2019-05-07T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

 Siwe włosy – jak zapobiegać i pielęgnować?

REKLAMA
REKLAMA

Siwe włosy kojarzą nam się ze starością, ale jest to problem, który pojawia się u dużej grupy ludzi i nie koniecznie dotyczy on osób, które są w podeszłym wieku. Siwizna może stać się powodem do kompleksów i zmniejszenia poczucia własnej wartości, dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, jak zapobiegać pojawieniu się siwych włosów. Ważna jest również umiejętność dbania o takie włosy, ponieważ wraz z wiekiem mogą one pojawiać się na naszej głowie i nie będziemy w stanie nic z tym zrobić. Czas więc przekonać się, jak można zapobiegać i, jak powinna wyglądać pielęgnacja siwych włosów.


(Sprawdź nasz poradnik - https://porostwlosow.pl/locerin-tabletki-na-wypadanie-wlosow-dla-kobiet-sklad-dzialanie.html)


 


Przyczyny siwienia włosówPrzyczyną pojawienia się siwych włosów, jest zaburzenie pracy melanocytów, czyli komórek, które są odpowiedzialne za produkcje melaniny. Melanina jest barwnikiem, który nadaje włosom konkretny odcień. Jeżeli dochodzi do obniżenia się poziomu melaniny we włosach, to zaczynają one zmieniać kolor budulca, czyli kreatyny, która ma barwę biało-beżową. Jest to właśnie odcień siwizny. Najczęściej do tego procesu dochodzi w wyniku naturalnych zmian starzenia się organizmu. Pierwsze siwe włosy mogą pojawić się na przestrzeni trzydziestego-czterdziestego roku życia. O tym, jak szybko pojawiają się u nas siwe włosy, a także o tym, jak intensywnie ten proces zachodzi decydują przede wszystkim nasze geny. Jednak istnieją również inne czynniki, które mogą doprowadzić do przedwczesnego siwienia włosów. Należą do nich między innymi:
• Nieprawidłowa dieta,
• Zaburzenia pracy tarczycy,
• Anemia,
• Częste migreny,
• Niedobory składników odżywczych,
• Spożywanie używek,
• Długotrwały stres.


Jak można zapobiegać siwieniu włosów?Bez względu na to, jaka jest przyczynia siwienia włosów, są sposoby, które pozwalają nam na zahamowanie tego procesu, a nawet umożliwiają nam one opóźnienie tego procesu. Ważna jest przede wszystkim diagnostyka. Jeżeli siwienie pojawia się przez problemy zdrowotne, to po diagnozie można przejść do działań, które pomogą nam na odpowiednie leczenie, a dzięki temu proces siwienia włosów zatrzyma się lub opóźni. Dobrym rozwiązaniem, jest stosowanie kosmetyków, które mają przeciwdziałać siwieniu włosów, czyli ich zadaniem jest wzmacnianie komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny. Konieczne jest dbanie o prawidłową dietę. Nie może w niej zabraknąć ważnych składników odżywczych, a to, co najważniejsze dla naszych włosów, to witaminy z grupy B, ponieważ to właśnie one zapobiegają siwieniu włosów. Warto również wiedzieć, że zbyt częsta i za długa ekspozycja włosów na działanie Promieniowania UV może przyczynić się do osłabienia włosów, ponieważ promienie te powodują zanik komórek melanocytów. Do zmniejszenia ryzyka pojawienia się siwych włosów ważne jest również unikanie długotrwałego stresu i zrezygnowanie ze spożywania używek.


Dieta przeciw siwieniu włosówMożemy zastosować dietę, która zmniejszy ryzyko siwienia włosów lub znacząco opóźni ten proces. W tym wypadku zaleca się spożywanie jak największej ilości warzyw i owoców. Najlepiej jeżeli w naszej codziennej diecie znajdą się:
• Pomidory,
• Brokuły,
• Kalafior,
• Pietruszka,
• Pomarańcze,
• Szpinak,
• Cukinia,
• Banany.
Warto również spożywać większe ilości wątróbek, orzechów, jajek, grzybów i ryb. Taka dieta z pewnością korzystnie wpłynie na kondycję włosów, a także wspomoże pracę komórek, które wytwarzają barwnik melaninę. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć siwienia włosów, a także opóźnić procesy starzenia się organizmu, których następstwem, jest pojawienie się siwych włosów na głowie.


Szampon do włosów siwych?Pielęgnacja siwych włosów również jest bardzo ważna. Co prawda nie koniecznie uda nam się cofnąć ten proces, ale jesteśmy w stanie go zahamować. Tak więc, jeżeli obawiamy się siwizny lub pojawiają się u nas pierwsze siwe włosy, to dobrym rozwiązaniem, jest sięgnięcie po szampon do włosów siwych. Wbrew pozorom nie mają one działania zbliżonego do farb do włosów, dzięki czemu są bezpieczne. Nie stwarzają więc one ryzyka uzyskania nienaturalnego odcienia włosów. Szampony te mają w swoim składzie określone wyciągi z roślin, które bogate są w fito pigmenty. Ich długotrwałe stosowanie przyczynia się do stopniowego przyciemniania włosów. Jeżeli włosy na skutek promieniowania słonecznego stały się matowe i żółte, to najlepiej jeżeli do ich pielęgnacji będziemy używać takiego szamponu, a dzięki temu odcień włosów może zmienić się na brązowy. Warto szukać szamponu, który ma w swoim składzie proteiny i witaminy z grupy B, a także liczne minerały. To właśnie te składniki mają za zadanie chronić nasze włosy przed zewnętrznymi czynnikami, a także działają one rewitalizująco i zwiększają elastyczność włosów. Dodatkowo witaminy z grupy B przyczyniają się do przyśpieszenia wzrostu włosów.


Jak pielęgnować siwe włosy?Do pielęgnacji siwych włosów doskonale sprawdzą się preparaty, które bogate są w aloes, który dostarcza do komórek liczne witaminy i minerały. Może on również przyczynić się do poprawienia dotlenienia komórek. Stosowanie kwasów omega-3 stymuluje macierze włosa, a to może doskonale zapobiegać siwieniu włosów.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1