2018-10-02T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

Uber czy Taxi – podobieństwa i różnice

REKLAMA
REKLAMA

Szeroki wybór usług przewozowych na rynku sprawia, że czasami ciężko jest nam zdecydować, którą wybrać. Dziś na tapetę wzięliśmy Ubera i tradycyjne taksówki – porównaliśmy aspekty takie jak ilość dostępnych pojazdów, doświadczenie kierowców i jakość oferowanych przez nich usług, a także bezpieczeństwo podczas jazdy.

Uber czy Taxi – która z tych usług jest lepsza? Jakie argumenty przemawiają na korzyść taksówek i dlaczego? O tym w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!


Dostępność pojazdów


Nie da się ukryć, że większą flotą pojazdów dysponuje Uber. Skoro samochodów jest więcej to i czas oczekiwania aż zamówione auto podjedzie do klienta jest krótszy. Różnica czasowa podjazdu Ubera a Taxi jest mała ale też kluczowa, jeśli spieszymy się na pociąg, samolot lub zaraz mamy ważne spotkanie. Z pozoru wydawać by się więc mogło, że to przy pomocy Ubera szybciej dotrzemy na miejsce. Nie zapominajmy jednak, że tylko taksówki mają prawo do jazdy buspasem, a Uber nie. Dlatego stracone minuty można w ten sposób odrobić, a nadrobione stracić. Okazuje się więc, że duża liczba pojazdów wcale nie musi działać na korzyść Ubera.


Doświadczenie kierowców


Uberem może jeździć każdy, dlatego często mamy styczność ze świeżo upieczonymi kierowcami, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przewozem ludzi. Zdarza się, że nie znają topografii miasta a dojazd do punktu docelowego trzeba im krok po kroku tłumaczyć. Takie sytuacje nie mają miejsca, a jeśli już to bardzo rzadko, w taksówkach. Licencjonowani taksówkarze już na etapie pozyskiwania uprawnień musieli wykazać się znajomością terenu, a z wiedzy pozyskanej przed laty czerpią do dziś. Nie tylko przyspiesza to drogę do celu ale też nie generuje niepotrzebnych nerwów i stresu.


Bezpieczeństwo


Trzeba też wspomnieć o kwestii ubezpieczenia, którego kierowcy Ubera często nie posiadają. Jeśli dojdzie do wypadku pasażerowi przyjdzie udawać, że kierowca jest jego dobrym przyjacielem. W przeciwnym razie zostanie on obarczony całą winą i wszelkie koszty z tym związane będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Poszkodowanemu i tak może być ciężko uzyskać od sprawcy jakiekolwiek odszkodowanie.

W taksówce żadne kombinowanie nie jest potrzebne. Każdy taksówkarz ma wykupione kompleksowe ubezpieczenie (np.https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/), które chroni jego samego, przewożonych przez niego pasażerów, samochód i mienie. W sytuacji kryzysowej można więc liczyć na wsparcie medyczne, techniczne i prawne. 

REKLAMA
REKLAMA
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1