2021-12-06T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Kabiny prysznicowe - jak wybrać model idealny do swojej łazienki?

REKLAMA
REKLAMA

Kabiny prysznicowe — jak wybrać model idealny do swojej łazienki?

Kabina prysznicowa, to podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Alternatywnym rozwiązaniem, może być parawan nawannowy montowany na wanne, lecz jest to rozwiązanie zajmujące o wiele więcej przestrzeni. Za wyborem kabiny prysznicowej przemawia to, że zmieści się nawet w najmniejsze łazience i umożliwi wygodne korzystanie z kąpieli. Niski brodzik z drzwiami przesuwnymi, jest wygodny zarówno dla dzieci, jak i osób starszych, które mogą swobodnie wejść do wnętrza. Decydując się na kabinę prysznicową, możemy skorzystać z licznych rozwiązań, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową do swojej łazienki? 

Decydujący przy wyborze będzie metraż pomieszczenia oraz to, gdzie możemy ustawić naszą kabinę. Od tego zależą w dużej mierze jej wymiary oraz kształt brodzika. Oczywiście, im większa kabina, tym wygodniej będzie z niej korzystać, jednak prawda jest taka, że niewiele osób dysponuje nieograniczoną ilość miejsca, która pozwala na zupełną, aranżacyjną swobodę. Rzeczywistość jest zazwyczaj taka, że musimy poszukiwać kompromisu, który pozwoli na umieszczenie kabiny prysznicowej, która pozwoli też na wygodne korzystanie z pozostałych łazienkowych urządzeń. 

Dużą rolę odgrywa sam kształt, jaki ma ścianka prysznicowa. Kabiny prysznicowe możemy podzielić na:

  • Kwadratowe — najbardziej klasyczny i funkcjonalny kształt. Dobrze sprawdzą się w większości łazienek, ustawione w jej narożniku. Mają dosyć szerokie wejścia, a powierzchnia wewnątrz pozwala na komfortowe umycie się.
  • Prostokątne — podobne do kwadratowych, jednak zazwyczaj większe od nich. Dłuższy bok automatycznie zmienia wymiary osiągane pod prysznicem. Jeśli tylko mamy wystarczająco dużą łazienkę będzie to bardzo dobry wybór. 
  • Półokrągłe — ich kształt i rozsuwane drzwi sprawdzą się niemal w każdej łazience. Sposób otwierania, to praktyczne rozwiązanie, które jest często wykorzystywane gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią. 
  • Walk-in - ten typ wykorzystywany kiedyś najczęściej w hotelach, coraz częściej ma także zastosowanie w domach prywatnych. Jest to rodzaj kabiny pozbawiony elementów ruchomych. Taka kabina jest łatwa w czyszczeniu i bardzo przestronna. 

Nowoczesne kabiny prysznicowe — czym się wyróżniają?

Kabiny już dawno przestały być tylko praktycznym przedmiotem. Aktualnie stanowią też uzupełnienie całości łazienkowej aranżacji. Jeśli pasują do reszty pomieszczenia, tworzą wtedy spójną kompozycję. Marki takie jak San Swiss czy New Trendy oferują klientom różnorodne rozwiązania pod kątem, które obejmują nie tylko same kabiny, ale też pasujące brodziki prysznicowe. Pozwala to na wybranie zestawu, który idealnie pasuje do łazienki. 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×