2018-10-04T16:00:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

Jaki prezent pod choinkę dla chłopca sprawi mu radość?

REKLAMA
REKLAMA

W czasie deszczu dzieci się nudzą… Każdy rodzic wie, że nie tylko wtedy, ale również w okresie zimowym, kiedy okazji do wyjścia na dwór nie ma zbyt dużo. W jaki sposób zaspokoić dziecięcą ciekawość w poznawaniu świata? Przygotowaliśmy krótki przegląd interesujących zabawek, które można sprezentować chłopcu z okazji Bożego Narodzenia.

Prezent pod choinkę dla chłopca – przegląd najciekawszych zabawek

Prezenty dla dzieci powinny przede wszystkim podobać się pociechom. Oprócz wzbudzania pozytywnych uczuć, dobrze, gdy pod płaszczykiem rozrywki uczą nowych umiejętności, rozwijają zasób słownictwa oraz kształtują dziecięcą wrażliwość. Ciekawe prezenty pod choinkę dla chłopca łączą wszystkie te cechy.

Pomysły na prezenty gwiazdkowe dla chłopca z podziałem na kategorie

Gwiazdkowe prezenty dla chłopca można podzielić na generalne kategorie takie jak:

  • pojazdy dla dzieci – kilkuletni chłopcy bardzo fascynują się sprzętami takimi jak traktor, spychacz, koparka do piasku i wózek widłowy; w ten sposób mogą odtwarzać zawody i role społeczne, które obserwują na co dzień;
  • warsztaty i narzędzia – mali chłopcy uwielbiają naśladować swoich ojców i dziadków; dlatego też dobrym pomysłem jest sprezentowanie im interaktywnych przestrzeni do nauki prostych prac; jedną z ciekawszych propozycji jest Kącik Mechanika i Warsztat Stolarski Majsterkowicza;
  • gadżety z bajki Strażak Sam – znana i lubiana przez małych chłopców seria składa się z różnego typu produktów, między innymi hulajnogi, rowerka, ale również maskotki i pistolet na wodę imitującej strażacką psikawkę;
  • zabawki z drewna – zabawki dla chłopca wykonane z naturalnego tworzywa mają tę zaletę, że trudno jest je uszkodzić, więc mogą zostać przekazane młodszemu rodzeństwu lub dzieciom w dalszej rodzinie; na dodatek są produktem ekologicznym, bezpiecznym dla środowiska naturalnego; ponadto zabawki z drewna mają ładniejszy, bardziej designerski wygląd;
  • zabawki muzyczne – rozwijają w dziecku poczucie rytmu, harmonii, wspierają w rozwijaniu wyobraźni muzycznej i gwarantują świetną zabawę; wśród ciekawszych propozycji znajduje się Interaktywny Muzyczny Bębenek, gitara elektryczna na światło i keyboard dla dzieci.

 

Jakie zabawki edukacyjne będą rozwijać umysł i wyobraźnię dziecka?

Prezenty bożonarodzeniowe dla chłopczyka mogą nie tylko bawić, ale również uczyć. Wspaniałym prezentem świątecznym może być interaktywny stolik edukacyjny. Wspiera on rozwój umiejętności sensorycznych. Palma z krążkami, perkusja, ruchomy kwiatek i trampolina dla figurek – wiele różnych zabawek dziecko znajdzie w swoim zestawie.

Równie interesująca może być dwustronna tablica magnetyczna, wyposażona w aż 60 akcesoriów. Dziecko może po niej śmiało rysować, malować i pisać. Tablica wspiera rozwój liczenia i pisania. Wysoka jakość, trwałość i staranność wykonania gwarantują długą żywotność tablicy.

Do rozwijania umiejętności ekonomicznych i handlowych idealnie służy interaktywny sklepik Coffee House. Elektroniczny zestaw może być obsługiwany przez dzieci od 3. roku życia. Maluch może uczyć się koordynacji i precyzji ruchów, udając, że parzy kawę przy pomocy ekspresu. W zestawie znajdują się kubeczki, talerzyki, taca, monety i banknoty, ale również wierna imitacja słodyczy i owoców, a także lada sklepowa, szafki na produkty oraz skaner z dźwiękami i światłem – łącznie aż 63 akcesoria. Zabawę uatrakcyjniają efekty dźwiękowe. Zestaw rozwija umiejętności z zakresu nauki języków obcych – angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Do interaktywnego sklepiku są dołączone baterie (1x1,5V LR1131/LR54 oraz 1x3V CR 2032) niezbędne do jego działania. Renomowany producent gwarantuje wysoki poziom jakości i trwałości wyrobu, a także jego żywotność.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
wrzesień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 1
 2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30  1  2  3  4  5  6