2016-04-19T08:05:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%

Dodać należy, że ta edycja półmaratonu w Łomży była już VI edycją.
Mariusz zorganizował ją po czteroletniej przerwie.
Gratulacje dla ostrołęczan :)

odpowiedz   •   oceń :
Ponad dwustu biegaczy wzięło udział w pierwszej tak dużej imprezie biegowej, zorganizowanej na terenie Łomży. Półmaraton Łomżyński o Puchar Prezydenta Łomży do udanych zaliczyć mogą reprezentanci Ostrołęki i okolic. Najlepszy był Arkadiusz Zyśk z Arco Ławy.

Dystans 21,097 km Zyśk pokonał w czasie 1:35.33, co dało mu 23. miejsce. Reprezentant Starglass Team Krzysztof Modzelewski pokonał półmaraton w czasie 1:39.25 i ukończył rywalizację na 31. miejscu. Siedem minut później (1:46.46) na metę wpadł Bartosz Pliszka z AG Bez Limitu Ostrołęka i Okolice, dało mu to 61. lokatę. Na 67. miejscu finiszował Janusz Kruczyński z czasem 1:49.11. Półmaraton ukończyły 123 osoby, a najlepszy okazał się Adam Wakuluk z Siemiatycz - 1:16.08.

Przy okazji półmaratonu zorganizowano także biegi na 10 i 5 km. Na dłuższym z tych dystansów znakomity wynik osiągnął Dariusz Regulski z Ostrołęki. Zajął on trzecie miejsce z czasem 0:40.30. Na 22. miejscu przybiegł Roman Kowalczyk z czasem 0:52.17. Wygrał Karol Krzyżanowski z Rajgrodu - 00:37.24. Dystans 10 kilometrów ukończyło 51 zawodników i zawodniczek. Pięć osób mniej wystartowało w biegu na 5 kilometrów - tam najlepszy z ostrołęczan był Bogdan Rochniak - 0:26.59. Na 41. miejscu bieg ukończyła Anna Klimek z czasem 0:33.25. Wygrał Przemysław Szlaszyński z Gołdapi. Czas zwycięzcy to 0:18.28.

Półmaraton Łomżyński był dość kameralną imprezą biegową, lecz nie ulega wątpliwości, iż w kolejnych latach ulicami Łomży powinno pobiec więcej zawodników. Pierwsza edycja tej imprezy wpisała się w ogólnopolski trend, polegający na promowaniu sportów biegowych. Cieszą dobre wyniki reprezentantów naszego miasta, pokazują one, że Ostrołęka to miasto sprzyjające tego typu aktywności fizycznej.