zdjecie 8142
zdjecie 8142
2021-10-15T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak wycenić niewycenialne? Ubezpieczenie na życie w kosztach

REKLAMA
REKLAMA

Kiedy decydujesz się wykupić ubezpieczenie na życie, w umowie możesz natrafić na wiele niejasnych pojęć i nie do końca zrozumiałych zapisów. Warto je poznać, gdyż to one wpływają na ostateczną wysokość sumy ubezpieczenia. Rozpatrując różne oferty, nie skupiaj się więc tylko na wysokości miesięcznej składki. Co jeszcze jest ważne? Które parametry przełożą się na rzeczywistą wysokość opłaty? Na jakie wyłączenia powinieneś uważać w szczególności? Sprawdź!

1. Ubezpieczenie na życie - co to jest? Warianty

2. Od czego zależy wysokość składki?

3. Czym jest suma ubezpieczenia?

Jeżeli nie wiesz, w jakim towarzystwie wykupić ochronę ubezpieczeniową, sprawdź ranking ubezpieczenia na życie na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/.

Ubezpieczenie na życie - co to jest? Warianty

Czym właściwie jest polisa na życie? To ubezpieczenie osobowe, którego przedmiotem jest zdrowie i życie ubezpieczonej osoby. W zależności od zdarzenia i konkretnej oferty ubezpieczenia do osoby ubezpieczonej lub jej bliskich trafią określone umową środki.

Polisy różnią się nie tylko wysokością składki i sumą ubezpieczenia. Najważniejsze warianty to:

  • terminowe lub bezterminowe polisy na życie - najczęściej umowę ubezpieczenia zawiera się na 12 miesięcy, ale w obrębie umowy podstawowej istnieją także warianty dożywotnie (w ich przypadku jednak konieczne jest zawarcie umowy przed ukończeniem określonego wieku),
  • ochronne lub mieszane polisy - polisa przede wszystkim zapewnia ochronę finansową, ale możliwe są także bonusy oszczędnościowe lub gromadzenie kapitału,
  • indywidualne ubezpieczenie - obejmuje podstawowe świadczenie, czyli wypłatę świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego uposażonym, oraz rozszerzenia - nawet kilkanaście dodatkowych zdarzeń, wśród których może znajdować się wypadek, zachorowanie, operacja,
  • grupowe ubezpieczenie - najczęściej zawierane w miejscu pracy. Jego szczególnym wariantem jest ubezpieczenie grupowe otwarte, dostępne dla klientów indywidualnych.

Jak widać, polisy są mocno zróżnicowane i to od Ciebie zależy, czy potrzebujesz podstawowego pakietu, czy będziesz wykorzystywać również medyczne assistance.

Od czego zależy wysokość składki?

Wiele osób zastanawia się, na co zwrócić uwagę, wybierając polisę, po czym skupia się na wysokości składki. To rzeczywiście jeden z ważniejszych aspektów, jednak zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, zorientuj się, w jaki sposób miesięczna lub roczna wpłata wpływa na sumę ubezpieczenia i inne kwestie wynikające z umowy.

Na wysokość składki wpływają:

  • zakres ochrony - najtańszy jest pakiet podstawowy, ale obejmuje on tylko jedno zdarzenie,
  • suma ubezpieczenia,
  • rodzaj polisy,
  • wiek ubezpieczonego,
  • stan zdrowia ubezpieczonego,
  • zawód i hobby.

Im wyższa składka, tym wyższa suma ubezpieczenia i zakres ochrony. W najszerszych wariantach możesz liczyć na wsparcie finansowe, gdy spotkało cię poważne zachorowanie, leczenie szpitalne, nieszczęśliwy wypadek czy konieczność rehabilitacji.

Czym jest suma ubezpieczenia?

Suma ubezpieczenia to, najprościej mówiąc, górna granica odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego, czyli maksymalna kwota, jaką można otrzymać w przypadku wystąpienia szkody. Jej wysokość jest uzależniona od warunków umowy i może być ustalana indywidualnie. Klient, który zawiera ubezpieczenie, może wybrać jeden z pakietów.

Zestawienie, które pozwoli sprawdzić różne warianty polis, w tym indywidualne ubezpieczenie bez karencji: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ubezpieczenie-na-zycie-bez-karencji/457.html.

 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×