2021-12-17T16:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Potrzebujesz energetycznego „kopa” przed treningiem? Pomyśl o przedtreningówce

REKLAMA
REKLAMA

Wymagający dzień w pracy dał w kość. Zmęczenie dotknęło zarówno umysłu, jak i ciała. Co zrobić, aby wziąć się w garść i trochę się poruszać? Jest pewien sposób.

Przedtreningówki to suplementy wzmacniające układ nerwowy, pobudzające, które sprawią, że uczucie zmęczenia minie. Jest to dobre wsparcie dla wszystkich osób, które zmagają się z problemem systematyczności. Ciągły bieg, nawał pracy, a do tego opieka nad dziećmi potrafią wyssać resztkę energii. Jej niedobory uzupełnią suplementy, które przydadzą się przy lekkim cardio i ciężkim treningu siłowym.

Jak działają przedtreningówki?

Wiele składników odżywczych, witamin i minerałów dostarczamy wraz z pokarmem. Nawet w dobrze zbilansowanej diecie pojawiają się niedobory, które trzeba uzupełnić i dlatego sięgamy po suplementy. Nie trzeba być sportowcem, żeby regularnie suplementować magnez, wit. C czy kwasy z grupy omega. Jednak osoby aktywne fizycznie mają bardziej sprecyzowane potrzeby, które zaspokaja np. przedtreningówka.

Suplementy podawane przed treningiem zwiększają poczucie siły, minimalizują zakwasy, poprawiają regenerację w trakcie, jak i po aktywności fizycznej i niwelują zmęczenie. Dobra odżywka jest lepsza niż mocna kawa, choć w przedtreningówkach kofeiny również nie brakuje.

Aplikacja suplementów

Najczęściej przedtreningówki mają formę proszku. Rozrabia się go z wodą lub innym napojem, ale są także „gotowce”, które od razu można spożyć. Suplementy rzadziej występują pod postacią kapsułek czy tabletek, ale spotyka się je również w takiej formie. Dużą popularnością cieszą się tzw. shoty. Jest to mała porcja płynnego suplementu ze skoncentrowanymi składnikami aktywnymi. Zaletą niewielkiej dawki jest fakt, że nie rozepcha żołądka przed treningiem.

Ile czasu przed treningiem sięgnąć po wsparcie?

Producenci na poszczególnych preparatach mogą podawać różne wartości i warto się do nich stosować. Możesz sięgnąć po skoncentrowaną moc suplementu 2 godziny przed treningiem lub w szatni, chwilę przed wejściem na salę. Pamiętaj, że spożycie tego rodzaju suplementów w godzinach wieczornych może wpłynąć na Twój dobowy rytm. Jeśli noc to Twój żywioł i część aktywności wykonujesz właśnie wtedy, nie musisz się tym przejmować.

Skuteczność działania

Pijesz 6 kaw dziennie? No cóż, najlepiej na nogi postawi Cię drzemka. Po krótkiej regeneracji możesz sięgnąć po przedtreningówkę, aby zyskać więcej mocy. Z racji tego, że w suplementach znajduje się kofeina, to na namiętnych kawoszy produkty mogą działać w mniejszym stopniu. Organizm ma wyższą tolerancję, a to przekłada się na efektywność działania.

Jeśli jednak ograniczasz się do 1-2 kaw dziennie lub w ogóle jej nie pijesz, to możesz liczyć na mocnego „kopa”! Pamiętasz bajkę Asterix i Obelix oraz ich tajemniczy napój przyrządzany przez Druida? Efekty nie będą tak przesadzone, jak w kreskówce, ale z pewnością poczujesz moc.

Przetreningówka to suplement, który doda Ci energii nawet po ciężkim dniu w pracy. Jeśli więc borykasz się z brakiem systematyczności właśnie z powodu zmęczenia, odżywka pomoże Ci zadbać o regularność. Przyda się zarówno przy lżejszych, jak i bardziej wymagających treningach. Gotowi na więcej?

 

Artykuł sponsorowany.

 

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×