zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-22T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Rynek mieszkaniowy w Ostrołęce – za ile można kupić mieszkanie?

REKLAMA
REKLAMA

Cała Polska mierzy się ze wzrostem cen nieruchomości. Ceny za metr kwadratowy z roku na rok są coraz wyższe. Jak wygląda rynek nieruchomości w Ostrołęce? Kogo będzie stać na własne m3?

Kilka lat temu Ostrołęka zajęła piąte miejsce w rankingu miast gwarantujących najlepszą jakość życia poprzedziły ją jedynie Warszawa, Sopot Wrocław i Rzeszów. Tak dobry wynik dla Ostrołęki udowodnił, że o jakości życia w danym mieście nie decyduje ani jego zamożność ani wielkość. Mieszkańcy Ostrołęki cenią swoje miasto za wysoki poziom bezpieczeństwa, a  przede wszystkim bogactwo nieskażonej przyrody, z którą kontakt ma pozytywny wpływ na zdrowie. Ostrołęka to z jednej strony malownicze pejzaże złożone z lasów, pól i rzek (przez region przepływają takie rzeki jak Narew, Bug, Rozoga, Orzyc), ale też dzika zwierzyna i ptactwo. Nic dziwnego, że wiele osób woli spokojną, urokliwą Ostrołękę od głośnych, przytłaczający wielkich miast i to właśnie w Ostrołęce decyduje osiedlić się na stałe. Ile muszą za to zapłacić?

Średnie ceny mieszkań w Ostrołęce

Mieszkania w Ostrołęce wyróżniają się na polskim rynku nieruchomości stosunkowo niskimi cenami za metr kwadratowy. Cena za metr kwadratowy nieruchomości w Ostrołęce to 5923 złote. Jest to połowa ceny, jaką trzeba zapłacić za metr kwadratowy w Warszawie i niewiele mniej niż połowa ceny za mieszkanie w stolicy Małopolski (Kraków) lub centrum Trójmiasta (Gdańsk). Najdroższe mieszkanie w Ostrołęce kosztuje o ponad 100 000 zł mniej niż wynosi średnia cena mieszkań w największych polskich miastach (Warszawa, Gdańsk). Na tej podstawie można uznać, że Ostrołęka jest miastem nie tylko najbardziej przyjaznym płucom, ale też kieszeni.

Wysoki standard mieszkań w niskiej cenie

Najniższa cena, jaką w Ostrołęce zapłacisz za metr kwadratowy, to nieco ponad 4 000 zł. W przeciwieństwie do innych miast w Polsce w Ostrołęce lokalizacja ma drugorzędne znaczenie. Podczas gdy gdziekolwiek indziej centrum czy Starówka oznaczają wyższe stawki, w Ostrołęce mieszkanie w bardzo dobrej cenie (poniżej 5000 zł za metr kwadratowy) można dostać nawet w samym centrum. Choć tak atrakcyjna cena dotyczy mieszkań o większych metrażach (60-70 metrów), dla rodzin będą one bardzo dobrą okazją. W przypadku mieszkań w Ostrołęce uwagę przykuwa wysoki standard nieruchomości. Mimo niskiej ceny za metr są to mieszkania 3-pokojowe z osobną kuchnią, piwnicą i balkonem. Przy odrobinie szczęścia można trafić także na mieszkanie w pełni wyposażone w sprzęt AGD i RTV. Takich ofert próżno szukać gdziekolwiek indziej w Polsce.

Jak znaleźć atrakcyjne mieszkanie w Ostrołęce?

Poszukując mieszkania w mieście takim jak Ostrołęka, dobrze jest skupić się na specjalnych portalach z ogłoszeniami dotyczącymi wyłącznie rynku nieruchomości. Do takich serwisów należy m.in. adresowo.pl. Znajdziesz w nim mieszkanie w Ostrołęce według interesujących Ciebie kryteriów, na przykład liczby pokoi, powierzchni, mierzonej w kilometrach odległości od Ostrołęki i oczywiście ceny. Serwis pozwala szybko rozeznać się w sytuacji na rynku nieruchomości danego miasta i wybrać najdogodniejszą dla siebie opcję.

 

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×