2020-05-21T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak wybrać najlepszą budę dla psa?

REKLAMA
REKLAMA

Buda dla psa to świetnie rozwiązanie jeśli mieszkamy w domu z ogrodem. Pozwoli ona odpocząć psiakowi w chłodzie podczas upalnych dni, a także schronić się przed deszczem i zimnem przy gorszej pogodzie. Aby zapewniała pupilowi pełen komfort, warto wybrać odpowiedni model. Czym kierować się podczas zakupów?

Odpowiednio dobrany rozmiar

Wybierając budę dla psa w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość konstrukcji. Powinna ona być dobrana w taki sposób, aby zapewniać zwierzakowi komfort i możliwość swobodnego obracania się wewnątrz, a jednocześnie ograniczać straty ciepła. Najrozsądniej jest zmierzyć psa w kłębie, a także długość i szerokość pupila kiedy leży. Do uzyskanego wyniku trzeba dodać niewielki zapas, aby mieć pewność, że ulubieniec będzie mógł się obrócić po wejściu do budy. Istotne znaczenie dla komfortu psiaka będzie miała również wielkość otworu wejściowego – zbyt mały utrudni wchodzenie do budy, zaś za duży spowoduje wychładzanie wnętrza. Wejście nieco niższe od psa i niewiele od niego szersze będzie optymalnym wyborem.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Klasyczna buda z jednym pomieszczeniem należy do najtańszych rozwiązań. Jeśli jednak ma ona służyć zwierzakowi również w mroźne dni, warto zdecydować się na model ocieplany. Przedsionek dodatkowo ograniczy dostawanie się chłodnego powietrza do wnętrza psiego domu. Do wyboru mamy również budy z tarasem, a także dostępne na zamówienie budy piętrowe. Oprócz samej konstrukcji istotne znaczenie dla komfortu psiaka będzie miało również jej ocieplenie. Może ono być wykonane z wełny mineralnej bądź styropianu i powinno zostać umieszczone w podłodze i ścianach. Dla lepszej izolacji budę warto umieścić na nóżkach lub na podłożu zapobiegającym podciąganiu wilgoci z gruntu, np. na płytach albo specjalnie do tego celu przeznaczonej folii.

Pies na podwórzu

Pies mieszkający w budzie wielu osobom kojarzy się z zaniedbanym zwierzęciem. Jeśli jednak zaspokoimy jego potrzeby i poświęcimy mu odpowiednio dużo czasu, będzie równie szczęśliwy, co zwierzęta przebywające w domu. Dostępne obecnie konstrukcje pozwalają zapewnić ulubieńcowi pełen komfort. Oczywiście należy pamiętać, że w czasie mroźnych dni trzeba psiaka zaprosić do budynku zapewniającego lepszą ochronę przed chłodem. Aby mieć pewność, że pupil ma wszystko co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, należy również żywić go w odpowiedni sposób. Dobrze dobrana karma sucha dla psa uwzględniająca potrzeby zwierzaka zapewni mu zdrowie i dobrą kondycję. Ciekawym rozwiązaniem jest m.in. karma Josera Festival, która może być podawana w formie suchej lub mokrej – sprawdzi się więc doskonale nawet w przypadku wybrednych zwierząt.

Więcej na Zoopers.pl!

 

REKLAMA
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń