2019-09-13T19:58:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent chce zlikwidować straż miejską. Mimo sprzeciwu komendanta policji!

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
15
95

Ostrołęcka Straż Miejska do likwidacji - tak chce prezydent Łukasz Kulik. Komendant Wojewódzki Policji odradza, jednak ostrołęcki włodarz nie przyjmuje tego do wiadomości i przygotował projekt uchwały likwidujący straż miejską z końcem bieżącego roku. Jak uzasadnia swoją decyzję?

 
Prezydent miasta Łukasz Kulik złożył projekt uchwały zakładający likwidację Straży Miejskiej. Formacja miałaby przestać funkcjonować z końcem bieżącego roku. Dlaczego prezydent chce likwidacji SMO? Bo – w jego opinii – formacja „nie spełnia oczekiwań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na terenie miasta, w szczególności w kontekście kosztów jej utrzymania.” - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.
 
Uzasadniając swoje zamiary Kulik podpiera się względami ekonomicznymi sugerując, że straż miejska „nie zarabia” na siebie wystawianymi mieszkańcom mandatami. Z wyliczeń prezydenta wynika, że w ubiegłym roku koszty utrzymania straży miejskiej wyniosły ponad 1,7 mln złotych, zaś wpływy z mandatów 23,8 tys. zł. W I półroczu 2019 r. wydatki na działalność straży miejskiej wyniosły 905.583,48 zł natomiast wpływy z mandatów 12.470,99 zł.
 
Zdaniem Kulika „dużo bardziej efektywne wydaje się wspieranie działalności Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz inne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa Miasta, w tym np. dalszy rozwój sieci monitoringu miejskiego.”
 
O zamiarze likwidacji straży miejskiej negatywną opinię wydał, poproszony o to przez Kulika, komendant wojewódzki policji z siedzibą w Radomiu.
 
„Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu pismem E-2086/19 z dn. 25.07.2019r. (data wpływu do tut. urzędu 29.07.2019r.) po zasięgnięciu opinii Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce wydał negatywną opinię co do likwidacji Straży Miejskiej w Ostrołęce” - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.
 
Mimo tego Kulik postanowił postawić na swoim. 15 lipca poinformował Wojewodę Mazowieckiego o zamiarze likwidacji straży miejskiej. Przygotowany przez prezydenta projekt uchwały będą w pierwszej kolejności opiniowały komisje stałe Rady Miasta a ostatecznie cała rada podczas jednej z najbliższych sesji.
 
O Straży Miejskiej w Ostrołęce
 
Straż Miejska w Ostrołęce Straż Miejska w Ostrołęce została utworzona Zarządzeniem Nr 2/92 Prezydenta Miasta Ostrołęki z dnia 19 lutego 1992 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej Ostrołęki. Jednostka od początku funkcjonuje w strukturze Urzędu Miasta Ostrołęki. Siedziba jednostki znajduje się przy ulicy Berka Joselewicza, w tym samym budynku co Urząd Stanu Cywilnego.
 
W skład Straży Miejskiej wchodzi 17 etatów, w tym komendant i zastępca komendanta. Kilka dni temu rezygnację z funkcji komendanta złożył Piotr Liżewski, tym samym liczba etatów zmniejszyła się, ponieważ obowiązki komendanta przejął jego zastępca.
 
Czym zajmuje się Straż Miejska w Ostrołęce?
 
W ostatnim czasie strażników miejskich mogliśmy spotkać dyżurujących 24 godziny na dobę przez kilka tygodni gdy most tymczasowy zamknięty był dla ruchu ciężarówek. Funkcjonariusze zabezpieczali przerwany deszczówką wał przeciwpowodziowy, zabezpieczali festyny, imprezy i koncerty podczas Dni Ostrołęki, festiwalu InQbator., kierowali ruchem na remontowanej ulicy Blachnickiego w pobliżu SP nr 10 podczas pierwszych dni nowego roku szkolnego, pomagali w udrożnieniu miasta po paraliżu komunikacyjnym, do którego doszło w sobotę, 31 sierpnia, gdy wyłączony z użytkowania był most tymczasowy oraz wyłączono sygnalizację na największych w mieście skrzyżowaniach.
 
