2019-09-04T00:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Telewizja satelitarna, gdzie warto z niej skorzystać?

REKLAMA
REKLAMA

Dużą popularnością cieszy się naziemna telewizja. Wystarczy zainwestować w niewielką antenę i gotowe. Tak samo oblężenie mają strony internetowe, na których znajdują się filmy. Jednak program telewizji naziemnej jest dość ubogi, a w internecie nie znajdziemy wszystkich produkcji, jakie chcielibyśmy zobaczyć. To jeden z powodów, dla których wiele osób decyduje się na telewizję satelitarną.

Telewizja satelitarna to ogrom kanałów, wśród których są nie tylko te z filmami. Niezależnie od tego, czy interesujemy się sportem, nauką, wiadomościami ze świata, filmami, znajdziemy szereg propozycji. Tak samo dużo jest programów dla dzieci. Jest ich tak dużo, że nikt nie jest w stanie korzystać z nich wszystkich. I właśnie tutaj pojawia się pytanie o to, jak wybrać ofertę prawidłowo, by płacić za to, do czego faktycznie chcemy mieć dostęp?

Zanim wybierzemy ofertę

Dostawców telewizji satelitarnej w Polsce jest kilku. Zdają oni sobie sprawę z tego, że popyt na tego typu usługi jest, więc nie ma problemu z doborem pakietu. Jednak ich oferta jest bardzo zróżnicowana pod względem cenowym, a pakiety zawierają różny zakres programów. Zanim jeszcze zaczniemy analizować ceny, warto prześledzić preferencje wszystkich domowników. Wybór pakietu, który jest tani, a z którego nikt korzystać nie będzie, jest mało atrakcyjny. Lepiej nieco dopłacić i mieć pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. I tak jest wiele pakietów, w których jest duża liczba kanałów z bajkami, filmami, czy śledzących sportowe zmagania z całego świata. Jeśli w domu mieszkają osoby w różnym wieku, najlepiej postawić na uniwersalny pakiet, gdzie pojawią się różne typy kanałów. Z każdej kategorii kilka.

Telewizja satelitarna – kto ją oferuje?

Do wyboru mamy przede wszystkim kilka firm, które świadczą swoje usługi na terenie całego kraju. Są to Cyfrowy Polsat, UPC, Orange i nc+. Czasem korzystniej wziąć pod uwagę pakiet telewizji satelitarnej z internetem, co ostatecznie może wiązać się z niższymi kosztami. Poza tym każdy z tych operatorów systematycznie przygotowuje promocje. Przykładowo przez pierwsze miesiące nie płaci się abonamentu lub ma się dostęp do szerszego wyboru kanałów. Warto zatem się na tym skupić, bo nie raz wychodzi to znacznie taniej. Jeśli podczas analiz ofert chcemy, by wszystkie propozycje były posortowane według wybranych przez nas parametrów, najlepiej skorzystać z porównywarek, jak na przykład PanWybierak.pl - https://panwybierak.pl/oferty/telewizja-satelitarna/58.

U każdego z operatorów podstawowe pakiety zawierają co najmniej kilkadziesiąt kanałów, w tym kanały HD. Można jednak to rozbudować i zdecydować się na bardziej rozbudowany pakiet, gdzie kanałów będzie nawet 170.

Jednak wtedy trzeba się im przyjrzeć, czy na pewno nie będą to stracone pieniądze. Tym bardziej że już pakiety podstawowe mogą podbić serca domowników. Ceny są równie zróżnicowane, jak kanały. Zdarza się, że abonament będzie za 19 zł miesięcznie, ale są i oferty, gdzie cena ta może być w okolicy 100 zł miesięcznie. Ponieważ umowę podpisuje się na 24 miesiące, warto się nad tym zastanowić.

Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1