2021-12-30T20:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Jaką markę telewizora wybrać?

REKLAMA
REKLAMA

Jakiej marki telewizor kupić i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kupując telewizor, a wcześniej wybierając jeden z wielu, nierzadko mamy problem. Wynika on właśnie z nadmiaru produktów dostępnych w ofercie wielu producentów. By cieszyć się tym zakupem, trzeba przede wszystkim wybrać model odpowiadający indywidualnym potrzebom. Rozejrzeć się za sprzętem znanej marki, zapowiadającym co najmniej kilkuletnią użyteczność.

 

Telewizor Sony czy telewizor Philips?

Zacznijmy od tego, jakiej marki telewizor kupić. W wielu miejscach w sieci często porównuje się telewizory Sony i Philipsa. Może dlatego, że to są dwie popularne marki. Obie wręcz prześcigają się w propozycjach dla swoich klientów. Oferują sprzęt, który przykuwa uwagę designem, jak i funkcjami. Może służyć nie tylko do oglądania ulubionych programów i seriali, ale też do korzystania z internetu, grania i słuchania muzyki. Wybór między produktami Sony a Philips to tak naprawdę kwestia indywidualnych upodobań. Obie firmy oferują sprzęt na wysokim poziomie, więc można spokojnie znaleźć dla siebie odpowiedni. Także w tym przypadku trudno jest jednoznacznie powiedzieć, która jest najlepsza marka telewizorów. Wiele osób poleca telewizory Lin, choć tak naprawdę wcale nie są znane i jakoś szczególnie polecane.

A może telewizor innej marki?

Sony i Philips to dobrze znani producenci od lat oferujący telewizory. Oprócz nich są jeszcze inne firmy, których popularność nieustająco wzrasta. Dużo pozytywnego mówi się o telewizorach Samsunga, tak samo zresztą jak o telewizorach LG. To kolejne firmy, które przykuwają uwagę klientów dobrą jakością wykonania, atrakcyjnym designem i funkcjonalnością. Jeśli ktoś nie wie, jaką markę telewizora wybrać, powinien przede wszystkim ustalić, czego od tego sprzętu oczekuje, jakich funkcji potrzebuje. Na tej podstawie będzie łatwiej wybrać konkretny model. Wówczas może okazać się nawet, że polskie marki telewizorów też mają sprzęt, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom konkretnej grupy użytkowników. Przykładem mogą być chociażby telewizory Kiano. Nie każdy potrzebuje sprzętu znanej marki, za który trzeba znacznie więcej zapłacić.

Smart TV, Android TV i inne przydatne funkcje

Lista funkcji nowoczesnych telewizorów jest bardzo długa, a to dzięki nim właśnie urządzenia te cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Najlepsze telewizory posiadają system smart tv, który pozwala na połączenie telewizora z siecią i korzystanie z wielu funkcji. Należy pamiętać, że wbrew pozorom nie wszystkie marki telewizorów oferują tę funkcję. Dlatego przy zakupie trzeba sprawdzić, jak jest w przypadku wybranego modelu. Telewizory te różnią się także technologią ekranu. Jeszcze do niedawna popularnością cieszyły się telewizory full hd, dziś najczęściej wybierana jest technologia oled. Jest lepsza od rozdzielczości full hd. Dzięki niej obraz lepiej odwzorowuje kolory, ma większą paletę barw, zapewnia bardzo dobry kontrast i wysoką jakość. Polecana rozdzielczość telewizora to 4K Ultra HD (3840x2160 pikseli). Nowoczesne telewizory wyposażone są w dodatkowe funkcje, do których należy zaliczyć: obsługę asystenta Google, funkcję PVR, pilot z klawiaturą Qwerty, funkcję PiP. Bardzo ciekawą funkcją i mają ją wybrane modele telewizorów Samsung, jest The Frame. Są to dodatkowe wymienne ramki, którymi można w pewnym sensie oprawić telewizor. Jest to opcja dla wymagających użytkowników. Przydatną funkcją może być również blokada rodzicielska. Niektóre modele mają nawet wbudowaną kamerę. Producenci telewizorów dokładają wszelkich starań do tego, aby oglądanie telewizji było maksymalnie przyjemne.

Czym różnią się drogie od tańszych telewizorów?

Wystarczy przeanalizować dowolny ranking telewizorów, aby dowiedzieć się, jakie są różnice między droższymi a tańszymi telewizorami. Wszystkie nadają się do oglądania telewizji, ale tak naprawdę tylko te droższe, są w stanie zaspokoić wygórowane oczekiwania wymagających użytkowników. Dziś już za bardzo nie kupuje się telewizorów full hd. Zdecydowanie bardziej króluje ekran oled. A ta technologia podnosi cenę urządzenia. Bo im więcej nowoczesnych funkcji posiada ten sprzęt, tym wyższej ceny należy się spodziewać. Wybierając telewizor, na pewno nie należy kierować się jego ceną. Nawet sama marka nie jest tak ważna. Znacznie ważniejsze są funkcje i to, do czego ten sprzęt można wykorzystać. Za nowoczesny telewizor, który będzie służył przez co najmniej kilka długich lat, trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Tańsze modele są znacznie uboższe.

Polskie telewizory marki mało znanej nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Kupujący najczęściej wybierają modele znane, reklamowane, najczęściej uwzględniane w rankingach. I są to przeważnie telewizory Samsung, Sony, Philips i LG. Funkcje i możliwości tego sprzętu są jednak dużo ważniejsze niż to, jakiej firmy telewizor wybrać. Należy więc ustalić wielkość telewizora, technologię obrazu, a także funkcje dodatkowe. Niech będzie to idealny telewizor na długie lata, najlepiej z matrycą oled. Wbrew pozorom kupno nowego telewizora to nie taka prosta sprawa.

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×