Do zadań Straży Miejskiej Ostrołęki należy w szczególności:
-    ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych,
-    czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego - w zakresie określonym  w przepisach o ruchu drogowym,
-    kontrola publicznego transportu zbiorowego - w zakresie określonym w art. 45 ust. 1 ustawy o publicznym transporcie zbiorowym,
-    współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń,
-    zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, do momentu przybycia właściwych służb, a także ustalenie, w miarę możliwości, świadków zdarzenia,
-    ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej,
-    współdziałanie z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych,
-    doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu i zdrowiu innych osób,
-    informowanie społeczności lokalnej o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjowanie  i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie  z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi,
-    konwojowanie dokumentów, przedmiotów wartościowych lub wartości pieniężnych dla potrzeb miasta,
-    nadzór i obsługa miejskiego wizyjnego systemu monitoringu,
-    współpraca z Wydziałem Dróg w zakresie odbioru pasa drogowego, w związku ze zdarzeniami na drogach w granicach administracyjnych miasta,
-    nadzór nad osobami skazanymi wykonującymi prace społeczno-użyteczne na rzecz miasta,
-    prowadzenie magazynu rzeczy znalezionych,
-    współpraca z Policją w zakresie zapobiegania wykroczeniom i ich zwalczania,
-    współdziałanie ze szkołami oraz instytucjami w zakresie zapobiegania patologiom społecznym,
-    podejmowanie i inicjowanie innych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w mieście.
 
