2018-11-23T18:40:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Koci świat

REKLAMA
REKLAMA

Podobno ludzie dzielą się na miłośników kotów i zwolenników psów. Dyskusja o tym, z którym zwierzakiem lepiej się żyje, nie ma końca i na pewno obie strony mają rację, bo liczy się miłość, przywiązanie oraz szczęście, jakie daje obcowanie z futrzanym przyjacielem. Miłośnicy kotów podkreślają, że na zawsze zmieniają one codzienne funkcjonowanie, wpływają na wszystkie aspekty życia i nawet, kiedy prawie nie ruszają się z ulubionego legowiska, to zgarniają całą przestrzeń dla siebie. Warto mieć to na uwadze, jeśli decydujesz się na to, by w twoim domu zamieszkał mały kotek lub też dojrzały zwierzak. Jednym z najczęstszych problemów, z jakim możesz się spotkać, to podrapane meble i ściany, odkrywane futryny. To dość irytujące zachowania, ale musisz wiedzieć, że w prosty sposób możesz ochronić swoje rzeczy i zapewnić kotu możliwość wyżycia się na specjalnych drapakach, które bez problemu można kupić w sklepie lub też zrobić samemu.

Bo kot lubi drapać

Nie ma wątpliwości, że drapanie różnych przestrzeni jest jedną z ulubionych aktywności kota. Wynika ona w dużej mierze z różnych potrzeb, które zwierzę musi zaspokoić. Na pewno jednak nie robi tego, by uczynić na złość właścicielom. Kot ma drapanie po prostu w genach. Przede wszystkim w ten sposób oznacza swój teren substancjami zapachowymi, które wydzielają się z gruczołów ulokowanych między opuszkami. Poza tym w ten właśnie sposób dba o pazurki, bawi się, odreagowuje emocje czy też walczy z nudą. To również widoczny znak tego, że kot jest zestresowany i pewne zmiany w otoczeniu musi po prostu poukładać po swojemu. Z drugiej strony kociak to drapieżnik i jego fizjonomia dostosowana jest do polowania, uciekania, wspinania się. To determinuje przetrwanie w naturalnym środowisku i nie ulega „wyłączeniu”, gdy zamkniesz zwierzę w domu. Dlatego właśnie koniecznie musisz zadać o pielęgnację pazurków, a szczególnie ich przycinanie. Ten zabieg najlepiej jest wykonać u weterynarza.

Miejsce do zabawy

Kocim pazurom dedykowany jest przede wszystkim drapak dla kota z dostawą kurierem. To gadżet, który w domu powinien mieć każdy właściciel zwierzaka szczególnie wtedy, gdy spędza on czas tylko w mieszkaniu. Sam drapak musi być po prostu atrakcyjny dla kota i oczywiście dopasowany do twojego wnętrza. Koty lubią oczywiście duże i zróżnicowane przestrzenie, które dają im możliwość rozwijania różnych umiejętności, a im wyższa będzie konstrukcja tym lepiej. W sklepach znajdziesz cały szereg różnych produktów począwszy od pionowych drążków owiniętych charakterystycznych sznurem aż do skomplikowanych labiryntów z zabawkami, półkami oraz przeszkodami.

Jaki drapak wybrać?

Spośród niepożądanych zachowań kotów to właśnie drapanie jest na pierwszym miejscu. Nietrudno jest jednak przekonać zwierzę do wykorzystania energii w miejscu do tego przeznaczonym, o ile będzie ono dla niego atrakcyjniejsze niż sofa, drzwi czy dywan. Jeśli decydujesz się na zakup drapaka, postaraj się dopasować go do potrzeb i upodobań kota. Przede wszystkim taka konstrukcja może być również designerskim elementem wyposażenia wnętrza i doskonałym miejscem na aktywność i odpoczynek. Koty lubią wypoczywać „na wysokościach”, więc zamontowanie legowiska lub też kilku pod sufitem może się okazać strzałem w dziesiątkę. Poza tym warto drapak dopasować do wielkości zwierzęcia oraz konkretnej rasy i jej predyspozycji. Jeśli masz kilka kotów, możesz pomyśleć o bardzo rozbudowanej konstrukcji, która będzie składać się z budek, legowisk, przestrzeni do drapania oraz różnego rodzaju gadżetów. To prawdziwy park rozrywki dla zwierzaków. Poza zapewnieniem miejsca do zabawy są również niezwykle funkcjonalną przestrzenią odpoczynku i gwarantują poczucie bezpieczeństwa. Żeby tak było konstrukcja musi być niezwykle stabilna. Kot musi mieć możliwość, by samodzielnie korzystać z drapaka i wspinać się po poszczególnych jego elementach.

Materiał zewnętrzny.

Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30