2019-12-16T17:36:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Polisa turystyczna – czy warto kupić?

REKLAMA
REKLAMA
1
0

Należysz do osób, które czekają na wakacje prawie cały rok i planując urlop rozpisują każdy dzień w najdrobniejszych szczegółach? Świetnie! To znaczy, że pewnie ułożyłeś już w głowie wszystkie scenariusze pt. „co trzeba wziąć ze sobą… na wszelki wypadek”. A czy na liście must have oprócz paszportu, prawa jazdy, biletów lotniczych, rezerwacji i karty EKUZ znajduje się też polisa turystyczna? Jeśli nie, poznaj kilka sytuacji, w których dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa może się przydać.

Przed czym chroni polisa turystyczna?

Wypadek, choroba, niewielki uraz czy ból… Na urlopie może wydarzyć się wszystko, bo przecież problemy ze zdrowiem mogą zdarzyć się wszędzie. Nawet jeśli przezornie przebadamy się przed wyjazdem od stóp do głów - życie i tak zweryfikuje nasze plany. Ot postanowiłeś spróbować regionalnego specjału, który może i okazał się smaczny, ale był tak twardy, że ukruszyłeś ząb. Wybrałeś się na wycieczkę do lasu i przypadkowo omsknęła ci się stopa na mokrym kamieniu – zwichnąłeś kostkę. Czy polisa turystyczna mogłaby cię ochronić w takich przypadkach?

Ból zęba za granicą a polisa turystyczna

Kto przeżył ból zęba podczas urlopu zna tę sytuację bardzo dobrze i przed kolejnym wyjazdem sprawdza stan uzębienia dokładnie. Niestety zmiana klimatu czy rodzaju kuchni może wpłynąć na nas inaczej, niż byśmy tego chcieli. I to mimo pewności o naszym dobrym zdrowiu. Bólu zęba czy wykruszenia plomby nie można przewidzieć, ale można się przed takimi sytuacjami zabezpieczyć. Polisa turystyczna pokrywa koszty wizyty u dentysty właśnie w przypadkach ostrego stanu zapalnego lub bólowego.

Wypadek - polisa turystyczna a karta EKUZ

Karta EKUZ nie refunduje kosztów leczenia za granicą w tym samym zakresie co u nas w kraju - pokrywa tylko część świadczeń medycznych. Jakich? Jak czytamy na stronie NFZ, w danym kraju „korzystasz z praw wynikających z ustawodawstwa państwa członkowskiego UE/EFTA na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie”. Co to oznacza? Jeśli nie zapoznałeś się z informacjami o tym, co obejmuje „bezpłatna” opieka medyczna w danym kraju, a twoje leczenie nie jest tam refundowane – przygotuj się na spore wydatki. Polisa turystyczna uzupełnia naszą ochronę m.in. w przypadkach skaleczeń, złamań, skręcenia nogi, konieczności przewiezienia karetką do szpitala czy nawet transportu śmigłowcem. W jakich jeszcze? Warto zapytać ubezpieczyciela o ofertę i dostępny pakiet.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2