Do tematu likwidacji Straży Miejskiej w Ostrołęce będziemy wracali.
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Mieszkaniec Ostrołęki, 20:08 13-09-2019,   63%
Oj Panie prezydencie pożegna się pan z stanowiskiem  szybciej niż ję zajął samo to że pan jak i pan wiceprezydent nie przyjmujecie interesantów jest żenadą wstyd i jeszcze raz wstyd
odpowiedz   •   oceń :  
~wyborca, 20:13 13-09-2019,   45%
@~Mieszkaniec Ostrołęki Dlaczego miałby się pożegnać ?? Czy to nie był jeden z punktów kampanii wyborczej ??
Suweren wybrał, suwerenowi się należy obietnica.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:47 13-09-2019,   77%
@~Mieszkaniec Ostrołęki zapytaj pekińczyka czy ci pozwoli
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:49 13-09-2019,   28%
@~Mieszkaniec Ostrołęki Do mieszkańca.zmień leki,obecne już nie działają
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:57 13-09-2019,   65%
@~Mieszkaniec Ostrołęki Bo się boi nie umie rozmawiac
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:01 13-09-2019,   50%
w przeciwieństwie do ciebie ja nie biorę może twój tatuś nadużywał inny trunków
odpowiedz   •   oceń :  
~popieram, 09:28 14-09-2019,   47%
Ani kroku w tył.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:01 14-09-2019,   73%
@~wyborca Punktem kampanii było REFERENDUM w sprawie likwidacji, a nie wypier....lenie jej bez pytania o zdanie kogokolwiek.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:35 14-09-2019,   29%
Nie referendum, a likwidacja.
odpowiedz   •   oceń :  
~R, 20:08 13-09-2019,   33%
Prawidłowo.
odpowiedz   •   oceń :  
~local, 20:10 13-09-2019,   42%
Podpisuję się OBURĄCZ pod tym projektem.
Nie czuję się bezpieczniejszy przez istnienie tej instytucji. Każdy większy problem odbija się na policję bo mają za małe uprawnienia.
Jeśli chodzi o mandaty to wszystko zależy od stopnia pokrewieństwa lub stażu znajomości.
Może jakby zaczęli walić mandaty na osiedlach i parkach za pijaństwo lub beztroskie spuszczanie psów z smyczy to podleczyli by statystyki. Ale kto tam będzie z pijakiem się szarpał lub użerał z miłośnikiem zwierzyny.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:14 13-09-2019,   45%
Tym razem dobra decyzja. Szkoda pieniędzy na tą instytucję. Stoją na moście i noszą sztandar. Nic więcej.
Te pieniądze można przeznaczyć na faktyczne bezpieczeństwo w mieście a nie wypalanie paliwa na nic nie wnoszące przejażdżki
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:46 13-09-2019,   72%
na pewno nigdy nie dzwoniłeś prosząc o interwencje pod blokiem na pijaków.
zadzwoń raz, raz.
zobaczysz różnice
zatęsknisz za SM jak jej nie będzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:07 14-09-2019,   20%
Bez ściem
odpowiedz   •   oceń :  
~Krzyś, 20:16 13-09-2019,   27%
I bardzo kurła dobrze
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:20 13-09-2019,   73%
@~Krzyś Kaszana musi być
odpowiedz   •   oceń :  
~Diabeł z Centrum, 20:22 13-09-2019,   32%
Dobra decyzja Prezydencie Ciekawe co Rada zrobi.
odpowiedz   •   oceń :  
~X, 20:29 13-09-2019,   50%
I bardzo dobrze. Wczoraj po południu jeździli samochodem po parku, po alejkach, między ławkami bo nawet nie chce się zostawić samochodu na pobliskim parkingu na ul. Sygietyńskiego i przejść pieszo po parku. Nie podejmowali żadnej interwencji, pojazd nie miał włączonych sygnałów świetlnych koloru niebieskiego tylko po prostu sobie jeździli i "patrolowali". Każdy obywatel, który dopuścił by się takiego wykroczenia zauważony przez policję dostał by mandat i punkty karne, a ci chyba uważają się za święte krowy. Chciałem podejść i zwrócić tym obibokom uwagę ale się powstrzymałem bo mogło by to się źle skończyć. Panie prezydencie bardzo dobra decyzja. Zlikwidować jak najszybciej, leni, którym się nie chce kilkudziesięciu metrów przejść piechotą zwolnić, a pieniądze zamiast wypłat i kosztów przepałów w radiowozach przeznaczyć na remonty dróg, które są w tragicznym stanie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Max, 22:47 13-09-2019,   54%
@~X No cóż widać normalny to Ty  nie jestes.Punkty karne za jazdę po parku.Nie wiem co pijesz ale zmien
odpowiedz   •   oceń :  
~Ogrodnik, 20:35 13-09-2019,   64%
Kulik zakazał wystawiania mandatów a teraz że nie zarabiają, kurła dobre...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:41 13-09-2019,   74%
Wspomnicie moje słowa. I tak nie zlikwiduje straży miejskiej hehe
To tylko dobre wrażenie a straż jak była tak będzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:45 13-09-2019,   75%
A co on umie więcej po za zwalnianiem ?
No co ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:48 13-09-2019,   76%
kurła nic
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:25 13-09-2019,   28%
Kwiczą i kwiczą
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:21 13-09-2019,   38%
ma dobrą pamięć !
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:54 14-09-2019,   68%
Umie zatrudniać swoich.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:08 14-09-2019,   29%
Gdzie? W Olszewo Borkach czy elektrownii?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:25 14-09-2019,   82%
Teraz to chciał byś do O-B ciulu  co ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:32 14-09-2019,   73%
Do elektrowni, Borek, Czerwina i Ostrowi odchodzą Kulikowi fachowcy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:55 13-09-2019,   67%
Ludzie zapomnieli jak rządziło SLD-PSL-PO
Przez lata zwalniali i wyganiali ludzi z Polski.
Mówiąc , że to oszczędności.
Ale spoko idą wybory
Moim zdaniem jest duża szansa, że sobie przypomną.
Ale pobudka będzie szybka i bolesna.
PO-SLD-PSL*RAZEM-KUKIZ szybko -  naściągają uchodźców, sprzedadzą resztę firm polskich.
zlikwidują CBA, TVP , wróci bezrobocie, zadłużą już do reszty Polskę, ile się tylko da.

