2022-04-26T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jakie kwiaty nie powinny znaleźć się we wieńcu pogrzebowym?

REKLAMA
zdjecie 3776
REKLAMA

Odejście kogoś bliskiego to wielki cios dla rodziny i przyjaciół. W takich chwilach każdy myśli o tym ja godnie go pożegnać. Jedną z form pożegnania jest właśnie przyniesienie na pogrzeb wieńca lub wiązanki kwiatów. Czy są jakieś kwiaty, które nie powinny się w tej kompozycji znaleźć?

Kwiaty pogrzebowe – czego nie powinny zawierać?

Wybierając kwiaty pogrzebowe mamy możliwość zdecydowania się na jeden z kilku rodzajów. Do najpopularniejszych należą wieńce, wiązanki i bukiety pogrzebowe. Jednakże doskonałym wyborem są także pojedyncze kwiaty. To, co zawierać będzie pogrzebowa wiązanka, zależy tak naprawdę od upodobania zmarłego i tego, co wiązało go z daną osobą. Jest jednak jeden rodzaj kwiatów, które nigdy nie powinny znaleźć się w wiązance pogrzebowej. Są to kwiaty sztuczne. Przynoszenie na pogrzeb kwiatów jest bardzo symboliczną czynnością. Świeże kwiaty, które każdego dnia marnieją, mają przypominać nam o ulotności życia i przemijaniu. Dlatego też przyniesienie na pogrzeb sztucznych kwiatów jest niemile postrzegane, nawet jeśli zrobimy to w dobrej wierze. Bardzo często sztuczne kwiaty wybierają osoby, które hołdują tradycji, która nakazuje niesprzątanie grobu z kwiatów przez sześć tygodni po pogrzebie. Jednakże obecnie coraz mniej osób się jej trzyma, a wszelkie kwiaty i wieńce są uprzątnięte tuż po tym, jak stracą swoją świeżość.

Wieńce pogrzebowe – jakie kwiaty wybrać?

To jakie kwiaty powinny zawierać wieńce pogrzebowe, zależy tak naprawdę od tego, co lubił zmarły. Najpopularniejsze jest bowiem tworzenie kompozycji z ulubionych kwiatów zmarłego, by w ten sposób okazać mu szacunek i oddać mu cześć. W tradycji funeralnej przyjęło się natomiast, że najbliższa rodzina składa na grobie okazałe wieńce pogrzebowe, które ubierane są różami, liliami, kaliami, mieczykami czy goździkami. Wiązanki pogrzebowe natomiast są zdecydowanie mniejsze, ale mają równie symboliczny charakter. Również i w nich pojawiają się podobne kwiaty. Natomiast bukiety pogrzebowe tworzone są zazwyczaj od ręki, zawierają bardzo często kwiaty sezonowe lub klasyczne kompozycje funeralne składające się z chryzantem, hortensji i róż. Jednak nie musimy na tym poprzestawać. Coraz częściej w kompozycjach pogrzebowych sięga się również po alstromerię, sukulenty, srebrzyk, bluszcz, eustomy, jaskry, frezje, gerbery. A także różnego rodzaju pędy drzew, trawy, kłosy, a nawet pawie pióra (które symbolizują zmartwychwstanie i nieśmiertelność).

Złóż kondolencje z każdego miejsca, wybierz Kurier Kwiatowy

Nie zawsze jest jednak tak, że możemy uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej. W takim wypadku możemy skorzystać z oferty, którą posiada Kurier Kwiatowy – jest to tworzenie indywidualnych kompozycji pogrzebowych oraz dostarczanie je na miejsce pogrzebu lub do kościoła, gdzie zostaną przekazane firmie pogrzebowej, która dostarczy je na cmentarz, a następnie złoży na grobie. Do każdego wieńca pogrzebowego jest możliwość dołączenia szarfy oraz bilecika kondolencyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pod adresem: https://www.kurier-kwiatowy.pl/.

 

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×