zdjecie 4877
zdjecie 4877
2021-09-06T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Masażer na cellulit - dlaczego warto w niego zainwestować?

Jednym z największych wrogów kobiecej sylwetki jest cellulit. Walka z „pomarańczową skórką” często bywa nierówna i wymaga kompleksowego działania. Z cellulitem trzeba walczyć zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, aby uzyskać najbardziej spektakularne efekty. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej kobiet sięga po nowoczesne urządzenia, których użytkowanie jest łatwe i przyjemne. Mowa o masażerze na cellulit, który z każdym rokiem zyskuje na popularności. Dlaczego warto na niego postawić? Odpowiadamy.

Cellulit – skąd się bierze?

Cellulit to nic innego jak nieprawidłowe i nierównomierne rozmieszczenie tłuszczu w tkance podskórnej. Na powierzchni skóry widoczne są charakterystyczne grudki, czyli powiększone komórki tłuszczowe (adypocyty), które nie dość, że niekorzystnie wpływają na wygląd naszego ciała, to w dodatku uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. To z kolei skutkuje słabszym krążeniem i wolniejszym usuwaniem toksyn z organizmu. Cellulit błędnie określany jest jako przypadłość osób z nadwagą czy otyłością, ponieważ z „pomarańczową skórką” zmagają się również kobiety o szczupłej sylwetce. Gdzie najczęściej występuje cellulit? Na udach, pośladkach i brzuchu, jednak często też powoduje deformacje w okolicach biustu.

Jak walczyć z cellulitem od wewnątrz? Dieta i sport

W pierwszej kolejności warto wprowadzić duże zmiany w swoim stylu życia. Ta kwestia dotyczy przede wszystkim diety – powinna być ona zbilansowana i bogata w cenne składniki odżywcze. Warto zaopatrzyć swoją spiżarkę w produkty bogate w błonnik, witaminy i minerały, które pomogą w walce z gromadzeniem się grudek tłuszczu pod skórą. Należy także pamiętać o regularnym piciu wody – min. 2l dziennie. Zdrowa dieta to jednak nie wszystko – dla uzyskania lepszych efektów warto zacząć się ruszać. Długie spacery, bieganie, jazda na rowerze czy ćwiczenia na siłowni to nasi sprzymierzeńcy – nawet w czasie pandemii, gdy FFP3 maska to nasz podstawowy atrybut.

Masażer antycellulitowy – skuteczna broń w walce z cellulitem

„Pomarańczowa skórka” to trudny rywal, z którym należy walczyć również od zewnątrz. Masażer na cellulit nie bez przyczyny staje się jednym z podstawowych gadżetów beauty dla kobiet. Niewielkie urządzenie pomaga intensywnie rozbijać tkanki tłuszczowej i niejako „zmusza” ją do równomiernego rozłożenia. Masażer nie tylko niweluje widoczność cellulitu, ale także pobudza krążenie i ujędrnia skórę. Co więcej, niektóre modele wyświetlają fotonowe światło: czerwone, zielone i niebieskie, które wspomaga spalanie tłuszczu. Więcej o tym temacie można dowiedzieć się na https://biznespolski.com/.

 

Artykuł sponsorowany. 

Zobacz również
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×