RATUJ POLSKĘ I SIEBIE
GŁOSUJ NA PISodpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:27 13-09-2019,   42%
Taka zmiana że za 100zł wracasz ze sklepu z pustą torbą
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:54 13-09-2019,   68%
Do jakicj sklepów chodzisz, z dywanami czy po pustaki?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:58 13-09-2019,   67%
Ludzie pracuja, mają pieniądze i kupują, więc musi być drożej, jeśli jest za towarów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:39 13-09-2019,   74%
za 100 pln możesz kupić 25kg mąki i 25 kg cukru
za ch.. nie radzisz
no chyba, że kupisz flaszkę JW tp i za pazuchę wejdzie
odpowiedz   •   oceń :  
~gość, 01:03 14-09-2019,   63%
Młodzi z Ostrołęki i tak wyjeżdżają do Warszawy. Akurat w Ostrołęce nie ma dobrej pracy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:43 14-09-2019,   30%
Trzeba by mieć twój rozum żeby takie zakupy robic
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:31 14-09-2019,   0%
Za PO o ja zatrudniał  3 ludzi na budowie , płaciłem im po 1100 za 30 dni pracy w miesiącu ...po 12 godzin, a teraz nie chcą u mnie pracowaćza tyle , przez PIS ten panie...

bieda panie... no ile tego suhi kupi z 100,  bieda panie kilka takich o kawałków   o takich .oo..
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:34 14-09-2019,   78%
a ja miałem mechaników 2,  za PO to za 1500 całowali mnie porękach a teraz 3000 chcą i straszą ze pójdą do innego albo na swoje ...
a ja co .. a wycieczke do Chin to musze składać , za PO to 2 razy do roku se mogłem polecieć..
bieda panie biedaaaa...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:35 14-09-2019,   86%
Za PO ludzie pracowali za miskę ryżu, więc nie mieli za co kupować. To dlatego były tak niskie ceny.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:21 14-09-2019,   27%
Wyobraż sobie pisowski trollu że ja nie zapomniałem jak rządziło S SL D. Najpierw zlikwidowali dziurę budżetową ,,Bauca,,  w wysokości 90 miliardów, którą otrzymali w spadku po rządach Krzaklewskiego i Buzka. Potem rozwijali gospodarkę w tempie 7% rocznie. Wy ,,nowa elyta,, Kaczyńskiego zadłużacie nasz kraj na pokolenia.Polska stała się pośmiewiskiem  Europy i  Świata. Razem z K.K. ogłupiacie ludzi a nierobów i ciemnogród stawiacie za wzór. 13 pażdziernik już niedaleko!! TY GŁĄBIE .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:54 14-09-2019,   67%
A buzek to nie jest PO czy tam już Koalicja Obywatelska? ;) zobacz jak rósł dług Polski za PO czy SLD a jak za PIS. Pierwszy raz w historii po 89 mamy budżet bez deficytu. Za PO był deficyt blisko 60mld zł!!!! Tj ok 10 ostrołęckich elektrowni... za PIS polska wstaje z kolan
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:58 14-09-2019,   0%
To Ty pewnie i PZPR dobrze pamiętasz ?
I pewnie dobrze wspominasz ?
A może i emeryturka SB była ?
A te PIS iory jedne...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:05 14-09-2019,   40%
Zamykam sklepik, nie mam kasy, ale nie przez ZUS,  w d,, ma,m czy ZUS  bedzie 100 czy 200 wyżej,
Nikt u mnie nie kupuje, mam sąsiadów , jeden budowlanke robi, drugi warsztat prowadzi ,. Jak sklep prowadze 5 lat, tak żadnego u siebie w sklepiku nie widziałem . Niekiedy machnie mi ręką jeden czy drugi cześć, zgrzewką piwa co z LIDLA niesie, ale, żeby choć po chleb przyszli ... nigdy panie ... Swojemu nie dadzą grosza zarobić, grosza...
odpowiedz   •   oceń :  
~Pikus, 01:51 15-09-2019,   50%
Tak c.mbale. tak im się udało zlikwidować deficyt, że musieli kasę z OFE wrzucić w dochody na przyszły rok. Jakby PO tak zrobiło to byśmy mieli nadwyżkę budżetową.
