2018-10-05T12:50:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

Tanie OC w 2018

REKLAMA
REKLAMA

2018 jest rokiem, w którym można bez żadnych wątpliwości ogłosić ostateczny koniec podwyżek OC. Nie oznacza to jednak, że obowiązkowe ubezpieczenia zaczęły tanieć, lecz że ich cena ustabilizowała się na w miarę jednakowym – czytaj wysokim – poziomie. Na szczęście tanie OC w 2018 r. jest wciąż możliwe, o ile zastosujesz się do porad, dzięki którym można zredukować składkę. Poznasz je z lektury artykułu.

1. Porównuj i płać mniej

Zasada jest prosta: jeśli chcesz mieć tanie OC w 2018 r., musisz porównać wysokość wyliczonej dla Ciebie składki przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Może być ona być bowiem bardzo różna, choć przecież warunki obowiązkowej polisy zawsze pozostają niezmienne. Krótko mówiąc, jeżeli z porównania nie dowiesz się, w jakiej firmie mają dla Ciebie najtańsze OC, istnieje wysokie ryzyko, że przepłacisz. A porównać ceny możesz niezwykle łatwo, bo nawet nie wychodząc z domu, na co pozwalają internetowe kalkulatory i porównywarki internetowe. Oblicz swoją składkę w kalkulatorze OC i przekonaj się, jakie to proste, a zarazem skuteczne.

2. Zbieraj zniżki

Tanie OC w 2018 r. jest dostępne wyłącznie dla kierowców, którzy dysponują wysokimi zniżkami za bezszkodową jazdę. Jeśli nie miałeś czasu na ich uzbieranie, np. ze względu na krótki staż w roli kierowcy, niestety towarzystwa ubezpieczeniowe będą Cię traktować mało przychylnie, co oznacza drogie OC. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak zastosować się do porady, o której piszemy w poniższym, trzecim punkcie.

3. Dodaj drugiego kierowcę do dowodu

Nie każdy kierowca posiada wysokie zniżki za bezszkodową jazdę, a każdy chciałby płacić jak najmniej. Co wobec tego w sytuacji, gdy masz mniej niż 27-29 lat, a prawo jazdy dopiero od niedawna? Jedynym sposobem na sprawienie, żeby składka OC znajdowała się na w miarę akceptowalnym poziomie pod względem ceny, jest uczynienie drugim właścicielem kierowcę, który może udokumentować wysoki zniżki. Taki zabieg jest w pełni legalny, aprobowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe i – co najważniejsze – skuteczny. W ten sposób cena OC może się obniżyć nawet o połowę w porównaniu z wyliczeniem wyłącznie dla młodego czy niedoświadczonego kierowcy.

Dodanie drugiego kierowcy do dowodu jest bardzo skutecznym narzędziem do redukcji składki OC, jednak ma pewne wady. Za największą należy uznać odpowiedzialność ubezpieczeniową wszystkich właścicieli za szkody spowodowane przez jednego z nich. Jeśli któryś z właścicieli polisy z własnej winy doprowadzi do sytuacji, w efekcie której zostanie wypłacone odszkodowanie z jego ubezpieczenia, zniżki za bezszkodową jazdę traci nie tylko on, ale również drugi i każdy kolejny właściciel.

4. Zapomnij o ratach…

Kolejny warunek, który należy spełnić, żeby mieć tanie OC w 2018 r., dotyczy formy płatności. Regułą jest, że za tę samą polisę kupowaną w tym samym towarzystwie trzeba zapłacić nawet o 30% więcej, jeśli rozłoży się ją na raty. Co prawda nie każda firma daje taką możliwość, ale te, które proponują raty, zawsze pobierają za to dodatkowe opłaty. O ile więc Twój budżet daje taką możliwość, lepiej uregulować składkę na OC od razu zamiast rozkładać ją na raty.

5. …i samochodzie z dużym silnikiem

Kto nie chce płacić przesadnych sum za OC, powinien zrezygnować z planów kupna samochodu z silnikiem o dużej pojemności. W gruncie rzeczy to najgorszy wybór, jeśli chodzi wysokość składki ubezpieczeniowej. Szybkie auta gwarantujące bardzo dobre osiągi to prosta droga do drogiej polisy, gdyż towarzystwa postrzegają je oraz ich kierowców jako ryzykownych uczestników ruchu drogowego.

REKLAMA
REKLAMA
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1