zdjecie 6128
2020-10-15T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Markowe kurtki narciarskie - jakie wybrać?

REKLAMA

Odzież zimowa to temat, który potrafi przysporzyć nam wielu nerwów. Mało kto lubi tę porę roku, a szczególnie drażniąca jest konieczność noszenia na sobie kilku warstw ciężkiej odzieży. Kurtkę zimową czasami wybieramy, by po prostu mieć już ten fakt za sobą i nie zwracamy szczególnej uwagi na jej parametry. Miłośnicy sportów zimowych zdają sobie jednak sprawę, jak dużą rolę na stoku grają kurtki narciarskie. Dzisiaj osobom początkującym w tej aktywności podpowiemy, jak właściwie wybrać ten element garderoby i na co zwracać uwagę przy zakupie.

 

Dlaczego warto wybierać markowe kurtki narciarskie?

Odzież narciarska powinna być wykonywana zgodnie z wysokimi standardami, przez producentów, którzy doskonale wiedzą, czego potrzeba narciarzom. Dzięki temu modele będą mogły odznaczać się dobrymi właściwościami i prawdziwym wsparciem użytkownika podczas wyczerpujących dni na stoku. Zima tworzy bardzo ciężkie warunki do uprawiania sportu na zewnątrz, dlatego nasza odzież musi im sprostać. Wysokiej jakości kurtki narciarskie posiadają liczne rozwiązania, dzięki którym nawet mróz i opady nie są w stanie nas zatrzymać. Ważne jest jednak, by wybierać produkty markowe, gdyż ich odpowiedniki stworzone bez żadnych kontroli jakości nie są w stanie nas ochronić przed zimnem, wiatrem i wilgocią.

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

 

Na co zwracać uwagę kupując kurtki narciarskie

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie odróżniają kurtki narciarskie od zwykłych modeli jest stosowana w nich membrana. To ona odpowiada za całą magię przypisywaną technicznej odzieży – dzięki niej zimny wiatr i opady nie dostają się do naszego ciała, a my nawet podczas najbardziej aktywnych dni nie przegrzewamy się i nie odczuwamy dyskomfortu z powodu wytworzonej wilgoci. Im wyższe wartości membrany, tym lepiej będziemy chronieni. Należy jednak pamiętać, że wraz z technicznym rozwojem wybranego przez nas modelu będzie także rosła jego cena.

Inwestycja w wysokiej jakości kurtki narciarskie jest ważna zarówno u osób doświadczonych, jak i początkujących. Gdy nasze treningi jeszcze nie są tak intensywne i jesteśmy narażeni na częstsze wywrotki, wciąż możemy łatwo przemoknąć. Dlatego nie warto oszczędzać, gdyż markowe kurtki narciarskie dotrzymają nam kroku przez wiele sezonów. Warto patrzeć na modele z membraną przynajmniej 10 000|10 000, by mieć zapewnioną dobrą wodoodporność, jak i oddychalność materiału.

Kolejną bardzo ważną rzeczą, zwłaszcza dla osób, które zimą mocno marzną, jest termoizolacja. Jej grubość na korpusie musi być większa, niż w rękawach, by dobrze chronić przed wychłodzeniem najbardziej narażone narządy wewnętrzne. Dobra termoizolacja będzie współpracowała z zastosowaną membraną, dzięki czemu nie ograniczy jej technicznych funkcji i wciąż będzie umożliwiała odprowadzanie wilgoci i nadmiaru ciepła, przy równoczesnej ochronie przed wiatrem i opadami.

Inne rzeczy, na jakie powinniśmy zwracać uwagę przeglądając kurtki narciarskie to między innymi klejone szwy, wodoodporne suwaki, ilość kieszeni i regulacja kaptura. Dla narciarzy ważne także będzie zastosowanie pasa przeciwśnieżnego – ten przy wywróceniu zabezpieczy użytkownika przed zbieraniem śniegu z ziemi przez kurtkę. Wielu producentów oferuje także system łączenia kurtki ze spodniami, przy pomocy którego odzież jeszcze lepiej chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

 

Kurtki narciarskie damskie, męskie i dziecięce – różnice

Odzież techniczną powinniśmy dobierać do swojej płci. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest ona tworzona anatomicznie i tak do nas przylega. Wybierając właściwy rozmiar i krój kurtki ta jest w stanie całkowicie oddawać swoją funkcjonalność, a także pozwala nam zachować wysoką mobilność. Swoboda ruchu jest szczególnie ważna na nartach, gdyż w sporcie tym pracujemy całym ciałem, często się obracamy, czy podpieramy kijkami. Panie więc wybierają kurtki narciarskie damskie, panowie kurtki narciarskie męskie. Również u najmłodszych miłośników szaleństwa w śniegu występuje ten trend. Mimo niewielkich różnic w budowie, a większych w ogólnym designie i kolorystyce, kurtki narciarskie dziecięce wybieramy dopasowując do płci naszej pociechy.

 

Wyszukując kurtki narciarskie online możemy trafić na sklep SnowShop.pl. Jest to wiarygodny sprzedawca markowych produktów, który na pierwszym miejscu stawia zadowolenie swoich klientów. Sklep ten posiada również swoje placówki stacjonarne – kurtki narciarskie Warszawa znajdziemy w dwóch lokalizacjach – przy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b. Gdy interesują nas kurtki narciarskie Gdańsk do SnowShop możemy zawitać w galerii City Meble, przy alei Grunwaldzkiej 211.

 

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Sklepy stacjonarne:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6128