odpowiedz   •   oceń :  
~Radny, 21:05 13-09-2019,   75%
Jak mieli pisać mandaty jak Pan panie kulik żeś kazał stać mostu pilnować w tych spalinach 8 godzin
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:09 13-09-2019,   31%
Prawidłowo
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:18 13-09-2019,   32%
Stanie przy moście   O to cholernie ciężka praca
odpowiedz   •   oceń :  
~Xxx, 21:23 13-09-2019,   69%
A później będzie płacz, bo policja będzie musiała odwalać robotę SM Zamiast jeździć do spraw, którymi policja powinna się zajmować .
odpowiedz   •   oceń :  
~Dość, 21:51 13-09-2019,   64%
Granda! Mam nadzieję, że radni w końcu otrzeźwieją i nie pozwolą dalej rizwakać tego miasta!
odpowiedz   •   oceń :  
~Opinia.pl, 22:06 13-09-2019,   19%
@~Dość Radni, cha ,cha, cóż podnóżki brak im j.j szkoda Ostrołęki, żoneczki , kuzyneczki i kolesie ich pozatrudniani chyba za coś, czy ktoś wierzyl w jakąś jakość rządów, to jak widać bylejakosc
odpowiedz   •   oceń :  
~Op, 22:05 13-09-2019,   72%
Ciekawe kto będzie kontrolować będzie np spalanie w piecach. O ile mi wiadomo może to robić tylko sm. Że będzie to robić policja i urzędnicy to bajka. Poczytajcie raporty jak to wygląda gdy brakuje sm
odpowiedz   •   oceń :  
~albert, 22:06 13-09-2019,   38%
sluszna decyzja pieniozki na policje
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:42 13-09-2019,   74%
@~albert A co się ma do tego Policja ???
Głupiś czy głupka strugasz ???
Kasa pójdzie na Kaszne.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:33 13-09-2019,   73%
Dobrze się mówi zlikwidować .A czy pan prezydent wie jakie to koszty, kto będzie wykonywał czynności po straży ,na pewno nie policja.
odpowiedz   •   oceń :  
~Greg, 22:33 13-09-2019,   65%
Szkoda że ten niby prezydent nie wie jeszcze , że wydając pieniądze na policje wyrzuca je w błoto. Panie prezydencie jesna rzecz o której Pan nie wie. Straż Miejska jest do Pana dyspozycji a Policja już nie. Ale przekona się Pan o tym co piszę kiedy ich w waszym mieście zabraknie
odpowiedz   •   oceń :  
~ostrołęczanin, 00:33 14-09-2019,   41%
@~Greg skoroś nie z NASZEGO miasta to mo..a w kubeł. Jak zostaniesz mieszkańcem O-ki to będziesz miał prawo do wypowiedzi.
Chyba że jesteś komendantem lub strażnikiem którego sprawa bezpośrednio dotyczy, to by tłumaczyło " w waszym mieście"
odpowiedz   •   oceń :  
~Dotan, 22:38 13-09-2019,   45%
Bardzo dobra decyzja!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:42 13-09-2019,   65%
Dramat przez tyle lat wypracowanych tyle rozwiązań a kto przychodzi i w kilka miesięcy to niszczy... Dramat, ale czeka nas syf w najbliższym czasie...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 00:30 14-09-2019,   38%
nie strasz nie strasz bo się ze...sz
odpowiedz   •   oceń :  
~gość, 01:05 14-09-2019,   37%
A co takiego rewelacyjnego w tej Ostrołęce zostało wypracowane przez te lata? Młodzi jak wyjeżdżali tak wyjeżdżają. Rzeczywiście poprzedni prezydent się napracował.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:44 14-09-2019,   37%
@~gość Np remont hotelu mosir
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:45 14-09-2019,   32%
Przeprawę zastępcza  za 11 baniek do rozbiorki
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:49 14-09-2019,   78%
Przepra zastępcza jest potrzebna.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:11 14-09-2019,   27%
Ani razu nie przejechałem przez przeprawę tymczasową szkoda samochodu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:37 14-09-2019,   87%
no i dlatego ci nie potrzebna... ale ludziom potrzebna...
