zdjecie 2252
2021-04-08T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Kredyty gotówkowe - co warto o nich wiedzieć?

REKLAMA
REKLAMA

Kredyty gotówkowe dostępne są w każdym banku. Dlatego jego wybór poprzedzony powinien być dokładną analizą wszelkich kosztów. Warto również wiedzieć, że aby otrzymać pieniądze nie trzeba obecnie wychodzić z domu. Szczególnie, jeżeli chcemy wnioskować o niedużą kwotę.

Kredyt gotówkowy przez internet jest innowacyjnym rozwiązaniem, w przypadku którego cały proces odbywa się zdalnie. Potrzebujemy jedynie komputera, telefonu i oczywiście dostępu do sieci. W celu otrzymania finansowania, wypełniamy wniosek i legitymujemy się odpowiednimi dokumentami. Potem następuje weryfikacja i otrzymujemy decyzję. W przypadku, gdy jest ona pozytywna, to wnioskowana kwota kredytu zostanie niezwłocznie przelana na nasze konto. Jak widać, nie musimy nawet wychylać nosa za drzwi naszego domowego ogniska.  

Co to jest zdolność kredytowa i w jaki sposób się ją oblicza?

Właściwa zdolność kredytowa potrzebna jest do tego, aby uzyskać pozytywną odpowiedź na nasz złożony wniosek. Możliwość ta pojawia się, gdy dysponujemy według banku odpowiednim budżetem, aby spłacać pożyczkę w określonych ratach i w określonym terminie. Obliczenie zdolności kredytowej jest kluczową kwestią podczas udzielania kredytu.

Na jej podstawie wylicza się, na jaką kwotę pożyczki nas stać. Bank musi podjąć wszelkie starania, aby upewnić się, czy kredytobiorca wywiąże się z umowy kredytowej.

Kredytobiorca, musi wiec zdawać sobie sprawę ze swoich finansowych możliwości. W tym celu najlepiej dokładnie przeanalizować swoją sytuację, a w przypadku wątpliwości udać się do doradcy kredytowego.

Zdolność kredytową oblicza się zazwyczaj na podstawie różnicy między dochodami w kwocie netto, a stałymi wydatkami pożyczkobiorcy. W taki sposób bank może wyliczyć, czy tak naprawdę stać nas na spłatę kredytu.

Szacunkową ratę kredytu możemy obliczyć tu: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kalkulator-kredytowy/.

Zabezpieczenie pożyczki bankowej

Kredyty gotówkowe w wyższych kwotach, często muszą być odpowiednio zabezpieczone. Banki chcą mieć pewność, że w razie niewypłacalności pożyczkobiorcy, odzyska swoje pieniądze. W tym celu instytucje stosują zabezpieczenia w postaci wszelakiej. Gwarantem spłaty zobowiązania może być samochód, poręczenie wekslowe lub in blanco, lecz najbardziej pożądana jest hipoteka.

Kredyty gotówkowe – rodzaje

Instytucje bankowe mogą udzielać kredytów w różnych celach. Każdy wariant pożyczki może mieć inne przeznaczenie. Z opcji kredytów gotówkowych mogą skorzystać zarówno firmy, jak i osoby prywatne.

W przypadku osób prywatnych może to być np.:

Kredyt gotówkowy - gdzie możliwe jest przeznaczenie otrzymanej kwoty na dowolny cel, na przykład wakacje, samochód czy wyposażenie mieszkania. Bank w tej sytuacji nie zawraca uwagi na co zostaną przeznaczone otrzymane przez klienta środki. W tym miejscu https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-gotowkowe/ możemy porównać oferty banków, jeżeli chodzi o takie kredyty.

Kredyt hipoteczny – to finansowanie zakupu mieszkania lub domu. Udzielany jest pod zastaw nieruchomości. Można ubiegać się o niego również w przypadku chęci wyremontowania lokum.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku kredytowego?

Jeżeli jesteśmy osobą prywatną i chcemy ubiegać się o kredyt, to należy posiadać następujące dokumenty: dowód osobisty, PIT informujący o dochodach w poprzednim roku, wyciąg z konta za ostatnie trzy miesiące, ewentualnie zaświadczenie o zarobkach i umowę o pracę.

Co składa się na koszt kredytu i od czego zależy rata kredytu?

Kosz pożyczki uzależniony jest od kilku czynników. Na wysokość całkowitej kwoty, którą będziemy musieli ostatecznie zwrócić składa się wysokość oprocentowania oraz prowizje i opłaty, które każdy bank pobiera w innej kwocie. Czasami będziemy musieli jeszcze zapłacić za przygotowanie oferty kredytowej (przy wyższych kwotach), ubezpieczenie i comiesięczną obsługę. Warto więc sprawdzać RRSO, który stanowi całkowity kosz kredytu.

Jeżeli chodzi o raty, to są one najczęściej dobierane, biorąc pod uwagę kwotę i indywidualne predyspozycje finansowe pożyczkobiorcy. Mogą być równe lub malejące.

 

REKLAMA
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×