2020-05-14T23:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jakie konto osobiste wybrać?

REKLAMA
REKLAMA

Jakie konto osobiste wybrać?

Wybór konta nigdy nie jest wyborem prostym. Niestety, prędzej czy później każdy takiego rachunku potrzebuje. Banki kuszą nas promocjami, zniżkami i ofertami, które czasem różnią się od siebie niewielkimi, trudnymi do wyłapania szczegółami. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą rankingi, które potrafią odfiltrować najciekawsze propozycje. Na jakiej podstawie wybierać konto bankowe i na co zwracać uwagę przy korzystaniu z promocji?

  1. Najważniejsze kryteria wyboru konta osobistego

  2. Promocje i ranking kont osobistych

Najważniejsze kryteria wyboru konta osobistego

W zależności od twojej sytuacji życiowej i finansowej, warto zwrócić uwagę na różne rzeczy przy wyborze odpowiedniego konta bankowego. W przypadku pierwszego rachunku, zakładanego często jeszcze w szkole, ważny jest brak opłat za jego prowadzenie, darmowa karta czy wypłaty z bankomatów. W przypadku rachunku, który potrzebny ci będzie do rozliczeń z pracodawcą i Urzędem Skarbowym, warto pamiętać, że konto takie zostanie z tobą na lata, a więc kluczowa jest jego funkcjonalność. Klienci zapatrzeni w cyfry często zapominają, jak ważny jest wygodny i przejrzysty elektroniczny system bankowości, a także poziom zaawansowania aplikacji mobilnej. Niewiele zmieni parę złotych oszczędności w skali roku, jeśli za każdym razem, gdy będziesz chciał zrobić szybki przelew, będziesz zirytowany, jak dużo czasu musisz poświęcić szukając odpowiedniej funkcji. Przy wyborze konta osobistego warto zwrócić uwagę na rozwój technologiczny banku - nowoczesne usługi takie jak BLIK znacząco przyspieszają i ułatwiają dużą część operacji finansowych, jakich będziesz dokonywał w internecie. Poza tym, jeśli możesz poświęcić parę złotych na dodatkowe usługi, warto się nad nimi zastanowić. Jeśli dużo podróżujesz, korzystne byłoby konto wielowalutowe i darmowe wypłaty z bankomatów za granicą: paradoksalnie, drobna opłata może przynieść wówczas duże oszczędności.

Promocje i ranking kont bankowych

Przy wyborze odpowiedniego konta osobistego warto zwrócić uwagę na inne benefity. Zdarza się, że banki oferują premie gotówkowe, darmowe bilety do kina czy zniżki do zakontraktowanych sklepów. Możesz też dostać dodatkowe oprocentowanie środków, które będą przelewane na twoje konto osobiste, a także specjalne lokaty czy dodatkowe konto oszczędnościowe. Innym rodzajem promocji jest występujący czasem brak prowizji na kredyt gotówkowy czy hipoteczny, a także zwolnienie z opłat za kartę kredytową. Odpowiedni ranking kont bankowych w przejrzysty sposób dokona porównania proponowanych przez banki rachunków osobistych, przedstawi promocje, z których będziesz mógł wybierać i pozwoli ci na znalezienie oferty pasującej do twoich potrzeb.

 

Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1