2023-01-24T12:50:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Nadawanie paczek w InPost. 3 sposoby na tanie przesyłki

Tanie przesyłki w InPost to najlepszy sposób na wygodne dostawy do adresatów lub tysięcy urządzeń Paczkomat rozlokowanych w całej Polsce. Jak wysyłać paczki? Z tą instrukcją to pestka!

Nadawanie przesyłek w aplikacji mobilnej InPost

Nadawanie paczek za pośrednictwem aplikacji na smartfony wymaga założenia konta użytkownika. Po zalogowaniu się na swój profil można od razu przejść do nadawania przesyłek, klikając opcję Nadaj. Umieszczona jest ona na dole ekranu. Później wyświetli się kolejne okno. W nim wybiera się rodzaj dostawy oraz rozmiar pakunku.

W aplikacji można wybrać jeden z dwóch rodzajów usług. Pierwsza to nadawanie przesyłek pomiędzy dwoma automatami Paczkomat®. Druga metoda polega na dostarczeniu pakunku bezpośrednio do odbiorcy. Taką przesyłkę odbierze pracownik firmy, a następnie zostanie ona przekazana kurierowi, który doręczy ją pod wskazany adres. Te dane wpisuje się już na kolejnym ekranie. Należy na nim wybrać docelowy Paczkomat lub adres odbiorcy. Oprócz tego nadawca powinien wpisać jego imię i nazwisko, numer telefonu oraz e-mail.

Kolejny krok to opłacenie usługi. Po zarejestrowaniu przelewu aplikacja InPost generuje kod liczbowy i QR. W zależności od tego, co nadawca uzna za wygodniejsze, może go przepisać lub zeskanować w automacie Paczkomat. Dzięki temu w maszynie otworzy się odpowiednia skrytka. Po umieszczeniu paczki i zamknięciu drzwiczek pozostaje ostatnia czynność, czyli wybranie opcji Kończymy na dzisiaj, która wyświetli się na wyświetlaczu automatu paczkowego.

Warto pamiętać, że nadawanie paczek w InPost możliwe jest w przypadku pakunków ważących maksymalnie 25 kg. Klienci ponadto mogą wybrać spośród trzech wymiarów przesyłek – 8 x 38 x 64 cm, 19 x 38 x 64 cm oraz 41 x 38 x 64 cm.

Wysyłanie paczek za pomocą Szybkich Nadań i Managera Paczek

Do korzystania z tanich przesyłek w InPost nie trzeba pobierać aplikacji. Zamiast tego można skorzystać z usługi Szybkie Nadania dostępnej pod adresem internetowym https://inpost.pl/wysylam. Wysyłka za jej pośrednictwem nie wymaga również zakładania konta użytkownika. Potrzebne będą tylko niezbędne dane takie jak rozmiar przesyłki oraz adres dostawy. Także w tym przypadku można wybrać doręczenie z jednego urządzenia Paczkomat® do drugiego lub kurierem do domu odbiorcy.

W usłudze Szybkie Nadania przebieg wysyłki jest zbliżony do tego z aplikacji mobilnej InPost. Różnicą jest brak generowania kodu liczbowego lub QR. Zamiast niego na stronie tworzy się etykieta adresowa. Należy ją przykleić w widocznym miejscu na paczce i zeskanować w urządzeniu Paczkomat.

Wiele osób zainteresuje zapewne także trzeci sposób, czyli Manager Paczek. Tak jak Szybkie Nadania, dostępny jest na stronie internetowej. W tym przypadku konieczna jest jednak rejestracja konta użytkownika. Później należy wybrać pole Wyślij przesyłki, wpisać adres automatu paczkowego lub odbiorcy, opłacić nadanie i wydrukować etykietę. Przesyłkę można umieścić w automacie Paczkomat lub dać kurierowi.

Artykuł sponsorowany. 

 

Zobacz również
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×