2021-12-20T21:40:03+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Materace w horrendalnych cenach. Sprawą "prezentacji" zajmuje się ostrołęcka prokuratura

REKLAMA
Dziennikarka "Uwagi" była na spotkaniu "Mazowieckie dba o zdrowie" - fot. UWAGA TVNDziennikarka "Uwagi" była na spotkaniu "Mazowieckie dba o zdrowie" - fot. UWAGA TVN
REKLAMA

Kilka miesięcy temu portal eOstroleka.pl ujawnił kulisy akcji "Mazowieckie dba o zdrowie", na którą mieszkańców Ostrołęki zapraszali telemarketerzy. Teraz z dziennikarską prowokacją na takie spotkanie udała się ekipa Uwagi TVN. Przy okazji wyszło na jaw, że przeciwko organizatorom akcji prowadzone jest śledztwo - i to w ostrołęckiej Prokuraturze Okręgowej.

Przypomnijmy - kilka miesięcy temu telemarketerzy z uporem maniaka namawiali ostrołęczan do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu "Mazowieckie dba o zdrowie". Podczas spotkania miała być przeprowadzana rozmowa o zdrowiu i - jak ustaliliśmy - była, ale to nie wszystko. Dotarliśmy do jednej z uczestniczek podobnego spotkania w Myszyńcu. Opowiedziała nam o próbach sprzedawania garnków i innych produktów po wysokich cenach. Uczestnicy spotkania byli kuszeni "promocją". Warto podkreślić,  że na spotkaniu była grupa głównie starszych osób - to do nich kierowane są tego typu wydarzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mazowieckie dba o zdrowie? Ujawniamy kulisy akcji, na którą zapraszają telemarketerzy

Po publikacji eOstroleka.pl sprawą zainteresowały się krajowe media. Dziennikarka Uwagi TVN przyjęła zaproszenie na spotkanie, zmieniając wygląd, tak by nie budzić wątpliwości. Spotkanie z cyklu "Mazowieckie dba o zdrowie" okazało się prezentacją różnego rodzaju produktów. Dziennikarka ujawniła się, przerwała spotkanie i poinformowała wszystkich zgromadzonych, że oferowane na prezentacji produkty w internecie można kupić dużo taniej. Być może uchroniła ich tym samym przed utratą pieniędzy.

Podczas spotkania mówiono o "szefowej" całej akcji. Ma nią być, według Uwagi TVN, Iwona J. Jak się dowiedzieliśmy, przeciwko tej kobiecie śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Sprawa dotyczy podobnych spotkań, które odbywały się kilka lat temu.

- Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Hubertowi B. i Iwonie J., podejrzanym o popełnienie przestępstwa oszustwa w latach 2015-2018 polegającego na tym, że ww. osoby działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wiele osób poprzez prowadzenie w błąd co do zasad nabycia artykułów prezentowanych na spotkaniach, pokazach lub prezentacjach, tj. o czyn z art. 286 §1 k.k - poinformowała nas Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

W toku śledztwa stosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze. Prokuratura nie występowała do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych. - Ustalone w sprawie okoliczności uzasadniały zastosowanie wolnościowych środków zapobiegawczych - dowiedzieliśmy się w prokuraturze.

Z poczynionych w sprawie ustaleń wynika też, że większość pokrzywdzonych odstąpiła skutecznie od zawartych umów, co zdecydowanie wpływa na wysokość szkody. Nie wszyscy w podobnych przypadkach mieli jednak takie szczęście: w Uwadze TVN pokazano historię pana Władysława, który usiłuje sprzedać za 450 złotych materac, który na prezentacji kosztował... blisko 15 tysięcy złotych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×