżnia je bowiem to, że uelastyczniają się one na skutek działania ciepła. Materace kieszeniowe można zaliczyć natomiast do tej samej grupy, co klasyczne materace sprężynowe. Jednak w przeciwieństwie do nich, tutaj każda sprężyna umieszczona jest w innej kieszeni. Taki wkład materaca gwarantuje, że sprężyny ulegają naciskowi z osobna, jedynie w miejscach, gdzie on następuje. 

Twardość materaca — jaka będzie najlepsza? 

Twardość materaca to jeden z najważniejszych parametrów, jakie należy sprawdzić przed zakupem. Czasem mówi się, że wybór twardszych materacy to lepszy wybór, ponieważ tylko one zapewniają zdrowy sen. Warto jednak wiedzieć, że jest to mit. Twardość materaca zawsze należy dopasowywać bowiem do proporcji swego ciała, a dokładniej mówiąc do wagi oraz wzrostu. Twardość materacy określa się oznaczeniem od H1 do H4. Pierwszy sprawdzi się świetnie dla osób ważących nie więcej niż 60 kg. H2 będzie odpowiedni dla wagi do 80 kg, a H3 do 100 kg. Materac o twardości H4 jest przystosowany dla osób, które ważą więcej niż 100 kg. 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×