2022-03-31T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jakie opakowania cukiernicze są najlepsze? – Sprawdziliśmy!

Opakowania cukiernicze powinny być wytrzymałe i estetycznie wykonane. Torty, ciasta i inne wyroby cukiernicze to zwykle małe dzieła sztuki, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu. Jakie opakowania cukiernicze wybrać, by każdy klient był zadowolony i po powrocie z naszej cukierni cieszył się nie tylko smakiem słodkich wyrobów, ale również ich atrakcyjnym i smacznym wykonaniem? Sposób jest tylko jeden – to wybór odpowiednich opakowań cukierniczych. Więcej w artykule!

Najlepsze opakowania cukiernicze

Opakowania cukiernicze powinny być dobrane do ciast i słodkości, które zamierzamy w nie pakować. Celem pakowania wyrobów cukierniczych w specjalne opakowania jest to, by słodkości dotarły na miejsce w jak najlepszym stanie. Opakowania cukiernicze powinny dobrze chronić zawartość. Ten funkcjonalny aspekt jest kluczowy – najbardziej liczy się zabezpieczenie ciast i tortów po zakupie. Trudno jednak przecenić rolę marketingową opakowań cukierniczych. Dlatego warto wybrać opakowania cukiernicze, które nie tylko będą świetnie spełniać rolę ochronną, ale również będą atrakcyjnym wizualnie dodatkiem dla klientów.

Opakowania cukiernicze – jakie wybrać?

  • Opakowania do kruchych ciastek – Do kruchych ciasteczek polecamy torebki papierowe do pakowania żywności. Sprawdzą się doskonale do ciastek i podobnych wyrobów słodkich, które nie są lepkie i nie wymagają szczególnej ochrony w transporcie.
  • Opakowania do tortów – Zazwyczaj ciężkie i obszerne torty przekładane różnymi warstwami potrzebują solidnego wsparcia w czasie transportu. Opakowania do tortów ze specjalnym uchwytem na dłoń pozwoli na bezpieczny transport każdego tortu.
  • Opakowania do ciast – Pudełka na ciasta w różnych wymiarach, zamykane od góry, także z tzw. „okienkiem” idealnie sprawdzają się do pakowania ciast różnej wielkości. Wygodne do złożenia opakowanie do ciast nie zajmuje dużo miejsca przed złożeniem, a składanie jest szybkie i proste.
  • Opakowania do pączków – Pudełko na pączki zamykane z góry lub otwarte od góry do ekspozycji, transportu lub przechowywania pączków sprawdzą się najlepiej dla większej ilości pączków.
  • Podkładki do ciast i tortów – Równie ważne jak opakowania - podkłądki pod tort sprawią, że ciasta i torty będą miały solidne podparcie z dołu. Dzięki podkładom, które są grubsze niż opakowania, zawartość będzie się dobrze trzymać.

Kolorowe opakowania cukiernicze z nadrukiem i logo

W kwestii marketingowej warto skorzystać z okazji do promocji i zlecić wykonanie nadruku lub logo firmy na opakowaniach cukierniczych i pudełkach. Niech niezwykłe wyroby cukiernicze, które oferujemy za każdym razem były prawidłowo kojarzone z nasza firmą! Ładne pudełka i opakowania cukiernicze i dobrze wykonane na nich logo sprawią pozytywne wrażenie na wszystkich klientach. Troska o każdy szczegół i wizerunek w działalności firmy daje każdemu klientowi jasno do zrozumienia, że firma troszczy się o klientów. Na opakowaniach można również umieścić jakiś cytat lub napisać coś miłego, co wywoła u naszych klientów uśmiech i poprawi im samopoczucie. Warto także skorzystać z możliwości, jaką daje zamówienie większej ilości opakowań cukierniczych i zamówić trochę taniej.

 

Artykuł sponsorowany.

Zobacz również
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×