SLD nikogo nie rozumie tylko o swój tyłek dba ( lgbt+)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:38 14-09-2019,   85%
Tysiące ludzi jeździ tymczasową i nic im z autem się złego nie działo.
odpowiedz   •   oceń :  
~za, 00:26 14-09-2019,   39%
no i bardzo dobrae ze chce zlikwidowac  a co oni robia  stoja  przy magdonaldzie kieruja ruchem chyba raczej siedza w samochodzie i obserwuja ludzi  woza samochodami sluzbowymi dzieci  wlasne do szkoly  i nic wiecej powinni  miec patrole do niczego nieprzydatni a mandaty to i policjanciki wypisza piesze po miescie to wtedy by tak hetnie sie tam nie pchali a nie w najgorsza dziure samochodem   i kebaby zajadac na postoju
odpowiedz   •   oceń :  
~Bolek, 01:18 14-09-2019,   49%
I bardzo dobrze. Darmozjady do likwidacji. Nareszcie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Strażak Sam, 06:16 14-09-2019,   91%
Parówkowym skrytozercom, mówimy głośne i stanowcze NIE!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Zew, 07:06 14-09-2019,   39%
Panie Prezydencie prosimy o jak najszybsza kasacje SM. Komendant Policji płacze i sie nie zgadza. Bo boi sie ze stare dziadki z ss beda ciagle do nich dzwonic o zle zaparkowanych samochodach, ze pies sąsiada za głośno szczeka oraz ze tylko oni beda zabezpieczali różne imprezy typu "procesje".  Panie Komendancie odkujesz sie na 13.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:23 14-09-2019,   67%
No oczywiście najłatwoej wszystkich zwolnić i wszystko polikwidować jak to robi Pan Prezydent nie myśląc o tym że tam pracuje tyle ludzi a może tak wystarczy im tylko dołożyć więcej obowiązków a nie likwidować.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:28 14-09-2019,   63%
Obecna władz tylko potrafi zwalniac i zatrudniac swoich, nie tędy droga?Nie tego chcieliśmy??
odpowiedz   •   oceń :  
~Kononowicz, 07:55 14-09-2019,   79%
Nie będzie niczego! Ani kroku wstecz!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:47 14-09-2019,   29%
Przecież chcą likwidować tylko instytucje które są deficytowe lub obciążają budżet, a niewielka z nich korzyść dla mieszkańcow.
odpowiedz   •   oceń :  
~Uczciwa Konkurencja, 07:26 14-09-2019,   48%
Bardzo dobrze, mierne handlarzyny samochodami z Litwy będą miały więcej czasu na cofaniw liczników i w końcu trzeba będzie działalność gospodarczą założyć i pełen ZUSik płacić. Furkę też będzie gorzej sprzedać, jak jedynym atutem będzie "paskudny gruby brzydki i wredny handlarski ryj" , a nie ładnie wyprasowany granatowy mundurek Funkcjonariusza Publicznego, oj straci zaufanie klient straci !!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:41 14-09-2019,   85%
@~Uczciwa Konkurencja Ty się nie martw o handlarzy, ty się nie martw o strażników. Jak PIS będzie dalej rządził znajdą sobie prace,
Ty się martw o siebie, jak ci hołota pod blokiem nasr..a.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mały, 08:17 14-09-2019,   47%
Uważam, że słuszna decyzja, biorąc pod uwagę dotychczasowe"działania" tej formacji. Mieszkam na osiedlu domków jedno rodzinnych. Wiosną i jesienią
Z kominów czarny dym "wali" jak z małych hut, nigdy o tej porze nie widziałem naszych dzielnych porządkowych. To małe miasto. Po co narażać się znajomym. Popatrzeć na niektórych Strażników, aż strach się bać! Tacy sprawi, wysportowani siedzący lub jeżdżący w samochodach z brzucha i jak balony.
Trudno o widok pieszego patrolu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:24 14-09-2019,   74%
@~Mały A może lepiej mieć dobrą i sprawną Straż Miejską, niż likwidować nieudolną?
odpowiedz   •   oceń :  
~Marta, 09:41 14-09-2019,   31%
