2019-07-10T13:47:02+02:00 eOstroleka.pl 10 0 2 10
Polska,

Nasze serce lubi wysiłek dynamiczny - poznaj plan treningowy z wykorzystaniem bieżni, roweru stacjonarnego w domu

REKLAMA
REKLAMA
2
0

Regularne uprawianie sportów to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Osoby, które ćwiczą i są aktywne, mają lepszą kondycję, a ich układ krwionośny pracuje wydajniej. Czy dynamiczny wysiłek treningowy w warunkach domowych z wykorzystaniem bieżni lub roweru stacjonarnego jest dobry dla serca?

Jaki trening jest najkorzystniejszy dla naszego serca?

Serce lubi każdy regularny wysiłek fizyczny. Szczególnie polecane są takiej formy aktywności jak: jazda na rowerze, jogging, taniec oraz pływanie. Wytrenowane serce jest silniejsze i lepiej pracuje, dlatego poprawia się wydolność całego układu krążenia. Kardiolodzy zalecają umiarkowaną jazdę na rowerku stacjonarnym osobom po przebytym zawale serca. Regularne ćwiczenia mają wzmocnić mięsień i pomóc pacjentom wrócić do pełnej sprawności. A czym jest w takim razie wysiłek dynamiczny?

Czym jest wysiłek dynamiczny?

Wysiłek dynamiczny obciąża układ krążenia w stopniu średnim. Skraca mięśnie na długość, ale w przeciwieństwie do podnoszenia ciężarów, nie zmienia ich napięcia. Tak działają między innymi jazda na rowerze lub bieganie. Oba sporty można uprawiać na siłowni, na świeżym powietrzu lub w domu. Wiele osób decyduje się na trening cardio, by wesprzeć pracę swojego układu sercowo-naczyniowego. Trening wytrzymałościowy poprawia kondycję i dotlenia organizm. Wpływa również na przyspieszenie metabolizmu. Dobrze wykonywany powinien trwać co najmniej 30 minut i być poprzedzony rozgrzewką. Zdrowa osoba dorosła powinna poświęcić co najmniej trzy razy w tygodniu, by zachować sprawność. Kluczem do efektywnego treningu cardio jest odpowiednia aktywność i dbanie o jego optymalną intensywność.

Jak trenować na bieżni lub rowerze stacjonarnym w domu?

Ustawienie w domu bieżni lub rowerka stacjonarnego to bardzo skuteczne rozwiązanie pozwalające zwiększyć częstotliwość ćwiczeń. Przed zakupem urządzenia warto zapoznać się z aktualną ofertą na nowoczesne urządzenia do ćwiczeń, takie jak rower stacjonarny - prosportowy.pl to sklep, który oferuje wysokiej jakości sprzęt. Każdy trening należy rozpocząć od rozgrzewki i zakończyć rozciąganiem. Osoby, które miały długą przerwę w aktywności, mogą zacząć od wolnego tempa i regularnych ćwiczeń 3 razy w tygodniu po minimum 20 minut. W każdym tygodniu powinny jednak wydłużać czas aktywności o kilka minut i jednocześnie zwiększać intensywność. Nowoczesne urządzenia mają gotowe plany treningowe, można więc monitorować tętno i dostosować intensywność wysiłku. Domowy sprzęt cardio to również dobry wybór dla osób zaawansowanych. Znajdzie zastosowanie szczególnie przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Więcej informacji o tym, jak podnieść efektywność treningów, można znaleźć w artykule pt.: „Czy rowerek stacjonarny będzie dobry do treningów interwałowych w domu?".

Regularne ćwiczenia są inwestycją w zdrowie serca i całego układu krążenia. Spacery, jogging, pływanie, czy jazda na rowerze poprawiają kondycję i wydolność oddechową. Trening na rowerze stacjonarnym lub bieżni można wykonywać w domowym zaciszu, jednocześnie oglądają ulubiony serial, czy program.

 

artykuł sponsorowany

Kalnedarz imprez
grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
 23  24  25 26 27 28 29
 30 31  1  2  3  4  5