2015-04-01T11:45:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 4 100%
Sport,

Stanisław Nowaczyk o fazie play-off: "Nowe rozdanie, nowe możliwości"

REKLAMA
REKLAMA
4
0
3
Najlepszy komentarz
~Gość, 11:52 01-04-2015,   -
Czekamy na Pekpol w półfinale I ligi, wierzę że uda się pokonać Ślepsk
odpowiedz   •   oceń :  
Siatkarze Pekpolu Ostrołęka zakończyli rundę zasadnicza rozgrywek Krispol I ligi na siódmym miejscu. Biało-czerwoni przygotowują się już do fazy play-off, w której zmierzą się ze Ślepskiem Suwałki. O minionej rundzie, przyszłych meczach oraz planach grania meczów Plus Ligi w Ostrołęce rozmawialiśmy z prezesem klubu Stanisławem Nowaczykiem.

- Z wyniku w rundzie zasadniczej jestem zadowolony - mówi szef ostrołęckiego klubu - Został spełniony plan, który zakładaliśmy po pierwszej rundzie, chcieliśmy utrzymać siódme miejsce. Teraz czeka nas faza play-off, a wiadomo że to nowe rozdanie i nowe możliwości.

W play-off Pekpol zmierzy się ze starym znajomym, jakim jest Ślepsk Suwałki. Suwalczanie to rewelacja rozgrywek i zespół, który przez wielu ekspertów uznawany jest za najlepiej grającą ekipę rundy zasadniczej. Z drugiej strony, PZPS wprowadził nowy system rozgrywek w ćwierćfinałach i dzięki niemu może dojść do wielu niespodzianek. Gra się bowiem do dwóch zwycięstw a pierwszy mecz rozgrywany jest na boisku zespołu niżej notowanego. Jak szanse na wygraną Pekpolu ze Ślepskiem ocenia prezes Nowaczyk?

- Ślepsk Suwałki pokonał nas dwukrotnie wysoko, ale nie graliśmy w tych meczach swojej siatkówki. Z szacunkiem podchodzimy do przeciwnika, lecz w drugiej fazie rozgrywek każdy wynik jest możliwy. Nie mieliśmy swoich wymarzonych rywali na play-off. Naszym celem było wygranie wszystkich meczów w końcówce sportowo, nie kalkulowaliśmy - mówi.

Ostrołęccy kibice żyją jednak nie tylko Krispol I ligą i nadchodzącą fazą play-off, ale również doniesieniami o rzekomej fuzji klubów z Ostrołęki i Wyszkowa. Jak się dowiedzieliśmy, trwały już nawet rozmowy na temat rozgrywania przez Camper Wyszków meczów Plus Ligi w hali im. Arkadiusza Gołasia. Potwierdza to sam Stanisław Nowaczyk.

- Były prowadzone rozmowy na ten temat. Nie zakończyła się jednak nawet pierwsza runda play-off, więc trzeba jeszcze poczekać na rozstrzygnięcia w I lidze, Camper musi najpierw spełnić warunek sportowy - przyznaje prezes Nowaczyk i zabiera głos w sprawie domniemanej fuzji z Camperem Wyszków - Fuzja to temat wzięty znikąd. Camper złożył wniosek o grę w Plus Lidze, lecz oprócz budżetu potrzebuje także hali sportowej. Nie ma jej w Wyszkowie, więc z tego co wiem rozważają grę w Warszawie, Legionowie lub Ostrołęce. Jeżeli awansują do drugiej rundy play-off, wtedy możemy wrócić do rozmów i okaże się jaka będzie rola naszego klubu, jeżeli w Ostrołęce odbywałyby się mecze Plus Ligi - stwierdza, dementując na dzień dzisiejszy plotki jakoby ostrołęcki klub wystartował w najwyższej klasie rozgrywkowej pod nazwą Camper Wyszków Ostrołęka.

Zanim powrócą więc domysły i spekulacje na temat plusligowej przyszłości ostrołęckiej oraz wyszkowskiej siatkówki, zająć się należy pierwszą rundą play-off obecnego sezonu Krispol I ligi. Biało-czerwoni przed bojami ze Ślepskiem rozegrają jeden sparing, na wyjeździe z Camperem Wyszków. Podczas spotkania w Wyszkowie ostrołęczanie testować będą warianty gry przeciwko Ślepskowi, Camper przygotowywał się będzie natomiast do potyczek z Espadonem Szczecin. Pierwsze mecze play-off już 11 kwietnia!

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 11:52 01-04-2015,   -
Czekamy na Pekpol w półfinale I ligi, wierzę że uda się pokonać Ślepsk
odpowiedz   •   oceń :  
~orlen , 16:04 01-04-2015,   -
Oby nie pozostałą gra w IIgiej lidze.......
odpowiedz   •   oceń :  
~Kibic Pekpol , 00:30 02-04-2015,   -
[quote=orlen ]Oby nie pozostałą gra w IIgiej lidze....... [/quote]
Myślę, że działaczom uda sie utrzymać 1wszą ligę :) a wtedy powalczymy o dobry wynik w 1 lidze w przyszłym sezonie. Ciesze sie że ta fuzja to bzdura bo kibice na pewno nie zaakceptuja takiego tworu !
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30