zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-10T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Odbiór mieszkania - wszystko, co musisz na ten temat wiedzieć

REKLAMA
REKLAMA

Odbiór mieszkania — wszystko, co musisz na ten temat wiedzieć

Inwestycja w nieruchomość, to poważna decyzja, która wymaga od nas dopilnowania wielu aspektów. Kupując mieszkanie, czy dom od dewelopera często dokonujemy tego na pierwszym etapie inwestycji, gdy budynek dopiero powstaje lub jest nawet w sferze planów. Podpisując umowę deweloperską, inwestor zobowiązuje się do oddania nam nieruchomości zgodnej z normami budowlanymi, jednak w praktyce różnie to wygląda. Odbiór techniczny, to niezwykle ważny etap, który poprzedza ostateczny odbiór kluczy i podpisanie aktu własności. 

Odbiór techniczny mieszkania — samodzielnie, czy z firmą?

Przede wszystkim odbiory mieszkań mogą przy wykonywane indywidualnie, jak również przy współpracy z firmą, która dokładnie zna aspekty prawa budowlanego. Jeśli samodzielnie nie czujemy się na siłach i wiem, że nie jesteśmy fachowcami w tej kwestii, warto rozważyć oddanie tego zadania profesjonalistom. Wpisując w wyszukiwarkę odbiory mieszkań Wrocław, znajdziemy na pewno wiele ofert tego typu usług. Firmy trudniące się tym proponują swoim klientom różnego rodzaju pakiety usług. Możemy zdecydować się zarówno na szczegółowe oględziny, jak i profesjonalne badanie termowizyjne. Przy odbiorach mieszkań ważne jest sprawdzenie takich elementów, jak tynki i wylewki, stolarka budowlana, jak okna i parapety, wszelkie instalacje oraz wentylacja pomieszczeń. Z tak kompleksowym podejściem projekt jak odbiory mieszkań Wrocław, nie powinien budzić naszego strachu. 

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania?

Kupno mieszkania, które i tak jest dużym wydatkiem, nie powinno narażać nas na dodatkowe, nieprzewidziane koszty. Odbiory mieszkań nie muszą być stresujące jeśli odpowiednio się do nich przygotujemy. Zanim przystąpimy do podpisania protokołu odbioru, musimy mieć pewność, że deweloper wywiązał się ze wszystkich zobowiązań. W trakcie odbioru technicznego mieszkania warto zwrócić uwagę na zachowanie kątów zgodne z pierwotnym projektem. Ten z pozoru drobny szczegół może być bardzo istotny, w trakcie montażu mebli. Ściany powinny być nie tylko, proste, ale także mieć równo rozłożony tynk, bez zgrubień i wybrzuszeń. Wszelkie plamy mogą świadczyć o niebezpiecznie pojawiającej się wilgoci. Odbiór mieszkania powinien uwzględniać również wymagania techniczne odnoszące się do ościeżnic, drzwi i parapetów. 

Od etapu projektu do odbioru mieszkania — obowiązki dewelopera

Jeśli odbiorem mieszkania zajmie się dla nas profesjonalna firma, będziemy mieć gwarancję, że jej znajomość norm budowlanych uchroni nas przed niespodziewanymi kosztami naprawy różnych usterek. Obowiązkiem dewelopera jest nie tylko terminowość realizacji, ale także oddanie budynku, jego infrastruktury oraz pojedynczych pomieszczeń zgodnie z zawartą umową. Dlatego planując cały nakład finansowy związany z kupnem nieruchomości, warto też uwzględnić koszt odbioru z profesjonalną firmą i wpisać w kosztorys odbiory mieszkań Warszawa. Unikniemy wtedy w stanie deweloperskich ewentualnych usterek, które mogą nas zaskoczyć na etapie wykańczania nieruchomości. Zgodność mieszkania z projektem powinna być 100%. Dlatego też usługa odbiorów mieszkań staje się coraz popularniejsza. 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×