Brawo Panie Prezydencie.Mądra i słuszna decyzja.Przecież pracownicy SM teoretycznie mają bardzo dużo pracy, a praktycznie wygląda to zupełnie inaczej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Obywatel, 11:54 14-09-2019,   24%
Dobrze Pan Prezydent robi bo jeśli się dzwoni do straży miejskiej A on mówią że 1,5h oczekiwania na patrol to jest załosne
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:43 14-09-2019,   100%
@~Obywatel zadzwoń na policje to się dowiesz, że "takie" zgłoszenia, to trzeba osobiście na komendzie zglosić a nie tel d. zawracać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ubywatel, 15:42 14-09-2019,   100%
@~Obywatel A wiesz z czego to wynika? Może powodem jest spojrzenie w drugą stronę? Nie dają rady w obecnej obsadzie obrobić wszystkiego? Przy poprzedniej dyskusji na Radzie Miasta przy próbie likwidacji konkluzja była o zwiększenie etatów..
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec, 12:57 14-09-2019,   30%
Nareszcie wypełnianie swoich obietnic! Oby tak dalej
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:40 14-09-2019,   87%
@~Mieszkaniec Referendum w sprawie SM miało być, a nie rozwalanie bez pytania mieszkańców.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec O., 14:27 14-09-2019,   79%
Chciałem się dostać do Prezydenta lub jego zastępcy to niemogłem porozmawiać, napisałem pismo i dostałem od Pana Kuliga pismo a wnim informację by dzwonić o każdej porze dnia do Straży Miejskiej. To teraz mam dzwonić do Pana jak Pan nie odbiera telefonu.
odpowiedz   •   oceń :  
~mysli ze jest chytry, 16:33 14-09-2019,   72%
na miejscu radnych nie glosowalbym wyszedl albo co bo poznien kulik bedzir zrzucal wine na nich a to byal obietnica z jego kampani wyborczej
odpowiedz   •   oceń :  
~Roman, 17:48 14-09-2019,   25%
I ma racje koniec nierubstwa
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:28 14-09-2019,   34%
I bardzo dobrze dawno powinno się zlikwidować
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:46 14-09-2019,   38%
Niech przejdą do pólicji. Teraz nie ma z nich żadnego pożytku.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:11 14-09-2019,   55%
Są partie, które potrzebują ludzi, budują zatrudniają U nas w Polsce to tylko PIS.
A są partie jak SLD PSL PO, które tylko "oszczędzają" na wszystkim a najlepiej na ludziach, zwalaniają zamykają, wywalają itd,  .itd ,, Tylko to umieją.
odpowiedz   •   oceń :  
~no, 07:52 15-09-2019,   34%
I bardzo dobrze. Mowa była nawet jak były wybory nawet
odpowiedz   •   oceń :  
~Mac, 12:20 15-09-2019,   40%
Moim zdaniem dobra decyzja o likwidacji straży miejskiej. Chociaż przydałoby się za to zwiększyć o kilka etatów policję. Policja ma większe uprawnienia. Może kilku strażników miejskich podawałoby egzaminy na policjantów w naszym mieście
odpowiedz   •   oceń :  
~Policjantt, 13:06 15-09-2019,   34%
Porozmawiajcie z
Komendantem Policji to wam jasno i klarownie wytłumaczy jakbym miał ludzi a nie mam to zastąpienie straży miejskiej w ich obowiązkach kosztowało by miasto nie 2,7 mln tylko 4,5 mln. Takie są różnice wiec o jakich oszczędnościach tu mowa.
odpowiedz   •   oceń :  
~koleś, 20:31 15-09-2019,   50%
@~Policjantt To tak jak się pytać strażaka czy podpalać.
Żadnej innej odpowiedzi od Niego nie uzyskasz bo żaden koleś drugiego kolesia z branży nie będzie pogrążać, a wręcz przeciwnie bronić za wszelką cenę. Nawet nie wiesz ile litrów wódki jedna instytucja z drugą wydoiły.
Nie bądźcie tacy naiwni ludziska.
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 14:08 15-09-2019,   75%
Nie sądzę że Pan jest policjantem. Policja tak nie postępuje.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR