2019-02-05T11:33:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Polska,

Na co zwrócić uwagę oświadczając się w walentynki?

REKLAMA
REKLAMA
0
1
0

Święto zakochanych bardzo często wybierane jest przez mężczyzn jako data, w której oświadczą się ukochanej osobie. Jak pokazują liczne badania i sondaże, ustępuje ono popularności wyłącznie okresowi świąt Bożego Narodzenia, kiedy to najczęściej ofiarowane są drugiej połówce pierścionki zaręczynowe z brylantami lub innymi kamieniami szlachetnymi.

Korzystną pod tym względem koniunkturę wykorzystują właściciele wszelkiego rodzaju hoteli, restauracji, kawiarń oraz innego rodzaju lokali i przedsiębiorstw, oferując w walentynki gotowe pakiety zaręczynowe oraz organizując wyjątkowe atrakcje na ten szczególny dla każdej pary dzień. Nie oznacza to jednak, aby skorzystanie z tego rodzaju oferty zawsze pozostawało trafnym wyborem. O tym, czy będziemy chcieli sięgnąć po pomoc wyspecjalizowanych w tym podmiotów, decydować powinno wiele czynników i kryteriów, których wypadkowa winna dopiero przesądzić o podjętej decyzji. Dużą wagę należy przede wszystkim przykładać do preferencji i uosobienia samej partnerki – po to, aby ten szczególny dla niej dzień zapadł jej na długo w pamięci oraz rodził wyłączne pozytywne wspomnienia.

Czy walentynki do odpowiedni dzień na zaręczyny?

Jak była już wyżej mowa, stosunkowa duża liczba mężczyzn wybiera 14 lutego na dzień, w którym poproszą o rękę swoją partnerkę. Data ta, pomimo całej rzeszy przeciwników, pozostaje popularna i w opinii wielu jest odpowiednim wyborem. Większość osób nie podziela podnoszonych argumentów, jakoby święto zakochanych raziło sztucznością i kiczowatością oraz nie zapewniało atmosfery oraz spokoju i nieskrępowania, które towarzyszyć powinny zaręczynom. Przeciwnie -wskazuje się, że to właśnie walentynkowy klimat, pełen miłości i ciepła, sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji w przedmiocie dalszego życia. Warto jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej daty na oświadczyny to nie jedyny problem, jaki czeka każdego mężczyznę. Równie ważny jest bowiem dobór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego.

Zobacz: 10 wskazówek jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Jakie są najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe?

W ofercie każdego salonu oraz zakładu jubilerskiego znaleźć można nieskończoną wręcz ilość modeli pierścionków zaręczynowych. Różnią się one między sobą kształtem i rozmiarem, a także rodzajem użytego do ich wytworzenia kruszcu oraz zajmującego centralne miejsce kamienia szlachetnego. Obok klasycznych, wybieranych najczęściej pierścionków zaręczynowych z brylantami, wykonanych zazwyczaj z żółtego złota, dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się pierścionki z białego i różowego złota. Mężczyźni coraz częściej decydują się także na bardziej awangardowe i wyszukane modele, w których osadzonych jest większa liczba kamieni szlachetnych, bądź też centralne miejsce zajmuje bardziej oryginalny i wyszukany kamień. Wybierając idealny pierścionek zaręczynowy dla ukochanej warto jednak także brać pod uwagę takie czynniki jak sam kształt biżuterii oraz sposób, w jaki osadzony został w nim kamień, a także ogólną jakość i estetykę wykonania. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, warto przemyśleć dobrze zakup oraz sprawdzić ofertę kolejnych jubilerów.

Sprawdź najczęściej wybierane pierścionki zaręczynowe w Auroria Diamonds.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Dzisiaj:
Kino JANTAR