zdjecie 6062
zdjecie 6062
2020-11-25T20:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Okulary korekcyjne - czy można dobrze w nich wyglądać?

REKLAMA
REKLAMA

Coraz częściej spotyka się osoby, które nie posiadając żadnej wady wzroku, i tak sięgają po okulary - tzw. zerówki. Okulary już od dawna przestały być bowiem powodem do wstydu, a stały się towarem bardzo pożądanym. Mogą dodawać pewności siebie, czy wpływać na zmianę wizerunku. Jak zatem przekonać osobę, która właśnie otrzymała receptę na zakup okularów korekcyjnych, że wizyta w sklepie z okularami może być naprawdę miłym doświadczeniem? Przeczytajcie poniższy tekst.

1. Rodzaje oprawek w okularach korekcyjnych

2. Okulary przeciwsłoneczne

By dobrze dobrać rodzaje oprawek do kształtu twarzy, trzeba się czasem nieźle nagimnastykować. Nie ma się temu jednak co dziwić, gdyż odpowiednio dobrane są w stanie twarz optycznie poszerzyć, zwęzić, wydłużyć, a nawet odjąć jej lat i dodać blasku czy naturalnego luzu.

Rodzaje oprawek w okularach korekcyjnych

Oprawki to jedna z ważniejszych części okularów. Dzielimy je na kilka grup, w zależności od przyjętego wcześniej kryterium. Ze względu na tworzywo z którego zostały wykonane, wyróżniamy plastikowe i metalowe; biorąc pod uwagę design - nowoczesne i klasyczne. Najbardziej przydatnym kryterium będzie jednak kształt. Tu wyróżnia się oprawki: pełne, bezramkowe i żyłki. Pierwsze z nich to model najbardziej klasyczny. Występuje zarówno w okularach męskich, damskich ale i w okularach dziecięcych. Oprawka taka w całości okala szkło i chroni je przed różnego rodzaju urazami z zewnątrz. Oprawki bezramkowe, tzw. patentki, mimo że należą do tych najmniej modnych, cieszą się ogromnym powodzeniem. Wybierają je zazwyczaj osoby, które nie chcą by zwracano nadmierną uwagę na ich okulary. Najwięcej takich oprawek można spotkać wśród okularów męskich. Kobiety sięgają po nie znacznie rzadziej. Oprawki żyłki to z kolei dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą by ich okulary były bardziej widoczne niż oni sami. Te okulary dzięki swojej delikatności nie rzucają się w oczy, ale i nie znikają. Umiłowały je sobie głównie kobiety, dlatego największy ich wybór znajduje się wśród okularów damskich.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne powinny chronić oczy przed szkodliwym wpływem promieni UV. Niestety coraz częściej służą użytkownikom jedynie do celów stylizacyjnych. Nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt, że okulary przeciwsłoneczne które kupujemy w sieciówkach czy na bazarze, mogą mieć szkodliwy wpływ na oczy. Gdzie zatem kupić dobre okulary przeciwsłoneczne, które rzeczywiście ochronią oczy? Salon optyczny czy sklep z okularami to miejsca gdzie w pierwszej kolejności powinniśmy się udać. Zarówno okulary słoneczne jak i korekcyjne, dostępne są też w profesjonalnym sklepie internetowym: https://strozikonline.pl/

 

REKLAMA
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×