2022-04-26T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Podkaszarka akumulatorowa czy kosa spalinowa - co wybrać?

REKLAMA
zdjecie 3776
REKLAMA

Podkaszarki akumulatorowe mogą być świetnym wyposażeniem pomocniczym do kosiarek. Można dzięki nim dotrzeć na przykład do obrzeży trawników, a także wszędzie tam, gdzie praca za pomocą kosiarek jest utrudniona. Z kolei kosa spalinowa także umożliwia koszenie tam, gdzie nie sięga kosiarka, jednak jest dużo wydajniejsza od podkaszarek.

Podkaszarka akumulatorowa – czym się charakteryzuje?

Tnącym elementem w podkaszarkach akumulatorowych jest obracająca się z dużą prędkością giętka żyłka. Decydując się na ten rodzaj urządzenia, zastanów się nad parametrami technicznymi, takimi jak:

     pojemność baterii,

     szerokość robocza,

     regulowana głowica,

     rura teleskopowa.

Dzięki pojemnej baterii i długim czasie pracy nie będziesz musiał zbyt często używać ładowarki. Podkaszarka akumulatorowa o większej szerokości roboczej pozwala wypielęgnować jednorazowo szerszy rozmiar pasa. Zwykle ma jednak większy rozmiar. Z kolei regulowana głowica pozwala dostosować pracę urządzenia do określonego zadania, a także trudności terenu. Ważną cechą urządzenia jest również kabłąk ochronny, czyli zagięty w pałąk drut umieszczony na głowicy. Dzięki niemu możliwe jest precyzyjne koszenie z funkcją ochronną przed żyłką tnącą. Za sprawą tego elementu nie musisz martwić się o to, czy naruszysz kwiaty bądź też warzywa. Opisywane urządzenie jest zatem niezastąpione przy koszeniu w pobliżu rabat kwiatowych, pod krzewami oraz na grząskich i nierównych terenach. Przez ekspertów to właśnie podkaszarka akumulatorowa uważana jest za podstawowe narzędzie uzupełniające pracę kosiarki.

Kosa spalinowa – właściwości i zastosowanie

Kosy podobnie jak podkaszarki doskonale sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach. Przykładem może być trawa wzdłuż krawężników, a także nierównych powierzchni. Kosa spalinowa lepiej sprawdzi się na dużych powierzchniach – zwykle większych niż 150 metrów kwadratowych. Podstawowym narzędziem tnącym kosy jest głowica żyłkowa. Ze względu na to, że tego typu urządzenie  posiada również tarczę tnącą np. 3-zębową lub wielozębową. Dobrze radzi sobie również z niewielkimi krzewami. Kosa spalinowa jest najpopularniejszym rodzajem kos. Wynika to przede wszystkim z jej mocy, a także wytrzymałości. Im wyższa jest moc, tym bardziej efektywne jest urządzenie. Dla przykładu w hurtowni ogrodniczej Krysiak dostępne są urządzenia, które różnią się następującymi parametrami technicznymi:

     moc silnika,

     pojemność,

     szerokość robocza żyłki,

     szerokość robocza tarczy,

     waga.

Dodatkowo dostępne kosy spalinowe różnią się również między sobą akcesoriami dostępnymi w komplecie oraz ceną.

Krysiak – kosy spalinowe i podkaszarki akumulatorowe

Bogata oferta zarówno podkaszarek akumulatorowych, jak i kos spalinowych sprawia, że z pewnością odnajdziesz produkt idealnie dopasowany. Decydując się na konkretny rodzaj urządzenia, zastanów się, na jak dużej przestrzeni będziesz pracował. Cechą wspólną kos spalinowych oraz podkaszarek akumulatorowych jest możliwość składania. Dzięki temu ułatwiony jest transport tych urządzeń. Porównaj parametry techniczne wszystkich modeli, zanim wybierzesz produkt dla siebie.

 

Artykuł sponsorowany. 

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×