zdjecie 4084
zdjecie 4084
zdjecie 4084
2021-03-24T16:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Pościel bawełniana czy satynowa? Wybieramy pościel idealną

REKLAMA
REKLAMA

Zdrowy i komfortowy sen zależy nie tylko od dobrze dopasowanego do potrzeb użytkownika materaca, ale również od rodzaju pościeli. Każdy ma własne preferencje, a wyboru nie ułatwia szeroka oferta poszczególnych producentów.

  1. Pościel bawełniana
  2. Pościel satynowa
  3. Jaka pościel - bawełniana czy satynowa?

Wiele osób dobiera odpowiedni rodzaj pościeli do aktualnej pory roku. Jest to spowodowane cechami charakterystycznymi poszczególnych materiałów, a także wygodą snu i komfortem cieplnym.

Pościel bawełniana

Bawełna to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji pościeli. Swoją popularność zawdzięcza głównie trwałości - splot bawełny jest prosty, a przez to bardzo wytrzymały. Bawełnianą pościel można prać w wysokich temperaturach bez obaw o jej zniszczenie, a sam materiał nie wywołuje reakcji alergicznych. Z tego powodu pościel bawełniana jest kupowana dla alergików i małych dzieci. Nie tylko zapewnia im bezpieczeństwo, ale również odpowiedni komfort cieplny - pościel z bawełny jest bardzo ciepła i dobrze odprowadza wilgoć. Do jej minusów można zaliczyć fakt, że gniecie się w praniu, dlatego zwykle wymaga prasowania. Dla wielu użytkowników nie nadaje się do spania w okresie letnim.

Pościel satynowa

Równie popularna jak pościel bawełniana jest pościel satynowa, a właściwie z bawełny satynowej. To osobliwe połączenie bawełny i satyny, które czerpie to co najlepsze z obu materiałów. Tego rodzaju pościel jest elegancka, delikatna w dotyku i wygląda bardzo atrakcyjnie. Dzięki domieszce satyny, pościel cechuje się lekkością, miękkością i przewiewnością, a przy tym lśni jak czysta satyna, jednak nie jest tak śliska. Satyna bawełniana jest trwała, jednak w porównaniu z czystą bawełną, nie gniecie się, więc rzadko wymaga prasowania. Dzięki swojej lekkości i przewiewności, doskonale nadaje się do użytku podczas ciepłych nocy.

Jaka pościel - bawełniana czy satynowa?

Wybór odpowiedniej pościeli zależy od preferencji użytkowników. Oba rodzaje są dostępne w wielu kolorach i wzorach, dlatego bez problemu każdy znajdzie pościel idealną dla siebie. Wiele osób kupuje oba rodzaje pościeli i używa ich zamiennie w zależności od panującej w domu temperatury. Latem odpowiedniejsza jest zwykle pościel z bawełny satynowej, natomiast zimą cieplejsza pościel z czystej bawełny. Na decyzji może zaważyć cena - pościel bawełniana jest zwykle tańsza niż ta z bawełny satynowej. Warto jednak zainwestować w dwa komplety, aby móc samodzielnie porównać, który lepiej sprawdzi się podczas snu.

REKLAMA
zdjecie 4084
Zobacz również
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×