2019-04-04T10:17:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 1 10
Polska,

Starasz się o kredyt hipoteczny? Zobacz, co mogą dla Ciebie zrobić pośrednicy finansowi

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1
Najlepszy komentarz
~Ano, 14:18 04-04-2019,   100%
bowiązek wypłaty prowizji przeniesiony zostaje na bank. A Bank na nas xD
odpowiedz   •   oceń :  

Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie, które często przyprawia o ból głowy już przed podjęciem ostatecznej decyzji o podpisaniu umowy z bankiem. Wszelkie kwestie prawne i finansowe kredytobrania wydają się na tyle skomplikowane, że osoby nigdy wcześniej niekorzystające z tego rodzaju produktu, mogą czuć się przytłoczone. W takim momencie niezłym pomysłem jest skorzystanie z usług pośredników finansowych.

 

Wszelkie kwestie prawne i finansowe kredytobrania wydają się na tyle skomplikowane, że osoby nigdy wcześniej niekorzystające z tego rodzaju produktu, mogą czuć się przytłoczone. W takim momencie niezłym pomysłem jest skorzystanie z usług pośredników finansowych. Partnerem artykułu jest pośrednik finansowy Expander.

Kim właściwie są pośrednicy finansowi?

Pośrednikiem finansowym określa się wszystkie przedsiębiorstwa czy instytucje, które w imieniu swoich klientów dokonują operacji finansowych. Każdy podmiot planujący świadczenie usług z zakresu pośrednictwa finansowego musi być zarejestrowany w KNF (Komisji Nadzoru Finansowego).

Osoby pracujące na decyzyjnych (z perspektywy klienta) stanowiskach muszą ponadto posiadać stosowne wykształcenie z zakresu prawa lub ekonomii. Drugim sposobem pozyskania wymaganych kwalifikacji jest zdanie jednego z egzaminów KNF.

Zakres usług pośredników

Na rynku istnieją dwa typy pośredników: tacy, którzy mogą zaproponować klientowi pośrednictwo w dowolnych, finansowych problemach oraz tacy, którzy specjalizują się w konkretnej dziedzinie ekonomii. Z którymi z nich współpraca będzie bardziej owocna? Tego nie da się jednoznacznie określić – wszystko zależy od wymagań i celu korzystania z usług pośrednika.

zdjecie

Przedsiębiorstwa pośredniczące mogą być łącznikiem w uzyskiwaniu kredytów czy pożyczek, ale także obracają środkami pieniężnymi i zarządzają różnego rodzaju inwestycjami. Usługodawcy pomagają znaleźć najkorzystniejsze propozycje produktów finansowych oraz skompletować wymagane dokumenty.

Pomoc przy kredycie hipotecznym

Dlaczego warto korzystać z usług pośredników przy okazji starania się o kredyt hipoteczny? Ich zadaniem jest wskazanie najlepszych rozwiązań, które przy wzięciu pod uwagę wielkości typowej pożyczki, mogą być całkiem opłacalne. Pośrednicy przedstawiają oferty banków, z którymi współpracują, dlatego lepszym wyjściem może okazać się wybór dużej firmy, mającej połączenia z większą liczbą kredytodawców.

Jak już zostało wspomniane – pośrednik finansowy może skutecznie pomóc w uzyskaniu dokumentacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku kredytu hipotecznego, gdyż liczba niezbędnych pism może być naprawdę przytłaczająca.

A co z prowizją?

Decydując się na skorzystanie z usług pośredników, nie trzeba obawiać się o koszty współpracy. Są one bowiem wliczone w koszty kredytu, a w przypadku podpisania umowy kredytowej, obowiązek wypłaty prowizji przeniesiony zostaje na bank. Ostatecznie koszt pożyczki jest taki sam, jak wtedy, gdy zdecydujemy się udać bezpośrednio do kredytodawcy.

 
artykuł sponsorowany
 
 
 
REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ano, 14:18 04-04-2019,   100%
bowiązek wypłaty prowizji przeniesiony zostaje na bank. A Bank na nas xD
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1