zdjecie 9440
zdjecie 9440
zdjecie 9440
2021-08-02T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC?

REKLAMA
REKLAMA

Auto to obecnie jeden z najważniejszych zakupów. Nowoczesny człowiek potrzebuje sprawnego samochodu w codziennym życiu. Dojazd do pracy czy na uczelnię a także prywatne wycieczki nie mogą się odbywać bez pojazdu. Niestety, korzystanie z auta wiąże się także z niebezpieczeństwem wyrządzenia krzywdy innym użytkownikom ruchu drogowego.

  1. Czym jest ubezpieczenie OC samochodu?
  2. Ubezpieczenia OC AC - jaka jest różnica?
  3. Jak znaleźć najtańsze OC?
  4. Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?

Czym jest ubezpieczenie OC i jak wybrać najlepszą cenę OC? Zastanówmy się.

Czym jest ubezpieczenie OC samochodu?

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które zgodnie z prawem musi posiadać każdy właściciel samochodu. Brak ważnego ubezpieczenia może skutkować nałożeniem sankcji. Ze składki, w razie wypadku pokrywane są straty, za które drugi uczestnik ruchu może żądać odszkodowania.

Ubezpieczenia OC AC - jaka jest różnica?

Największą różnicą jest fakt, że ubezpieczenie samochodu OC to obowiązkowe ubezpieczenie, w przeciwieństwie do AC. Posiadanie ważnego OC jest uwarunkowane i usankcjonowane prawnie, a jego brak, w przypadku odkrycia jest surowo karany. Drugą różnicą jest fakt, że ubezpieczenie OC w przypadku wypadku pokrywa straty osoby poszkodowanej, zaś AC – straty osoby, która wykupiła to zabezpieczenie.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Obecnie wiele osób ceni sobie oszczędność, nic więc dziwnego, że wysokość składki OC ma duże znaczenie. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują różne oferty, których wielość może przerażać nie tylko młodego, ale i doświadczonego kierowcę. W 2020 roku średnia cena OC wynosiła sześćset osiemdziesiąt jeden złotych, jednak ceny mogą się znacznie od siebie różnić. Dla osób zatem, które przeglądają aktualne stawki OC - tabela na https://najtaniejuagenta.pl/ może być prawdziwym ratunkiem. Strona ta oferuje doskonałą porównywarkę ubezpieczeń OC i AC, dzięki czemu znika konieczność przeszukania tysięcy polis, proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Szybkie i wygodne porównanie dostępnych ofert pozwala na błyskawiczny wybór najlepszego ubezpieczenia. Co więcej, strona ta pozwala na dokonanie zakupu wybranej polisy, a nawet skorzystanie z pomocy doradcy. Zarówno niedoświadczeni kierowcy, jak i ci, którzy doskonale wiedzą, czego chcą od ubezpieczenia mogą z powodzeniem korzystać z tego narzędzia.

Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?

W zależności od sprzedawcy, stawki OC mogą się znacznie różnić od siebie. Ubezpieczyciele zwracają uwagę na inne czynniki, co znacznie utrudnia kierowcom znalezienie najlepszej polisy.

Cena OC zależy od wielu czynników, takich jak:

  • pojemność silnika samochodu,
  • wiek właściciela auta,
  • długość posiadania prawa jazdy,
  • historia wypadkowa,
  • miejsce zamieszkania kierowcy,
  • stan cywilny kierowcy i wiele innych.

Jak widać zatem, nie wszystkie z wymienionych czynników są tak oczywiste i zrozumiałe jak pojemność silnika. Aby zatem znaleźć najlepszą polisę OC, bardzo dobrze jest korzystać z narzędzi, jakie daje Internet. Doskonałym wyborem jest kalkulator https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/ dzięki któremu znika problem wielości wpływających na cenę czynników. To proste narzędzie pozwala znaleźć najlepsze ubezpieczenie na podstawie podanych danych. Co więcej, zaopatrzone jest w prostą i klarowną instrukcję, dzięki czemu nawet nowicjusz będzie w stanie wyszukać doskonałej polisy OC lub AC. Co więcej, korzystanie z tego kalkulatora daje możliwość bezpośredniego zakupu wybranego ubezpieczenia oraz skorzystania z pomocy doradcy. Liczba sprzedanych polis komunikacyjnych przekłada się na liczbę zadowolonych klientów, dlatego warto użyć tego przydatnego internetowego narzędzia.

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
zdjecie 9440
Zobacz również
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×